19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار

19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار

سفرهای جاده ای یکی از مناسب ترین و ارزان ترین روش هایی است که گردشگران می توانند جاذبه های طبیعی را از نزدیک دیده و با آداب و رسوم مردم محلی آشنا شوند.

19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار

سفرهای جاده ای بهترین روش برای تحسین و مشاهده تنوع زیاد در قاره ی اروپا می باشد.از کوهستان ها گرفته تا سواحل و یا تا روستاهایی با قدمت قرون وسطی، جاذبه ای برای تمام سلایق وجود دارد. در ادامه با راهنمای سفر جاده ای در مناطق مختلف اروپا بیشتر آشنا می شویم.

۱- هاپ جاده بزرگ یونان

این جاده ی بزرگ در شهرهای آتن، لویدی، شهر بندری نافپلیو، شهر میستراس، لاکونیا گسترده شده است. از شهر آتن گذر کرده و به سوی مرکز استان پلوپونز سفر کنید تا از شهر اسپارت، دشت المپیا و خدایان قدیمی بازدید کنید.

در میان بیشه های زیتون به آرامی گشته و در میان دهکده های آرام قدم بزنید. با سپری کردن زمان خود در این سفر جاده ای، فرهنگ و آداب و رسوم یونان را کشف نمایید.

۲-  جاده جنتالی (فرانسه)

جاده ای کوهستانی و بسیار زیبا در جنوب فرانسه وجود دارد که چشم اندازی از خط ساحلی کوت دازور را به نمایش می گذارد.

19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار

یکی از ویژگی های منحصر به فردی که جاده جنتالی را در فهرست زیباترین جاده های اروپایی قرار داده، تونل های سنگی آن می باشد. گردشگران تور فرانسه حتی در فصول سرد سال هم می توانند از این مکان دیدنی بازدید به عمل آورند.

۳- جاده ساحلی اشتوریل (پرتغال)

این مورد از فهرست زیباترین جاده ‌هاي اروپا مسیری اسـت کـه از شهر لیسبون، پایتخت پرتغال، آغاز میشود. تصویر بالا قسمتی از دماغه روکا «Cabo da Roca» و منظره‌ي دیدنی آن از اقیانوس را نشان می دهد کـه در غربی‌ترین نقطه‌ي اروپای قاره‌اي قرار گرفته اسـت.

19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار

یکی از زیباترین جاده های اروپایی که در کشور پرتغال قرار دارد، جاده ساحلی اشتوریل نام داشته که ابتدای آن شهر لیسبون می باشد. گردشگران تور پرتغال در این جاده نمایی از اقیانوس را مشاهده می کنند، همجواری اقیانوس با مناظر سرسبزی که در این جاده وجود دارد، منظره ای بی بدیل را ایجاد نموده است.

۴- جاده گریمزل پَس (سوئیس)

سوئیس همواره در بین زیباترین کشورهای اروپایی قرار دارد که مناظر بی بدیل آن سبب شده تا سالانه سیل عظیمی از گردشگران همراه با تور سوئیس راهی آن شوند.

در این کشور یک جاده کوهستانی وجود دارد که گریمزل پَس نامیده می شود. جاده گریمزل پَس در میان رشته کوه آلپ برنیس واقع شده که بازدیدکنندگان می توانند از تلفیق جاده و کوه در این مکان لذت ببرند.

19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار

بـه اعتقاد بسیاری چشم‌اندازهای فوق‌العاده زیبای گریمزل پَس «Grimsel Pass» از مناظر اِستلویو پَس هم دیدنی‌تر هستند. این جاده در رشته کوه آلپ برنیس «Bernese Alps» قرار گرفته و ترافیک نسبتا سبکی دارد.

۵- جاده اقیانوس اطلس (نروژ)

جاده اقیانوس اطلس یکی از زیباترین جاده های اروپایی بوده که از روی این اقیانوس گذر کرده و جزء بهترین ساخت و سازهای قرن ۱۹ به حساب می آید. این جاده که ۸ کیلومتر طول دارد، در مسیر خود تعدادی جزیره را پشت سر می گذارد.

19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار

لازم به ذکر است گردشگران تور نروژ بدانند که در آب و هوای نامطلوب این جاده لغزنده می شود و به همین دلیل گذر کردن از آن به قصد تفریح ممکن نیست، بهتر است روزهای آفتابی را به این منظور انتخاب کنید. این جاده خوش منظره حد فاصل بین دو منطقه اویوری و اید می باشد.

۶- جاده نوکام (اتریش)

یکی دیگر از زیباترین جاده های اروپایی جاده نوکام نام دارد که همچون بهشتی در شهر کرنتن بوده و توجه گردشگران تور اتریش را به خود جلب کرده است.

19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار

پیچ و خم های این جاده حس حضور در جاده چالوس را برای ایرانیان تداعی می کند. وجود جنگل و درختان کاج سر به فلک کشیده در کنار مراتع، جلوه خاصی به این جاده بخشیده است.

این جاده ۳۴ کیلومتری در قسمت شرقی رشته کوه‌هاي آلپ در کرنتن «Carinthia» قرار گرفته اسـت. با این‌کـه نوکام «Nockalm» در زمستان‌ها بدلیل شرایط بد آب و هوایی مسدود میشود، با عبور از پیچ و خم‌هاي آن در سایر فصل‌ها میتوان چشم‌ انداز هایي زیبا را از جنگل‌هاي کاج و کوهستان اطراف دید.

۷- مسیر یک (ایسلند)

این جاده طولانی را می توان مهم ترین جاده ایسلند و یکی از زیباترین جاده های اروپایی دانست که کل این کشور را شامل می شود.

19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار

گردشگران ایسلندی می توانند در این مسیر زیبا و لذت بخش از تعدادی آبشار، آتشفشان و کوه یخی دیدن کنند.

۸- جاده استلویو پَس (ایتالیا)

جاده استلویو پَس در شمال کشور ایتالیا و در زمین های کوهستانی این بخش قرار دارد که سبب به وجود آمدن یکی از زیباترین جاده های اروپایی شده است. 19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار یک نکته که در رابطه با این جاده وجود دارد این است که در هر زمانی از سال که به آن سفر می کنید، مملو از توریست می باشد و در برخی نقاط آن نیز راننده ها توقف کرده اند و به لذت بردن از مناظر مشغول هستند.

۹- جاده اتوبان (آلمان)

بی شک این جاده یکی از زیباترین جاده های اروپایی می باشد که توجه گردشگران تور اروپا را به خود جلب نموده است. 19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار در دو سوی جاده درختان بی شماری قرار دارد که جلوه خاصی به آن بخشیده است.

۱۰- جاده نظامی (اسکاتلند)

در منطقه ای دور افتاده و پرآرامش از کشور اسکاتلند یکی دیگر از زیباترین جاده های اروپایی واقع شده که جاده نظامی یا A39 نامیده می شود. ابتدای این جاده شهر Blairgowrie بوده و از میان پارک ملی کنگرمز عبور می کند و در نهایت به قلعه بالمور می رسد.

19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار در مراتع این جاده ی خلوت تصاویری از چرای گوسفندان و قلعه های سنگی قابل مشاهده است که بازدیدکنندگان را به وجد می آورد.

در اغلب اوقات این ناحیه بارانی است و از همین رو باید لباس گرم به همراه داشته باشید، همچنین در جاده هتلی برای اقامت توریست ها احداث شده که می توانید از آن بهره ببرید.

۱۱- بزرگراه ترانس فاگاراس (رومانی)

ترانس فاگاراس جاده ای رویایی در کشور رومانی و در ارتفاعات کارپاتی است که طول آن حدود ۹۰ کیلومتر می باشد. این جاده پر پیچ و خم سالانه مورد بازدید بسیاری از گردشگران تور رومانی قرار می گیرد. 19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار بیشترین جذابیت این مسیر در پیچ های تند آن نهفته، خوب است بدانید که بخش شمالی آن به دریاچه ویدرارو منتهی می گردد. این جاده بارها و بارها توسط برنامه های تلویزیونی به نمایش در آمده که این امر، در جذب توریست های بی شمر جاده نیز تاثیرگذار بوده است.

 ۱۲- جاده Grossglockner (اتریش)

این جاده زیبا در سال ۱۹۳۵ برای رسیدن به قله ای هم نام با جاده بهره برداری شد. این جاده که دارای قله هایی مملو از برف بوده، در ارتفاع حدود ۲۵۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و از همین رو مرتفع ترین جاده در کشور اتریش به حساب می آید. 19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار این مسیر کوهستانی ۴۸ کیلومتری دارای ۳۶ پیچ بوده و چمنزارهای آن پوشیده از گل های رنگی می باشد که هر بازدیدکننده ای را به وجد می آورد، هنگام بازدید از این جاده چشمه های آبگرم آن را از یاد نبرید.

یک مزرعه دلنشین در این جاده وجود دارد که آماده پذیرایی از توریست ها می باشد، لازم به ذکر است که بگوییم ورود به این جاده نیازمند پرداخت عوارضی می باشد.

۱۳- جاده ناپلئون (فرانسه) 

بی مهری است که در میان زیباترین جاده های اروپایی نامی از جاده ناپلئون برده نشود. این جاده را ناپلئون در سال ۱۸۱۵ ساخت. گردشگران تور فرانسه هنگام عبور از این جاده با عطر اسطوخودوس مسحور می شوند.

19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار جاده دلربای ناپلئون، از میان کوه های آلپ گذر می کند.در این جاده یک مسیر فرعی هم وجود دارد که توصیه می شود برای پی بردن به زیبایی های طبیعی این جاده از آن قسمت عبور کنید، این مسیر از کستلان به سمت وردون جورج بوده، جایی که یک رودخانه دل انگیز و فیروزه رنگ، از دل کوه ها عبور کرده و منظره ای بی همتا را به وجود آورده است.

۱۴- جاده مایورکا (اسپانیا) 19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار این جاده ساحلی چشم انداز بسیار زیبایی دارد که هر گردشگر تور اسپانیا را مبهوت خود می کند. این جاده توسط یک مهندس زبده ایتالیایی به نام پاریتی ساخته شده است. این مکان یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای پرداختن به دوچرخه سواری می باشد.

 ۱۵- جاده اوبرلاپ (سوئیس)

این جاده یکی از مهم ترین جاده های کشور سوئیس و از زیباترین جاده های اروپایی است که ارتباط دهنده مرکز سوئیس با منطقه اوبرلند می باشد.

19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار اوبرلاپ نزد رانندگانی که به آن سفر کرده اند، جاده ای محبوب و خاطره انگیز است. گفتنی است که بازدید از این جاده کوهستانی تنها در فصول گرم سال امکان پذیر می باشد.

۱۶- جاده ساحلی آمالفی (ایتالیا) 19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار در کنار Sorrento Peninsula در ایتالیا جاده ای زیبا به طول ۸۰ کیلومتر وجود دارد که از شهرهای ساحلی این مسیر عبور می کند. چشم اندازی فوق العاده از مناظر و سواحل را می توان در این جاده به تماشا نشست.

 ۱۷- جاده میلفورد (نیوزلند)

یکی دیگر از زیباترین جاده های اروپایی  که در قلب کوه های آلپ واقع شده و مناظری فوق العاده دارد، جاده میلفورد نامیده می شود.

19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار درختان سر به فلک کشیده و پوشش های گیاهی موجود در این جاده چشم هر گردشگری را به خود خیره می کند.

۱۸- جاده کُل دِ تورینی (فرانسه) 19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار چشم انداز تماشایی این جاده شگفت انگیز و قرارگیری آن در ارتفاعات ۱۶۷۶ متری سبب جلب توجه توریست ها به این جاده شده است.

۱۹- جاده افسانه‌ ای آلمان

همان طور کـه از نامش پیداست، این مورد از فهرست جاده‌ هاي زیبای اروپا برای بازدید کودکان بسیار مناسب اسـت.

19 جاده زیبای اروپا برای سفر و گشت و گذار

جاده افسانه‌اي «Fairy Tale Route» فاصله‌ي ۶۰۰ کیلومتری بین شهر هـای برمن «Bremen» و هاناو «Hanau» را پوشش داده ودر حین عبور ازآن قلعه‌ي ترندلبرگ کـه الهام‌بخش داستان راپونزل بودو شهر اشتایناو، محلی کـه برادران گریم در آن بزرگ شدند را میتوان دید.

دیدگاه خود را بنویسید