چطور با خاراندن ناحیه کمر دردها تسکین می یابد؟

چطور با خاراندن ناحیه کمر دردها تسکین می یابد؟

سبک زندگی های امروزه باعث شده است که بیشتر افراد زمان طولانی را پشت میز بنشینند و برای ساعت ها از جای خود تکان نخورند و بدون اینکه متوجه شوند لحظاتی ناحیه ی کمر خود را بخارانند.

گاهی اوقات نیز هنگام خواب کمر خود را می خارانیم و احساس خوبی به دست می آوریم اما واقعاً چرا خاراندن کمر حس خوبی به ما می دهد ؟ آیا خاراندن کمر می تواند عامل یک بیماری باشد ؟ یا موجب تسکین درد ها شود؟

چطور با خاراندن ناحیه کمر دردها تسکین می یابد؟

خاراندن نیز مانند خمیازه کشیدن یک عمل شیوع دار است، مطالعات نشان می دهد که زمانی که ما ببینیم یک فرد در حال خاراندن خودش می باشد، ما نیز به انجام این کار تمایل پیدا می کنیم.

بسیاری از افراد هستند که مدام در حال خاراندن بدن خود هستند که این افراد ممکن است دارای بیماری پوستی باشند ولی خاراندن ناحیه کمر نشانه بیماری نیست بلکه برای افراد بسیار لذت بخش می باشد.

چطور با خاراندن ناحیه کمر دردها تسکین می یابد؟

زمانی که یک ناحیه از بدن خارش می گیرد، سلول های ایمنی هیستامین آزاد می کنند که در آن محل تجمع پیدا می کند و پاسخ التهابی ایجاد می کند و ما با خاراندن ، تغییراتی را در تجمع آن ها ایجاد خواهیم کرد.

فشارها با انواع مختلف به عضلات کمر ما وارد می شوند که رایج ترین آن هم فشردگی رگ های خونی است که جریان خون را محدود می کند و در نتیجه تنش و سفتی در عضلات ایجاد می گردد.

کمبود فعالیت فیزیکی و نشستن روی صندلی عاملی برای اسپاسم عضلانی خواهد بود و بنابراین کمر ما بعد از یک روز طولانی نیاز به استراحت دارد.

چطور با خاراندن ناحیه کمر دردها تسکین می یابد؟

در چنین حالتی، زمانی که کمر خود را می خارانیم، به آن واکنش نشان می دهیم و جریان خون را در آن افزایش می دهیم و سروتونین آزاد می شود که یک هورمون شادی بخش است. خاراندن کمر جریان خون را در این قسمت بالا می برد و تنش را از بین خواهد برد.

در واقع مانند زمانی که سیستم پاداش دهی مغز ما فعال شده است و در نتیجه بعد از اینکه یک بار کمر خود را می خارانیم، دوست داریم بیشتر این کار را انجام دهیم تا فشار بیشتری را از بین ببریم.

پس دفعه بعدی که مدت زمان طولانی پشت میز نشسته بودید و احساس کلافگی داشتید، می دانید که با خاراندن کمرتان می توانید حس بهتری پیدا کنید.

دیدگاه خود را بنویسید