جاذبه ی زیبای باغ وحش آنتالیا مناسب برای تفریح کودکان

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

یکی از شهرهای زیبای کشور ترکیه که مناطق بکر و طبیعی و سواحل بسیار زیبایی دارد، شهر آنتالیا است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا و همچنین کشورمان ایران، به این شهر رفته و از آن بازدید می کنند.

اگر دوستدار تفریحات آبی هستید، می توانید به سواحل این دریا رفته و علاوه بر تماشای دریای زیبایی که این شهر در کنار آن قرار گرفته است، این تفریحات آبی مهیج را نیز تجربه کنید.

چنانچه طبیعت گرد باشید، می توانید به مناظر زیبا و دیدنی که در اطراف شهر قرار دارند رفته، روح خود را سرشار از لطافت کنید و چشمانتان را از دیدن این همه زیبایی سیراب نمایید. هتل های لوکس و مجلل این شهر نیز آماده هستند تا از شما به نحوی بسیار شایسته پذیرایی کنند.

این شهر زیبا و پر رفت و آمد که هر روز از سال دارای گردشگر است برای کودکان نیز دارای اماکن بازی و سرگرمی هست.

باغ وحش آنتالیا از جمله جاذبه های تفریحی برای کودکان در آنتالیا می باشد که کودکان برای رفتن به آنجا سر از پا نمی شناسند.

معرفی باغ وحش آنتالیا

جاذبه ی زیبای باغ وحش آنتالیا مناسب برای تفریح کودکان

یکی از تفریحاتی که می توانید با رفتن به آن، لحظاتی سرشار از شادی را برای خود و کودکانتان رقم بزنید، رفتن به باغ وحش آنتالیا است. معمولا در تور ترکیه، یکی از اماکنی که از آن بازدید می شود، همین باغ وحش است.

در شهرهایی که از نظر اقلیم و آب و هوا در شرایط خوب و مطلوبی به سر می برند، علاوه بر آنکه طبیعت می تواند محیط مناسبی برای رشد و پرورش انواع حیوانات و گیاهان را فراهم کند، انسان نیز می تواند از این مزیت استفاده کرده و به صورت مصنوعی، اماکنی را ایجاد کند که در آن قابلیت نگهداری حیوانات وجود داشته باشد.

جاذبه ی زیبای باغ وحش آنتالیا مناسب برای تفریح کودکان

مسئولین شهر آنتالیا نیز از این فرصت استفاده کرده و باغ وحش آنتالیا را احداث کرده اند و محیطی بسیار عالی برای نگهداری انواع حیوانات به وجود آورده اند.
این باغ وحش در سال 1989 کار خود را در مساحتی حدود 330 هکتار آغاز کرد. این مساحت به اندازه ای است که می توان به خوبی انواع حیوانات را در شرایط خوب و نرمالی نگهداری کرد. علاوه بر حیوانات، می توان پوشش گیاهی متنوعی را در این منطقه مشاهده کرد.

به همین سبب، از این باغ وحش به عنوان یک پارک جنگلی نیز استفاده می شود. مسئولین احداث این باغ وحش تنها به امکانی که طبیعت از نظر اقلیم برایشان فراهم کرده است اکتفا نکرده و چندین دریاچه مصنوعی نیز در این باغ وحش احداث کرده اند.

جاذبه ی زیبای باغ وحش آنتالیا مناسب برای تفریح کودکان

حضور این دریاچه ها علاوه بر آنکه به زیبایی این محیط افزوده است، می تواند محلی بسیار مناسب برای نگهداری گونه هایی باشد که وابسته به آب هستند.

از این گونه ها می توان مرغ دریایی، مرغابی ها، کروکودیل ها و مارهای آبی را مثال زد. این باغ وحش و بازدید از انواع حیوانات کودکان را سر ذوق آورده و برای آن ها بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

حیوانات باغ وحش آنتالیا

جاذبه ی زیبای باغ وحش آنتالیا مناسب برای تفریح کودکان

شما در این باغ‌وحش گونه های جانوری از سراسر مناطق دنیا از استوا گرفته تا آمریکای شمالی و آفریقا را می توانید در کنار هم ببینید. حدود 800 گونه جانوری در این باغ‌وحش وجود دارد، انواع گونه های حیوانات بومی و خانگی نیز در بین این گونه ها به چشم می خورند.

از گونه های مختلف جانوری می توان انواع شیر، ببر، فیل، خرس، گورخر، اسب، کانگورو، مارها، یوزپلنگ های آمریکایی، گاومیش ها، گوزن های شمالی و انواع پرندگان را در این باغ‌وحش مشاهده کرد.

گونه های پرندگانی مانند فلامینگو، طوطی و غیره را نیز می توانید در باغ‌وحش آنتالیا پیدا کنید؛ اما یکی از بخش های هیجان انگیز باغ‌وحش آنتالیا قسمت میمون-های بازیگوش آن است. در این بخش از باغ‌وحش انواع میمون وجود دارند که با حرکات خود، اغلب بازدیدکنندگان و به‌خصوص کودکان را سرگرم می کنند.

امنیت باغ ‌وحش آنتالیا

جاذبه ی زیبای باغ وحش آنتالیا مناسب برای تفریح کودکان

امنیت باغ‌وحش آنتالیا بسیار مناسب است، به گونه ای که در این باغ‌وحش با استفاده از قفس های دولایه، از ایجاد هرگونه آسیبی به بازدیدکنندگان جلوگیری می شود.

شما و کودکان با خیال راحت می توانید از قسمت شیرها و حیوانات درنده این باغ‌وحش دیدن کنید و از تماشای آن‌ها لذت ببرید. در بیشتر قسمت های این باغ وحش، نرده ها و حفاظ های مختلفی تعبیه‌شده است که از کودکان شما در برابر خطرات احتمالی محافظت می کند؛ همچنین در این باغ‌وحش برای نگهداری حیوانات فضای بزرگی در نظر گرفته‌شده تا آسیبی به آن‌ها وارد نشود.

امکانات رفاهی باغ‌ وحش آنتالیا

جاذبه ی زیبای باغ وحش آنتالیا مناسب برای تفریح کودکان

باغ‌وحش آنتالیا با داشتن درخت های مختلف ازجمله انواع کاج و سرو و درختان جنگلی، فضای مطبوعی را برای گردشگران فراهم کرده است. علاوه بر فضای سبز زیبای این باغ‌وحش، وجود دریاچه های مصنوعی بر زیبایی آن افزوده است.
به دلیل وسعت زیاد این باغ‌وحش شما به چند ساعت زمان برای بازدید آن نیاز دارید. قطعاً این زمان طولانی می تواند شما و همراهانتان را گرسنه و خسته کند.

به همین منظور در مکان های مختلف این باغ وحش بزرگ، رستوران ها و کافه های زیادی قرار دارد که قیمت آن‌ها بسیار مناسب است. وجود کافه های سنگی و فروشگاه های متعدد امکان تهیه انواع خوراکی ها و نوشیدنی‌ها را برای شما فراهم می کند.

جاذبه ی زیبای باغ وحش آنتالیا مناسب برای تفریح کودکان

معمولاً یکی از نکاتی که در سفر به آنتالیا موردتوجه گردشگران است، تهیه غذا باقیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه می باشد. شما می توانید به تهیه انواع غذاها و نوشیدنی های ارزان‌قیمت، از رستوران های باغ‌وحش آنتالیا، روز خوبی را برای خود و همراهانتان رقم بزنید.
از دیگر امکانات رفاهی این باغ وحش، وجود نیمکت های فراوان است، حتماً پیمودن مسیر طولانی باعث خستگی شما می شود به همین خاطر در قسمت های مختلف این باغ‌وحش، نیمکت هایی برای نشستن بازدیدکنندگان قرار داده‌شده است.

تصور نشستن زیر سایه درختان و شنیدن صدای پرندگان برای بسیاری از افراد بسیار لذت‌بخش است. اگر شما از طرفداران حیوانات هستید، قطعاً با بازدید از باغ وحش آنتالیا، لحظات بی نظیری را می توانید تجربه کنید.

تفریحات باغ‌ وحش آنتالیا

جاذبه ی زیبای باغ وحش آنتالیا مناسب برای تفریح کودکان

باغ وحش آنتالیا تنها مکانی برای بازدید از حیوانات مختلف نیست. اگر شما فردی علاقه مند به پیک‌نیک و تفریح هستید، ما به شما بازدید از باغ‌وحش آنتالیا را پیشنهاد می کنیم؛ زیرا در مکان های خاصی از این باغ‌وحش بزرگ، امکان باربکیو و مکان های برای تهیه آتش و کباب فراهم‌شده است.
شما و همراهانتان می توانید با استفاده از این مکان ها کبابی لذیذ تهیه کنید و از این پارک جنگلی به روشی دیگر بهره ببرید. در عین‌ حال شما می توانید با بازدید از بخش های مختلف این باغ‌وحش، از دیدن حیوانات زیبای آن نیز لذت ببرید.

همچنین محیط این باغ وحش بسیار تمیز است و برخورد کارکنان آن مناسب می باشد، به همین دلیل شما می توانید از تفریح در این فضای زیبا بیشترین بهره را ببرید.

زمان بازدید از باغ ‌وحش آنتالیا

جاذبه ی زیبای باغ وحش آنتالیا مناسب برای تفریح کودکان

بازدید از باغ وحش آنتالیا نیز مانند سایر باغ وحش های دنیا، در ساعات خاصی از روز انجام می شود، زیرا شب ها زمان استراحت حیوانات است.

زمان بازدید از باغ وحش آنتالیا در فصول مختلف سال متفاوت است. مثلاً در زمستان (از ماه نوامبر تا مه)، ساعات بازدید این باغ‌وحش همه‌روزه از ساعت 9:00 تا 17:00 است ولی در تابستان (از ماه ژوئن تا اکتبر)، ساعت بازدید از این باغ‌وحش تا ساعت 19:00 عصر افزایش می یابد.

کافه و رستوران های باغ‌ وحش آنتالیا

جاذبه ی زیبای باغ وحش آنتالیا مناسب برای تفریح کودکان

در باغ وحش آنتالیا، انواع کافه ها و فروشگاه های عرضه‌کننده مواد غذایی وجود دارد. کافه های سنتی سنگی که در قسمت‌های مختلف باغ‌وحش قرار دارد، مکانی دنج برای صرف یک نوشیدنی خنک بعد از یک راهپیمایی طولانی است.

از طرفی اگر تمایل داشته باشید، در حین گردش در پارک از تنقلات استفاده کنید، فروشگاه های بسیاری در سرتاسر باغ برای تهیه این مواد غذایی وجود دارند و در انتها برای صرف نهار هم می توانید به رستوران های زیبای این پارک سری بزنید و هم در کنار جوی ها و در سایه درختان از کبابی که در محل های تعیین‌شده تهیه‌کرده‌اید، میل کنید.

آدرس باغ وحش آنتالیا

جاذبه ی زیبای باغ وحش آنتالیا مناسب برای تفریح کودکان

باغ وحش آنتالیا در منطقه کپزالتی واقعه شده و برای آنکه بتوانید خود را به این باغ وحش برسانید باید دو ساعت در راه باشید. برای رفتن به این باغ وحش راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها، قطار شهری تراموا است.

در هر نقطه ای از مرکز شهر آنتالیا که باشید، می توانید بر این قطار سوار شده و خود را به این باغ وحش برسانید. از درب ورودی تا به محلی که بتوانید حیوانات را مشاهده کنید، حدود یک کیلومتر فاصله است. چنانچه علاقه مند هستید به صورت پیاده می توانید این مسیر را طی کنید.

جاذبه ی زیبای باغ وحش آنتالیا مناسب برای تفریح کودکان

اما اگر بنا به دلایلی این امکان برایتان فراهم نیست، می توانید بر خودروهایی که در این مسیر رفت و آمد دارند سوار شده و با سرعت بیشتری خود را به قسمت اصلی باغ وحش برسانید.

از آنجایی که این باغ وحش در فاصله دوری از شهر قرار دارد، قبلا از رفتن بهتر است به مسیری که قرار است طی کنید به خوبی آگاهی پیدا کنید. برای این کار می توانید از فردی که رهبری تور شما را به عهده گرفته سوال کرده و از او راهنمایی های بیشتری بخواهید تا با مشکل خاصی مواجه نشوید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید