همه چیز درباره ی باغ وحش دوزیت بانکوک

همه چیز درباره ی باغ وحش دوزیت بانکوک

تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌ جزیره هند و چین واقع در جنوب شرقی آسیاست.زبان رسمی کشور تایلندی، پایتخت و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود ۹۵ درصد مردم بوداییاست.

بانکوک یا بانگکوک پایتخت کشور تایلند می باشد .بانکوک دارای بیشترین تعداد توریست در مقایسه با دیگر شهرهای جهان است.

همه چیز درباره ی باغ وحش دوزیت بانکوک

قدیمی ترین پارکی که در تایلند وجود دارد، باغ وحش دوزیت در شهر بانکوک است. این پارک تفریحی به نوعی خانه ی دوم حیوانات گوناگونی است که هم در شرایطی ایده آل نگهداری می شوند و هم برای کسانی که به این باغ وحش می آیند، به نمایش گذاشته می شوند. مهم ترین ویژگی که باغ وحش دوزیت بانکوک را معروف کرده این است که، امکانات آن بسیار کامل است.

باغ وحش دوزیت بانکوک کجاست؟

همه چیز درباره ی باغ وحش دوزیت بانکوک

 یکی از جاذبه های زیبای بانکوک، باغ وحشی است که نامش در بین مجهزترین مجموعه های تفریحی محیط زیست جهان هم قرار گرفته؛ باغ وحش دوزیت بانکوک (Dusit Bangkok zoo) است که تقریبا ۶۰ سال است که از افتتاح آن می گذرد.

این پارک تایلندی که به آن باغ وحش کو دین (Khao Din) هم می گویند، آن قدر بزرگ و وسیع و امکاناتش کامل است که هم اکنون در آن ۱۶۰۰ نوع گونه ی جانوری نگهداری و نمایش داده می شوند.

مساحت دوزیت، نزدیک به ۱۸۹ هزار متر مربع است و اولین باغ وحشی بوده که در تایلند افتتاح شده است. این مجموعه یکی از مکان های پیشنهادی برای بازدید مخصوصا برای خانواده هاست.

همه چیز درباره ی باغ وحش دوزیت بانکوک

باغ وحش دوزیت (Dusit) یا «کَو دین» (Khao Din) در شهر بانکوک یک پارک حیوانات ‌کامل با امکاناتی مانند بیمارستان حیوانات، موزه‌ی حیات وحش،‌ مرکز آموزشی، تراموا برای گشت زدن در پارک و زمین بازی است. این پارک در تایلند از ۱۶۰۰ حیوان محلی و جهانی، همچون گوزن‌های آلبینو و ببرهای سفید بنگال میزبانی می‌کند.

باغ وحش دوزیت پیشنهادهای متعددی برای ساخت یک برنامه‌ی جذاب خانوادگی دارد. در عین حال که برای کودکان بسیار جالب و خاطره‌ساز است، بزرگسالان هم از قدم‌زدن در پارک لذت می‌برند. بهتر است برای گشت زدن در این فضای مفرح، یک روز کامل را به آن اختصاص دهید.

در باغ وحش دوزیت بانکوک چه حیواناتی را می توانیم ببینیم؟

همه چیز درباره ی باغ وحش دوزیت بانکوک

برای این که در این باغ وحش، حیوانات مختلف و متفاوتی نگهداری شود، امکانات بسیار زیادی هم تعبیه شده که از شاخص ترین آن ها می توانیم به؛ مرکز آموزشی و یا بیمارستان بزرگی که مخصوص حیوانات است، اشاره نماییم.

با این که در این باغ وحش حیوانات مختلف بومی و غیر بومی زیادی زندگی می کنند اما برخی از آن ها از دسته ی حیوانات و موجودات کمیاب هستند. از جمله ی این حیوانات می توانیم به چند راس ببر سفید بنگال و یا گوزن هایی از تیره ی آلبینوها اشاره نماییم. محبوب ترین حیواناتی که در این باغ وحش قرار دارند، عبارتند از:

همه چیز درباره ی باغ وحش دوزیت بانکوک

شیر

انواع مختلفی از میمون ها

ببر

اسب آبی

شتر

کانگورو

پنگوئن

شتر مرغ

زرافه

البته در این باغ وحش قسمت های دیگری هم وجود دارد که به تالار حیوانات معروف شده اند. تالار پرندگان، خانه ی فیل ها، اتاق گورخرها، نمایشگاه بازها و شاهین ها، خانه ی حیوانات شب و همچنین اتاق مخصوص گورخرها از جالب ترین بخش های تفکیک شده ی باغ وحش دوزیت بانکوک است.

از جمله ی کارهایی که در این باغ وحش بازدیدکنندگان به صورت اصولی می توانند انجام دهند این است که به حیواناتی مثل گورخرها، زرافه ها و بزها غذا بدهند.

همه چیز درباره ی باغ وحش دوزیت بانکوک

همچنین برای کودکان هم در گوشه ای از این باغ وحش یک زمین و سالن بازی درست شده است. در این باغ وحش همچنین، برای بزرگسالان یک پناهگاه زیر زمینی که بیشتر حکم یک موزه را دارد، افتتاح شده است.

در این قسمت که در کنار مکانی قرار دارد که به استراحتگاه اسب های آبی معروف شده است، می توانید به تاریخ مصوری از جنگ جهانی دوم در جهان و مخصوصا تاثیرات آن بر تایلند نگاهی دقیق بیندازید.

اگر هم که گرسنه شدید پیشنهاد می کنیم که به رستوران ها و کافه هایی که در باغ وحش دوزیت بانکوک قرار گرفته، سر بزنید. اگر هم که غذاهای فست فودی دوست دارید، یک فودکورت بزرگ برای رفاه حال بازدیدکنندگان در این باغ وحش افتتاح شده است.

همه چیز درباره ی باغ وحش دوزیت بانکوک

شما حتی می توانید به شعب رستوران های زنجیره ای و بین المللی همچون KFC در باغ وحش دوزیت بانکوک بروید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد که یکی از آرامش بخش ترین تفریحاتی که می توانید در این پارک انجام دهید این است که؛ با پرداخت مبلغی کم سوار یکی از قایق های دریاچه ای آرام و زیبا که در این باغ وحش قرار گرفته شوید و به ماهی ها غذا بدهید.

می توانید برای قدم زدن به دریاچه ی مصنوعی که ساخته شده است بروید و در اطراف آن قدم بزنید. شما حتی می توانید از نقشه ی پارک استفاده کنید و دقیقا به نقطه ای که مد نظرتان هست، بروید. این امکان برای بازدیدکنندگان وجود دارد که سوار بر وسیله ی حمل و نقل تراموا بشوند و در طی مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه کل باغ وحش را بگردند.

این باغ وحش دیدنی در زمینی به مساحت ۱۸۸,۸۰۰ مترمربع احداث شده است. دوزیت، اولین باغ وحش تایلند بوده و نزدیک به ۶۰ سال از عمرش می‌گذرد.

نقشه کلی پارک

همه چیز درباره ی باغ وحش دوزیت بانکوک

در وسط پارک یک دریاچه‌ی مصنوعی ساخته شده که بخش‌های مربوط به حیوانات مختلف در اطراف آن قرار دارد. درختان بزرگ و خط سبزی از گیاهان که در دو طرف راه وجود دارد، امکان استراحت در سایه‌ را برای شما فراهم می‌آورد.

پس از پرداخت هزینه‌ی ورودی،‌ نقشه‌ای شامل جزئیات جاذبه‌ها و امکانات پارک دریافت خواهید کرد. باغ وحش دوزیت، جزو مکان‌های گردشگری گران محسوب می‌شود،‌ پس اگر زمان محدودی دارید، بهتر است از روی نقشه، جاذبه‌های مورد علاقه‌ی خودتان را پیدا کرده و مستقیم به همان‌جا بروید. به عنوان مثال می‌توانید سوار تراموا شوید و با قطار کوچکی ظرف ۲۰ دقیقه دور پارک بچرخید.

همه چیز درباره ی باغ وحش دوزیت بانکوک

اما اگر محدودیت زمانی ندارید، مطمئن باشید که با یک پیاده‌روی آرام در جهت عقربه‌های ساعت همه‌ی جاذبه‌های پارک را خواهید دید. باغ وحش دوزیت از ساعت هشت صبح تا شش بعد از ظهر باز است.

اگر ترجیح می‌دهید از گرمای هوا، شلوغی و کودکان بازیگوش در امان باشید،‌ صبح زود به این پارک بیایید. حتماً کلاه، عینک آفتابی و آب زیاد همراهتان باشد.

دیدگاه خود را بنویسید