هنگام رفتن به فرودگاه چی بپوشیم؟

هنگام رفتن به فرودگاه چی بپوشیم؟

پرسش «چی بپوشیم؟» در موقعیت ها و شرایط مختلف برای همه پیش می آید. اما وقتی بحث سفر و مسافرت هوایی می شود پوشیدن لباس مناسب اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

لباس مناسب فرودگاه می تواند سفری راحت تر برایمان رقم بزند و کمک کند بدون هیچ گونه مشکل و دردسری از بخش امنیتی فرودگاه عبور کنیم.

 خریدن لباس های شیک و راحت مناسب فرودگاه، اعتماد به نفس و راحتی  شما را از گیت امنیتی تا کابین هواپیما افزایش می دهد.

اینجا مواردی را ذکر می کنیم تا بدانید چگونه شخصیت درونی خود را کنترل کنید و بتوانید تمرکز بیشتری برای جستجوی بهترین ها و داشتن احساس بهتر در فرودگاه داشته باشید.

شلوار ورزشی

هنگام رفتن به فرودگاه چی بپوشیم؟

لباس های ورزشی مناسب فرست کلاس، بهترین دوست شما برای داشتن لباس فرودگاه خنک و راحت است. اگر گرمکن می پوشید و با این وجود هنوز هم می خواهید لباستان تاثیر گذار باشد، شلوارهای ورزشی زنانه Everlane’s GoWeave و یا شلواهای مردانه lululemon’s Commission را امتحان کنید.

برای داشتن لباس های عادی و غیر رسمی، شلوارهای ورزشی و کلاسیک آدیداس در انواع مدل ها و برای همه نوع لباس فرودگاهی موجود است.

شلوار جین راحت

هنگام رفتن به فرودگاه چی بپوشیم؟

اگر تیپ ورزشی دوست ندارید، قدرت شلوار جین محبوبتان را دست کم نگیرید. شلوار جین اندامی یا کشی می تواند به اندازه گرمکن راحت باشد و در عین حال شیک تر هم به نظر بیاید.

به جای خرید شلوار جین جدید به دنبال جین های کارکرده راحت باشید چون وقتی در هواپیما نفخ شکم دارید یا در یک صندلی کلاس اکونومی گیر افتاده اید، زمان امتحان کردن شلوار جدید نیست.

از اینکه لباس هواپیما را با ست محبوب خودتان درست کنید اصلا نترسید یا یکی از ۱۲ شلوار جین که می توانید با آن بخوابید را قبل از سفر بعدی امتحان کنید.

کفش راحت بپوشید

هنگام رفتن به فرودگاه چی بپوشیم؟

فرودگاه ها معمولا فضایی بسیار بزرگ هستند و برای طی کردن مراحل سوار شدن به هواپیما قرار است کلی راه بروید، از پله بالا بروید و با عجله خود را به قسمت های مختلف برسانید.

مطمئنا راه رفتن طولانی مدت با کفش پاشنه بلند برای کسی خوشایند نیست. پس بهتر است کفش اسپرت و راحتی بپوشید و خود را آماده پیاده روی های طولانی بکنید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در قسمت امنیت فرودگاه معمولا از مسافران خواسته می شود کفششان را دربیاورند؛ پس کفشی بپوشید که راحت درآورده شود. اگر دوست ندارید با کلی سختی و مشقت بندهای کفشتان را باز کنید یا به زور آن را دربیاورید یک جفت کفش راحت بپوشید.

جوراب بپوشید

هنگام رفتن به فرودگاه چی بپوشیم؟

این هم یکی از نکات ساده و در عین حال مهم در انتخاب لباس مناسب فرودگاه است. ممکن است فکر کنید پوشیدن کفش زنانه بدون جوراب هم مشکلی نخواهد داشت.

اما به این فکر کنید که قرار است حداقل چندین ساعت در فرودگاه معطل شوید و بعد چند ساعت در هواپیما و پس از آن هم چندین ساعت در فرودگاه مقصد باشید.

پس سفر دور و درازی را در پیش دارید و نپوشیدن جوراب می تواند باعث اذیت شدن پاها و در نتیجه خستگی و ناراحتیتان شود. اگر هوا سرد شود همین جوراب ها می تواند باعث گرم شدن پاهایتان شود و کمتر احساس سرما کنید.

در بالا هم اشاره کردیم که در قسمت امنیتی از شما خواسته می شود کفشتان را دربیاورید و حداقل چند قدمی را باید بدون کفش راه بروید. اگر جوراب نداشته باشید مجبورید پابرهنه روی زمین آلوده فرودگاه راه بروید. پس از لحاظ بهداشتی هم که حساب کنیم جوراب پوشیدن راهکاری منطقی است.

شال خیلی بزرگ

هنگام رفتن به فرودگاه چی بپوشیم؟

یک وسیله مفید که به لباس فرودگاه شما رنگ می بخشد و به عنوان پتو یا بالشتک برای صندلی نا مناسب هواپیما هم به کار می رود. شال بافتنی رنگی مثل شال بافتنی بلند ASOS هم راحت است و هم شیک. برای مردان برند زارا گزینه های متنوعی از شال های سبک وزن و یا با پارچه های ضخیم تر دارد.

از زیورآلات زیاد استفاده نکنید

هنگام رفتن به فرودگاه چی بپوشیم؟

قرار است به فرودگاه برویم نه میهمانی! پس بهتر از زیورآلات زیاد استفاده نکنیم. ساده بودن و همراه نداشتن زیورآلات زیاد باعث راحت تر عبور شدن از مراحل چک امنیتی فرودگاه می شود.

در بخش کنترل امنیت و عبور از دستگاه، ممکن است از شما خواسته شود اکثر زیورآلات فلزی خود را دربیاورید و داخل سبد قرار دهید. بنابراین اگر دوست دارید چند تکه زیورآلات داشته باشید ایرادی ندارد، اما آنهایی را انتخاب کنید که راحت درآورده شوند.

علاوه بر این، در صورتی که زیورآلات زیادی همراهتان داشته باشید ممکن است مورد هدف سارقان قرار بگیرید. یادتان نرود که فرودگاه مکانی بسیار شلوغ و بزرگ است و افرادی از کشورهای مختلف در یک مکان گرد آمده اند.

پس برای امنیت خودتان هم که شده حتی الامکان ساده سفر کنید. می توانید زیورآلات را در کیف دستی تان قرار دهید و وقتی به مقصد رسیدید از آن ها استفاده کنید.

یک کیف دستی بزرگ و جادار با خود داشته باشید

هنگام رفتن به فرودگاه چی بپوشیم؟

در سفر و هنگام رفتن به فرودگاه هیچ چیز بهتر از یک کیف جادار و بزرگ نیست. در فرودگاه از مراحل مختلف عبور خواهید کرد و بلیط، کارت شناسایی، کارت پرواز و … را باید مدام دم دستتان داشته باشید.

علاوه بر این، ممکن است در فرودگاه خرید کنید و یک بطری آب و چند خوراکی کوچک در سفر می تواند دست و پاگیر باشد. اما اگر کیف بزرگ و جاداری داشته باشید به راحتی می توانید همه چیز را داخل آن بریزید و خیالتان هم راحت باشد که در کمترین زمان می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

از کمربند استفاده نکنید

هنگام رفتن به فرودگاه چی بپوشیم؟

اگر تا به حال سفر هوایی را تجربه کرده باشد می دانید که هنگام عبور از بخش امنیتی از مسافران خواسته می شود کمربندهای خود را دربیاورند.

به طور کلی سگک کمربند و متعلقات فلزی در بخش امنیتی باید جداگانه کنترل شوند. پس بهتر است که از قبل این نکات را رعایت کنیم و با پوشیدن لباس مناسب فرودگاه از مراحل امنیتی سریع تر عبور کنیم.

یک ژاکت یا سویشرت همراهتان داشته باشید

هنگام رفتن به فرودگاه چی بپوشیم؟

در سفرهای هوایی همیشه یک سویشرت سبک دم دستتان داشته باشید. قرار است چندین ساعت در سفر باشید و از یک منطقه آب و هوایی به منطقه دیگر (یا کشور یا قاره دیگری) بروید.

ممکن است سالن فرودگاه یا داخل هواپیما سرد باشد و هوا در ساعات مختلف تغییر کند. حتی اگر به مناطق گرمسیر هم سفر می کنید ممکن است در طول شب هوا کمی خنک شود. مطمئنا هیچ کس نمی خواهد همین اول سفر سرما بخورد و کل سفرش خراب شود. پس یک ژاکت یا سویشرت همراهتان داشته باشید.

آرایش ملایم و ساده داشته باشید

هنگام رفتن به فرودگاه چی بپوشیم؟

مطمئنا با کمی آرایش ظاهر بهتر و آراسته تری خواهید کرد. اما این موضوع را هم در نظر داشته باشید که قرار است ساعت ها در فرودگاه و در سفر باشید.

بهترین آرایش ها هم تا چند ساعت دوام دارند و پس از آن باعث خستگی پوست می شوند. پس برای رفتن به فرودگاه هرچه ساده تر باشید بهتر است.

در سفرهای طولانی مدت که چندین ساعت قرار است در هواپیما باشید پوست معمولا دهیدراته و خشک می شود. بنابراین بهتر است یک مرطوب کننده خوب همراهتان داشته باشید.

دیدگاه خود را بنویسید