شهر باتومی از جمله جاذبه های گردشگری گرجستان است که مناطق دیدنی فراوانی دارد. سواحل باتومی بهترین گزینه برای سفر در فصول گرم سال است اما این‌بار به دنیای زیر آب خواهیم رفت و با دو جاذبه های گردشگری که در  باتومی گرجستان منتظر شما هستند و طرفداران فراوانی را از آنِ خود کرده اند، بیشتر آشنا شویم.

پارک دلفیناریوم باتومی ( dolphinarium ) یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین آن هاست اگر دوست دارید با این مکان بیشتر آشنا گردید در ادامه همراه ما باشید ؛ در ضمن پارک دلفین ها باتومی از مکان هایی به حساب می آید که به راحتی به همه خانواده ها و مجردها پیشنهادش می کنیم و شما یک تجربه بی نظیر را تجربه می کنید و بیشتر کسانی که با فرزندان خود به باتومی سفر کرده اند این جاذبه دیدنی قطعا رضایتمند و خوشحالشان خواهد کرد .

آشنایی با پارک دلفین باتومی ( dolphinarium )

جاذبه ی زیبا و متفاوت دلفیناریوم باتومی کشور گرجستان

پارک دلفیناریوم باتومی ( Dolphinarium ) در سال 1975 میلادی در خیابان معروف روستاولی که خود از جاذبه های مهم باتومی محسوب می شود به بهره برداری رسید و دقیقا مکانی مناسب برای سرگرمی و تفریح گردشگران گرجستان فراهم کرد ، ضمنا مهم است بدانید که این پارک در سال 2011 میلادی به دلیل عملیات بازسازی و مرمت برای مدتی بسته شد که بعد فاصله زمان کوتاهی مجدد به روی عموم باز شد .

دلفیناریوم باتومی از مراکز تفریحی بسیار پر طرفدار و مشهور این شهر می باشد که در آن شما می توانید دلفین های آموزش دیده بامزه و کارهایی که فکرش را نمی کنید با مهارت هر چه تمام انجام می دهند را مشاهده کنید و همچنین در این مجموعه تفریحی خواهید دید که این حیوانات تا چه حدی باهوش و دوست داشتنی هستند و قابلیت های بسیار بالایی برای یادگیری و آموزش دارند.

شما در پارک دلفین های باتومی هر سنی که داشته باشید کودک یا بزرگسال این امکان را دارید که تجربه های جدید و باورنکردنی را بدست آورید و اینکه با دلفین ها شنا کنید و آن ها را از نزدیک دیده و لمس شان کنید چرا که قطعا مشاهده یک دلفین از نزدیک بسیار اتفاق هیجان انگیزی است .

  آشنایی با آکواریوم باتومی با معماری منحصر بفرد جهانی

جاذبه ی زیبا و متفاوت دلفیناریوم باتومی کشور گرجستان

 در این مجموعه 30 اجرای متفاوت و مهیج از دلفین‌های دوست داشتنی برای تماشاگران ارائه می‌شود. این اجراها هر روز 3 مرتبه به زبان‌های مختلف انگلیسی، روسی و گرجی برگزار می‌گردند.

این مجموعه 4 بخش مجزا دارد و ظرفیت دلفیناریوم 795 نفر می‌باشد که امکانات خوبی برای افراد معلول و یا کم توان در آن تعبیه شده است تا همه بتوانند از قسمت های مختلف دلفیناریوم استفاده کنند.

طراحی دلفیناریوم باتومی

جاذبه ی زیبا و متفاوت دلفیناریوم باتومی کشور گرجستان

بر خلاف آکواریوم باتومی که طراحی آن منحصر به فرد می‌باشد؛ مجموعه دلفیناریوم طراحی خاصی ندارد و سازندگان مجموعه تلاش کردند تا بیشتر بر جنبه امکانات فنی و تجهیزات دلفیناریوم تمرکز کنند.

پس از تصویب طراحی مجدد دلفیناریوم، این وظیفه بر عهده دو شرکت کارتو CARTU و شرکت امریکایی TJP سپرده شد. آنها نیز زیر نظر انجمن تحقیقات مربوط به حیات گیاهی و جانوری دریای سیاه، کلیه قسمت های دلفیناریوم را بازسازی کردند.

در حال حاضر این مجموعه دارای بخش های مختلفی است که شامل استخر مخصوص نگهداری اسب آبی و دلفین با ظرفیت 3724000 لیتر آب، یک استخر قرنطینه، دو استخر فرعی با ظرفیت 812000 لیتر می‌باشد.

جاذبه ی زیبا و متفاوت دلفیناریوم باتومی کشور گرجستان

آب کل دلفیناریوم نیز هر دو ساعت یک بار تصفیه می‌شود و دمای آب باید بین 14 تا 15 درجه سلسیوس تا 27 تا 28 درجه سلسیوس با PH معین نگه داشته شود.

پارک دلفین ها باتومی یا ” Dolphinarium ” واقع در خیابان روستاولی که یکی از بهترین خیابان های گرجستان باتومی است ، درست جایی ایده آل و عالی برای تفریح و سرگرمی خانواده های بچه دار می باشد و در اینجا شما حرکات دلفین های تعلیم دیده را می بینید که چه کارهایی می توانند انجام دهند و در چه حدی باهوش و زیبا هستند.

  واردزیا گرجستان ، شهری سنگی در دل کوه های گرجستان

ساعت کار دلفیناریوم باتومی

جاذبه ی زیبا و متفاوت دلفیناریوم باتومی کشور گرجستان

همه روزهای هفته از 10:00 تا 21:00 می توانید از دلفیناریوم دیدن کنید.
* روزهای دوشنبه این مجموعه تعطیل است.

منبع : findatour'salamparvaz
نویسنده

یک نظر بنویسید