سفر به دبی شامل چه هزینه های اصلی می باشد؟

سفر به دبی شامل چه هزینه های اصلی می باشد؟

 دبی یکی از شهرهای مدرن و زیبا جهان است که هر ساله تعداد بیشماری گردشگر به این شهر سفر می کنند.

ایرانی های بسیاری در این سال ها به دبی سفر کردند و از زیبایی های آن لذت بردند ولی در این روزهایی که دلار و درهم به طور تصاعدی افزایش یپیدا کرده است ، هزینه سفر به دبی یکی از مهم ترین مسائل برای مسافرانی است که قصد سفر به این شهر را دارند ، در صورتی که تا پایان این مقاله با جاذبه ها همراه باشید می توانید با ابعاد مختلف هزینه های سفر به دبی آشنا شوید و برنامه ریزی بهتری برای خود داشته باشید .

سفر به دبی شامل چه هزینه های اصلی می باشد؟

جالب است بدنید که دبی هیچ گاه از پیشرفت و توسعه باز نمی ایستد و همچنان پیشتاز است و در آینده هم به همین صورت خواهد بود ، جالب تر این که سفر به دبی یکی از بزرگ ترین آرزوهای اروپایی و آمریکایی ها است و در این روزها برای ایرانی ها نیز رفتن به دبی به یک آرزو تبدیل شده ، در حالی که در کم تر از یکسال پیش ایرانی ها به راحتی و با هزینه های کمی به این شهر ساحلی و جذاب سفر می کردند و قیمت تورهای دبی نهایتا ۴ میلیون تومان با اقامت در هتل های خوب بود ولی در حال حاضر چنین نیست.

هزینه سفر به دبی چقدر است ؟

سفر به دبی شامل چه هزینه های اصلی می باشد؟

هزینه سفر به دبی ابعاد مختلفی را در بر می گیرد ولی بودجه ای که باید در نظر بگیرید و هزینه های این سفر بسته به نوع سفر شما و این که سفری ارزان‌ ، متوسط یا لوکس در نظر دارید ، متفاوت می باشد ، به گمان بسیاری تورهای مسافرتی و سفر به دبی در این روزها بسیار گران است و به طور کلی دبی مقصد گرانی می باشد .

ولی لزوما چنین نیست و می توانید در همین اوضاع گرانی هم می توان سفر ارزانی به دبی داشت و در این صورت برای دو نفر متوسط هزینه در یک روز ۱۱۴ دلار و در یک هفته ۸۰۱ دلار می باشد ، برای داشتن یک سفر متوسط و اقتصادی به دبی برای هر نفر متوسط هزینه روزانه ۲۹۱ دلار و هزینه هفتگی ۲۰۳۳ دلار می شود و در صورتی که بخواهید یک سفر لاکچری به دبی داشته باشید هزینه ها برای هر نفر روزانه ۷۷۸ دلار و هزینه هفتگی ۵۴۴۳ دلار می باشد .

سفر به دبی شامل چه هزینه هایی می شود ؟

سفر به دبی شامل چه هزینه های اصلی می باشد؟

۱- هزینه اخذ ویزا

سفر به دبی شامل چه هزینه های اصلی می باشد؟

یکی از هزینه های سفر به دبی هزینه ویزای توریستی دبی است و برای ایرانی ها ویزای امارات به مدت ۱۴ روز صادر می شود که در حال حاضر هزینه آن ۲۹۰ درهم می باشد و با ارائه مدارک مورد نیاز و پرداخت وجه می توانید به راحتی این ویزا را دریافت نمایید و این پروسه کاملا آنلاین است ، برای اخذ ویزای دبی نیازی نیست خودتان کاری انجام دهید چرا که صدور ویزا یکی از خدمات تور به شمار می رود .

۲- راه های سفر به دبی و هزینه ها

سفر به دبی شامل چه هزینه های اصلی می باشد؟

هواپیما

کشتی

سفر به دبی شامل چه هزینه های اصلی می باشد؟

 رای آن که با کشتی به دبی بروید، ابتدا باید خودتان را به شهر بندر لنگه برسانید. در صورت مساعد بودن هوا و بسته به شرکت کشتی رانی شما، روزهای حرکت و ساعات رفت و برگشت متفاوت است. اغلب در ساعات ۱۰ و ۱۱ صبح از بندرلنگه و دبی حرکت می کنند. همچنین خوب است بدانید از بندرلنگه تا شهر دبی ۵ ساعت در راه خواهید بود.

۳- هزینه اقامت و هتل

سفر به دبی شامل چه هزینه های اصلی می باشد؟

در دبی می توانید در هتل ها یا هاستل های مختلفی اقامت گزینید و خوب است بدانید متوسط قیمت هتل یا هاستل برای یک سفر ارزان به ازای هز نفر ۵۴ دلار ، برای یک سفر متوسط و اقتصادی ۱۴۰ دلار و برای سفرهای لوکس ۵۱۴ دلار می باشد .

همچنین تعرفه ها برای اقامت در یک هتل یک ستاره در دبی بین ۴۰ تا ۷۲ ، هتل های دو ستاره بین ۴۷ دلار تا ۹۹ ، هتل های سه ستاره بین ۴۷ تا ۱۰۹ ، هتل های چهار ستاره بین ۵۱ تا ۳۳۲ دلار و در نهایت قیمت برای اقامت یک شب در هتل پنج ستاره در دبی بین  ۷۵ دلار تا ۵۰۰ دلار متغیر است .

۴- هزینه غذا و رستوران

سفر به دبی شامل چه هزینه های اصلی می باشد؟

برای سفری ارزان به دبی به ازای یک روز برای هر نفر هزینه های غذا ۱۸ دلار ، برای یک سفر متوسط و اقتصادی ۴۵ دلار و برای سفرهای لاکچری ۱۴۹ دلار می باشد .

برای صرف یک وعده صبحانه ارزان بین ۴ تا ۷ دلار ، یک وعده ناهار بین ۴ تا ۹ دلار برای یک وعده شام اقتصادی باید بین ۷ تا ۱۱ دلار بپردازید ، همچنین برای یک منوی کامل ازغذاهای فست ‌فودی در رستوران‌ های زنجیره ای مک دونالد یا KFC هم باید بین ۷ تا ۹ دلار بپردازید .

سفر به دبی شامل چه هزینه های اصلی می باشد؟بسیاری هم به غذاهای ایرانی علاقه دارند و هزینه یک غذای معمولی مانند جوجه‌ کباب ، برنج و سالاد به ازای دو نفر در رستوران ‌هایی که در مراکز خرید و فروشگاه ‌ها قرار دارند باید در حدود ۲۵ دلار پرداخت .

برای کاهش هزینه های سفر خود به دبی می توانید از غذاهای خیابانی استفاده کنید که برای صرف یک وعده غذای خیابانی یا تنقلات باید بین ۱ تا ۳ دلار بپردازید ، غذاهای آماده ای که در سوپرمارکت ‌ها وجود دارند هم بین ۱ تا ۴ دلار می باشند ، یکی از غذاهای خوشمزه و ارزان عربی ، شاورما است که بسیار هم محبوب می باشد و برای آن باید تقریا ۲ دلار بپردازید .

۵- هزینه حمل و نقل عمومی

سفر به دبی شامل چه هزینه های اصلی می باشد؟

یکی دیگر از هزینه های سفر به دبی ، هزینه های حمل و نقل عمومی و جابجایی مسافران است ، برای مثال کرایه تاکسی دبی از فرودگاه به مرکز دبی بین ۷ تا ۲۱ دلار است و لازم به ذکر است کرایه مترو از فرودگاه به مرکز شهر بین ۱ تا ۲ دلار است ، خوب است بدانید کرایه تاکسی در داخل شهر دبی به ازای هر ۳ کیلومتر بین ۳ تا ۴ دلار و کرایه مترو بین ۱ تا ۳ دلار متغیر می باشد .

سفر به دبی شامل چه هزینه های اصلی می باشد؟

شما می توانید برای کاهش هزینه های جابجایی خود در سطح شهر بلیط مخصوص حمل‌ و نقل عمومی داخل شهری دبی را خریداری نمایید و قیمت این بلیط در حدود ۴ دلار است .

و جالب است بدانید با استفاده از این بلیط می توانید به صورت نامحدود به مدت ۲۴ ساعت از وسایل حمل ‌و ‌نقل عمومی استفاده نمایید ، هزینه تاکسی های دریایی دبی هم کم تر از ۱ دلار است ولی اگر در تورهای دبی شرکت نمایید دیگر هزینه ترانسفر از فرودگاه به هتل بر عهده شما نیست و برخی تورها سرویس ایاب و ذهاب به مراکز خرید را نیز ارائه می دهند .

۶- هزینه بازدید از بهترین جاذبه ‌ها

سفر به دبی شامل چه هزینه های اصلی می باشد؟

دبی جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که در سفر به این شهر حیف است که از آن ها دیدن نکنید ، برای این که تمام شهر را بتوانید ببینید باید به بالای برج خلیفه بروید و همین یکی از تفریحات بسیار مهیج و جذاب در دبی است .

هزینه ای که برای تماشای شهر از بالای برج خلیفه باید بپردازید در حدود ۲۶ دلار است ، همچنین می توانید در هر فصلی در دبی به ورزش محبوب اسکی در فضای بسته بپردازید که هزینه آن برای یک روز کامل در حدود ۶۰ دلار است .

۷- هزینه‌های سوغاتی و پوشاک در دبی

سفر به دبی شامل چه هزینه های اصلی می باشد؟

سوغاتی: از جمله سوغاتی های شهر دبی و امارات می توان به مجسمه برج خلیفه، خرما، بخور، شکلات شتری، عطر عربی، خنجر، شال ابریشمی و … اشاره کرد.

برای خرید سوغاتی می توانید به مراکز خرید مشهور دبی چون برج خلیفه، ابن بطوطه و مارینا مال بروید. همچنین می توانید با بهترین و معروف ترین مراکز خرید دبی آشنا شوید.

معمولا برای صنایع دستی نمی توان هزینه مشخصی را ارائه داد و تنها حرفه ای ها می توانند قیمت واقعی و یا منصفانه تر آن را تشخیص دهند.

۸- هزینه سرویس موبایل در دبی

سفر به دبی شامل چه هزینه های اصلی می باشد؟

در کل در امارات دو اپراتور تلفن همراه وجود دارد که با نام های دو (Du) و اتصالات (Etisalat) فعالیت می کنند. هزینه هر دقیقه مکالمه با اپراتورهای اماراتی حدود ۰.۵ درهم امارات (۳,۰۰۰ تومان) است. اگر به هنگام اقامت در کشور امارات و شهر دبی نمی‌خواهید از خدمات رومینگ استفاده کنید، می‌توانید سیم کارت های مخصوص مسافران اپراتور اتصالات و دو را در فرودگاه دبی و یا هتل خود تهیه کنید.

هزینه سیمکارت های توریستی دو برابر با ۸۵ درهم امارات (۶۴۷,۰۰۰ تومان) تا ۱۶۰ درهم امارات (۱,۲۱۹,۰۰۰ تومان) است و همچنین امکان آن را دارید که سیم کارت های دو را در ایران و در شهرهایی مانند تهران، شیراز، مشهد و اصفهان خریداری کنید. هزینه سیم کارت های یک ساله دو با قابلیت شارژ مجدد حدود ۹۰,۰۰۰ تومان است.

اگر مکالمه چندانی در سفر ندارید، بهتر است به جای خرید سیمکارت از خدمات رومینگ سیمکارت های ایرانی استفاده کنید.

دیدگاه خود را بنویسید