پارک آی ام جی دبی مکانی برای ماجراجویی

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

پارک آی ام جی دبی را به عنوان یکی از بزرگ ترین پارک های موضوعی سر پوشیده ی دنیا است. این شهربازی فوق العاده یکی از بهترین و جذاب ترین مکان های دبی است که سالانه بسیاری از گردشگران و توریست هایی که به این شهر می آیند، حتما به این پارک هم سری می زنند.

برای یک ماجراجویی فوق العاده آماده اید؟ با جاذبه ها در این ماجراجویی همراه باشید تا به اتفاق هم پارک آی ام جی دبی را خوب بگردیم.

آی ام جی (IMG Worlds of Adventure) در این پارک تجربه یک دنیای ماجراجوی را به شما می دهد . این مجموعه‌ی تفریحی که نخستین مجموعه‌ی تفریحی بسیار بزرگ و موضوعی در شهر دبی است.

پارک آی ام جی دبی مکانی برای ماجراجویی

این پارک به چهار قسمت تقسیم می‌شود. دو قسمت از این چهار بخش موضوعی به دو برند مشهور دنیای سرگرمی یعنی کارتون نتورک (Cartoon Network) و مارول (Marvel) اختصاص دارند.

بولوار آی ام جی و دره‌ی گمشده‌ی دایناسورها دو بخش دیگر این مجموعه را تشکیل می‌دهند که مفاهیم اصلی آنها توسط گروه آی ام جی ساخته و طراحی شده است.

بزرگی این مجموعه معادل ۱۴۰ هزار مترمربع است . این پارک در طول روز می‌تواند در طول روز پذیرای 20 هزار گردشگر باشد ؛ مجموعه‌ی بزرگی که هزاران جاذبه‌ی تفریحی از جمله انواع ترن هوایی و وسایل تفریحی هیجان‌انگیز با موضوع کاراکترهای کارتون نتورک و ابر قهرمان‌های مارول و دایناسورهای متحرک دارد.

مجموعه‌ی سینمایی با ۱۲ پرده، رستوران‌ها و فروشگاه‌های کوچک و بزرگ بخش دیگری از این مجموعه‌ی تفریحی هستند که همه‌ی اعضای خانواده را سرگرم می‌کنند.

مشخصات کلی مجوعه آی ام جی

پارک آی ام جی دبی مکانی برای ماجراجویی

مکان: امارات متحده‌ی عربی، دبی، شهر عربی

تم: مارول، ماجراجویی در دنیای دایناسوها و دره‌ی گمشده، کارتون نتوک، بلوار آی ام جی

مالک: گروه Ilyas & Mustafa Galadari

تاریخ افتتاح: ۳۱ آگوست ۲۰۱۶

فصل فعالیت پارک: تمام طول سال

وسعت: ۱۴۰ هزار مترمربع

تاریخچه

پارک آی ام جی دبی مکانی برای ماجراجویی

این که توسط شرکت الیاس و مصطفی گله‌داری (IMG) ساخته شده و بزرگترین پارک موضوعی سرپوشیده در دنیا نیز شناخته می شود.

این مجوعه بخشی از پروژه‌ی شهر عربی بخشی از دبی‌لند است که به دنبال بحران مالی سال ۲۰۰۸ متوقف شد. در آوریل سال ۲۰۱۴ از طرف بانک اسلامی ابوظبی، ۱/۲ میلیارد درهم وام به این پارک اعطا شد. این پارک در حال حاضر ۳/۶ میلیارد درهم ارزش دارد.

توسعه‌دهندگان پارک پیش‌بینی می‌کنند که این مجموعه روزانه ۱۰ هزار بازدیدکننده خواهد داشت و گنجایش ۲۰ هزار نفر را دارد. این مجموعه قرار بود در اوایل سال ۲۰۱۴ افتتاح شود اما این تاریخ تا اواخر ۲۰۱۴ به تعویق افتاد و در نهایت در ۳۱ آگوست ۲۰۱۶ افتتاح شد.

این پارک، دربردارنده‌ی ۱۷ وسیله‌ی تفریحی موضوعی است.

بخش‌های موضوعی پارک آی ام جی

پارک آی ام جی دبی مکانی برای ماجراجویی

بخش کارتون نتورک

این قسمت یکی از چهار بخش موضوعی پارک است که بر اساس شخصیت‌های کارتونی کارتون نتورک طراحی شده است. در این مجموعه اولین سینمای ۵ بعدی دنیا با نام بن‌تن و بزرگترین فروشگاه بن‌تن دنیا واقع شده است. انواع رستوران، تعدادی فروشگاه و نمایش‌های زنده از دیگر تفریحات این بخش از پارک هستند.

بخش مارول

یکی دیگر از بخش‌های موضوعی پارک، بخش مارول است که بر اساس کاراکترهای محبوب مارول طراحی و ساخته شده است. در این بخش از تفریحاتی جذاب با محوریت شخصیت‌هایی چون هالک، اسپایدر من، ثور و… لذت می‌برید. در این قسمت از پارک هم رستوران‌ها و فروشگاه‌های موضوعی وجود دارد.

ماجراجویی دایناسوری در دره‌ی گمشده (Lost Valley-Dinosaur Adventure)

پارک آی ام جی دبی مکانی برای ماجراجویی

این بخش که مالکیت معنوی آن در اختیار شرکت آی ام جی است دارای رولر کوسترها و دایناسورهای متحرک است و رستوران و فروشگاه هم دارد.

بولوار آی ام جی

پارک آی ام جی دبی مکانی برای ماجراجویی

چهارمین بخش از پارک جایی برای خوشامدگویی به بازدیدکنندگان و راهنمایی آنها برای ادامه‌ی ماجواجویی در بخش‌های دیگر پارک است. در این قسمت، بخشی به عنوان هتل تسخیر شده وجود دارد. فروشگاه و رستوران، از دیگر بخش‌های این قسمت از پارک را تشکیل می‌دهند.

ساعت کار

این مجموعه‌ی تفریحی در تمام ۳۶۵ روز سال، باز است.

از یکشنبه تا چهارشنبه از ۱۱ صبح تا ۹ شب

پنجشنبه، جمعه و شنبه از ۱۱ صبح تا ۱۰ شب

البته این ساعت‌ها ممکن است در روزهای مختلف و به مناسبت‌های مختلف تغییر کند مثلا در تعطیلات عید فطر.

خدامات پارک

پارک آی ام جی دبی مکانی برای ماجراجویی

پارکینگ رایگان در این مجموعه وجود دارد که ظرفیت بالایی دارد.

صندوق امانات برای نگه داشتن وسایلتان در مجموعه در نظر گرفته شده است که با توجه به ابعاد آنها قیمت‌شان متفاوت است.

دستگاه‌های خودپرداز در ورودی اصلی و در مجاورت صندوق‌های امانات در بولوار IMG و در لابی ورودی پارک قرار گرفته‌اند.

در این مجموعه مرکز کمک‌های اولیه در بخش دره‌ی گمشده آماده‌ی پاسخگویی و خدمت‌رسانی به بازدیدکنندگان است.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید