قلعه وحشت کیش اولین قلعه ترسناک و مهیج در ایران

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

اغلب ما از زمان کودکی تا به امروز با فیلم های ترسناک و ژانر وحشت در سینما آشنا هستیم. فیلم هایی که بیشتر آنها بر اساس داستان های تخیلی یا واقعی از ذهن نویسندگان مختلف خلق شده اند.

 از تفریحات بسیار پُرطرفدار در بین گردشگران به ویژه جوان آن دسته از سرگرمی ها و مکان های تفریحی هستند که بر اساس سناریوهای دلهره آور یا ترسناک طراحی می شوند.

سرسره های بزرگ، قطارهای سریع السیر، پل های مرتفع در ترسناک ترین نقاط دنیا نمونه هایی از این جاذبه های گردشگری در دنیا محسوب می شوند. البته از معروف‌ترین تفریحات مدرن در ژانر دلهره آور می توانیم به اتاق فرار یا اسکیپ روم و کلبه های وحشت اشاره کنیم.

در سال‌های گذشته نیز تونل های وحشت در پارک های موضوعی مانند دیزنی لند و شهربازی های دنیا ساخته شدند اما قلعه های وحشت و اسکیپ روم ها به طور شگفت آوری مورد استقبال گردشگران قرار گفته اند.

قلعه وحشت کیشقلعه وحشت کیش اولین قلعه ترسناک و مهیج در ایران

قلعه وحشت کیش (Horror Castle) یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری عجیب، ترسناک و متفاوت جزیره کیش به شمار می آید. قلعه وحشت کیش از نخستین خانه های وحشت ساخته شده در ایران است که البته نمونه هایی در سایر شهرهای کشور مانند تهران و مشهد نیز ساخته اند. قلعه وحشت در حقیقت یک کلبه چند صد متری می باشد که به عنوان جاذبه ای مدرن در کیش ساخته شد.

درون قلعه وحشت کیش

قلعه وحشت کیش اولین قلعه ترسناک و مهیج در ایران

 در طراحی قلعه وحشت کیش از انواع سناریوهای فیلم های ترسناک، لوازم مورد استفاده در این فیلم ها مانند اره، خون آشام، صداهای ترسناک و نورپردازی استفاده شده است که ترکیبی از فضای کاملا تاریک و وحشت آور را برای بازدیدکنندگان ایجاد کند.

جالب است بدانید بسیاری از کسایی که وارد این قلعه وحشت می شوند، در مدت انتظار برای ورود به قلعه منصرف شده و حاضر نیستند وارد اتاق اجرا شوند.

 شما می توانید به همراه تمامی افراد خانواده خود یا تک نفره این تفریح را تجربه کنید. بدون آنکه اطلاع داشته باشید از شما عکس گرفته می شود.

عکس هایی که نشان می دهد وقتی از چیزی می ترسید، حالت چهره شما چگونه می شود. در انتها می توانید با پرداخت هزینه کم عکس های خود را چاپ شده، تحویل بگیرد.

بازدید از قلعه وحشت برای همه سنین مناسب است؟

قلعه وحشت کیش اولین قلعه ترسناک و مهیج در ایران

بسیاری از کارشناسان معتقدند که ترشح آدرنالین هنگام ترس باعث افزایش فعالیت قلب می‌شود که در نتیجه آن جریان فشار خون زیاد شده و عضلات باز می‌شوند.

به این ترتیب بدن شما شروع به استفاده از مواد قندی و چربی می کند. افزایش گردش خود در بدن مکانیسمی ایجاد می‌کند که افسردگی را از بین می برد و باعث تقویت حواس، هوش، حافظه و تمرکز فرد برای فرار از موقعیت می شود؛ بنابراین این کارشناسان معتقدند که کمی ترس برای تحرک بدن مفید است اما میزان زیاد آن باعث روان‌پریشی می شود.

خوشبختانه قلعه وحشت کیش بر اساس سه سطح سناریو فول اکشن، متوسط و کم اکشن طراحی شده است تا افراد مختلف بتوانند از این فضا استفاده کنند.

از زمانی که وارد قلعه وحشت کیش می‌شوید باید آماده باشید تا لحظات ترسناک و یا ناگهانی برای شما رخ دهد؛ اما مطمئن باشید زمانی که از قلعه بیرون می آیید حس بسیار جالب و متفاوتی خواهید داشت و مدتها درباره این تفریح با دوستان خود صحبت خواهید کرد.

بلیت قلعه وحشت کیش

قلعه وحشت کیش اولین قلعه ترسناک و مهیج در ایران

مانند سایر تفریحات کیش شما می توانید بلیت قلعه وحشت را از سایت های ارائه دهنده تخفیف خریداری کنید. در برخی از مناسبت ها یا ماه‌های سال تخفیفات خوبی برای تفریحات کیش ارائه می شود که یکی از آنها بلیت قلعه وحشت است. توجه داشته باشید که طبق آخرین برآوردها، قیمت بلیت تخفیف دار قلعه بین ۴۰ تا ۳۲ هزار تومان است.

آدرس قلعه وحشت کیش

این قلعه در بلوار داریوش محوطه پشت هتل ارم کیش واقع شده است.
برای دسترسی به قلعه وحشت می توانید از فرودگاه بین المللی کیش به سمت بلوار فرودگاه حرکت کنید. سپس وارد یکی از دو بلوار دلیران یا بزرگراه خلیج فارس شده و به طرف این جاذبه توریستی بروید. مدت زمان حدودی از فرودگاه تا قلعه وحشت حدود 9 تا 10 دقیقه است.

ساعت کار قلعه وحشت کیش

قلعه وحشت کیش اولین قلعه ترسناک و مهیج در ایران

علاقه‌مندان می توانند از ساعت 18:00 تا 02:00 بامداد به قلعه وحشت کیش مراجعه کنند. توجه داشته باشید که اگر بلیت قلعه را رزرو کنید، دیگر هزینه های شما برنمی‌گردد مگر آنکه سانس اجرا از طرف خود مجموعه لغو شده باشد.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما