پارک آبی آکوا مارین استانبول مجهز ترین پارک آبی ترکیه

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

اگر در اواسط بهار تا آخر تابستان به استانبول سفر کردید مجموعه های آبی می توانند یکی از بهترین گزینه ها برای تفریح و سرگرمی شما باشند چرا که در هوای گرم استفاده از بازی های مهیج و تفریحات آبی می تواند برای هر گردشگری خوشایند باشد لذا بهتر است شما نیز با این مجموعه ها آشنا شده و بهترین را برگزینید.

پارک آبی آکوا مارین استانبول یکی از جذاب‌ترین و مدرن‌ترین پارک‌های آبی ترکیه محسوب می‌شود که در استانبول قرار دارد. امکانات بسیار پیشرفته‌ای که در این پارک آبی قرارگرفته، باعث شده علاوه بر افرادی که در استانبول و یا سایر شهرهای ترکیه زندگی می‌کنند، توریست‌های سایر کشورها نیز علاقه زیادی به بازدید از پارک آبی آکوا مارین را داشته باشند.

درباره پارک آبی آکوا مارین در استانبول

پارک آبی آکوا مارین استانبول مجهز ترین پارک آبی ترکیه

پارک آبی آکوا مارین استانبول در 12 می سال 1999 در بخش اروپائی شهر تاسیس شده و از بزرگترین پارک های آبی در استانبول به شمار می آید .

آکوا مارین در منطقه فاتح استانبول احداث شده و سرسره ها و استخرهای متعدد موجود در آن می تواند تا ساعت ها گردشگران را به خود مشغول ساخته و روزی خاطره انگیز برای آنان به همراه داشته باشد .

این مجموعه آبی که از جاذبه های گردشگری ترکیه و تفریحات استانبول می باشد با موقعیتی در ساحل جنوبی استانبول و حاشیه دریای مرمره ، قابلیت پذیرش 3 هزار نفر را به طور همزمان دارد و بازی های مهیج آن برای تمامی رده های سنی چه کودک و چه بزرگسال مناسب می باشد .

پارک آبی آکوا مارین استانبول مجهز ترین پارک آبی ترکیه

در ساخت پارک آبی آکوا مارین استانبول تمامی استانداردهای جهانی ، نکات ایمنی و ضرورت های بهداشتی رعایت شده و دارای محیطی مناسب و تمیز می باشد .

آکوا مارین استانبول 18 سال سابقه دارد و از روز افتتاح تا کنون مراجعه کنندگان بسیاری اعم از گردشگران و اهالی بومی به خود دیده است .

این مجموعه تفریحی به صورت روباز می باشد به همین دلیل بازگشایی و شروع فعالیت آن بسته به آب و هوا دارد و معمولا از اردیبهشت تا شهریور قابل استفاده است .

پارک آبی آکوا مارین استانبول مجهز ترین پارک آبی ترکیه

در روزهای پایانی هفته این پارک نیز همانند دیگر مراکز سرگرمی استانبول شلوغ است لذا اگر قصد دارید از بازی ها و امکانات آکوا مارین استفاده کنید به شما پیشنهاد می گردد در روزهای میانی هفته به مجموعه آبی مارین استانبول مراجعه کنید .

آکوا مارین از جاهای دیدنی استانبول محسوب می گردد و با استخر مخصوص المپیک و نیمه المپیک ، اسلایدهای سرگرم کننده با اندازه های مختلف ، رافتینگ و شبیه سازی آبشار توجه مراجعه کنندگان را به خود جلب نموده و آن ها را به وجد می آورد .

موسیقی زنده ، انیمیشن و خدمات عکاسی در پارک آبی مارین استانبول ارائه می شود و اتاق پزشکی ، اتاق تعویض ، کمد ، دوش و فروشگاه از دیگر امکانات موجود در این مجموعه هستند .

تفریحات پارک آبی آکوا مارین استانبول

وجود استخر برای سنین مختلف یکی از ملزومات هر پارک آبی محسوب می‌شود. در پارک آبی آکوا مارین نیز استخرهای اختصاصی برای بزرگ‌سالان و خردسالان وجود دارد.

اینگونه هر فردی با هر سن و سالی می‌تواند از استخرهای بسیار مدرن موجود در این پارک آبی استفاده نماید. استخرهای بازی کودکان باعث شده تا اغلب کودکان تمایل داشته باشند ساعات طولانی را در این پارک آبی بگذرانند. این موضوع رضایت والدین را نیز افزایش داده است، باهم مروری می کنیم بر محبوب ترین تفریحات موجود در آکوا مارین:

رفتینگ در پارک آبی آکوا مارین استانبول

پارک آبی آکوا مارین استانبول مجهز ترین پارک آبی ترکیه

رفتینگ یکی از بهترین و مهیج‌ترین ورزش‌های آبی است که یک نوع قایق‌سواری محسوب می‌شود. گاهی اوقات در این ورزش نیاز است پارو بزنید و گاهی جریان آب خود باعث حرکت قایق می‌شود.

ماجراجویی چندنفره با یک قایق در آب می‌تواند برای هر فردی جذاب باشد. بدین ترتیب یکی از پرطرفدارترین بخش‌های پارک آبی آکوا مارین، رافتینگ یا رفتینگ به شمار می‌رود.

سیاه چاه آبی در پارک آکوا مارین استانبول

سیاه چاه یا سیاه‌چاله در مکان‌های مختلف دنیا در آب‌هایی با اعماق مختلف وجود دارد. ازآنجاکه سیاه چاه طبیعی می‌تواند خطرناک باشد، لذا در پارک آبی آکوا مارین سیاه چاه به‌صورت مصنوعی آماده شده تا همه افراد بتوانند بدون هیچ‌گونه ریسکی از جذابیت‌های آن بهره‌مند شوند.

وجود چنین تفریح‌های هیجان‌انگیزی سبب می شود که همه گردشگران تمایل زیادی به بازدید از پارک آبی آکوا مارین و صرف چند ساعت از وقت خود در آن را داشته باشند.

سرسره ‌های پارک آکوا مارین استانبول

پارک آبی آکوا مارین استانبول مجهز ترین پارک آبی ترکیه

سرسره‌های آبی را می‌توان یکی از اصلی‌ترین بازی‌های آبی در دنیا دانست. اغلب هر فردی با هر سن و سالی دوست دارد خود را از بالای سرسره‌های آبی رها کند تا بتواند یک سقوط مفرح و پرهیجان را تجربه نماید.

ورزش‌های آبی علاوه بر اینکه باعث سلامتی و شادابی جسم انسان می‌شوند، بلکه بر روی روح و روان نیز تأثیرگذار هستند. این موضوع به خاطر مفرح بودن تفریحاتی مانند سرسره سواری است. به همین خاطر اغلب افراد از سرسره‌های آبی موجود در پارک آبی آکوا مارین استانبول استفاده می‌کنند.

خدمات عکاسی در پارک آبی آکوا مارین استانبول

پارک آبی آکوا مارین استانبول مجهز ترین پارک آبی ترکیه

یکی از خدمات بسیار مفیدی که در مجموعه پارک آبی آکوا مارین استانبول برای مراجعه‌کنندگان فراهم‌شده است، عکاسی است. مراجعان می‌توانند لحظات خوشی که در پارک آبی سپری کردند را ثبت نمایند.

هرکدام از این عکس‌ها می‌تواند در سال‌های آینده تبدیل به کوله باری از خاطرات مختلف شود. به همین خاطر اغلب افرادی که به مجموعه پارک آکوا مارین استانبول مراجعه نموده از خدمات عکاسی موجود در این مجموعه نیز استفاده می‌کنند.

آبشار مصنوعی در پارک آبی آکوا مارین

یکی از جاذبه‌هایی که بشر از دیدن آن لذت می‌برد، آبشار است. به همین خاطر مدیریت پارک آبی آکوا مارین استانبول آبشارهای مصنوعی زیبایی را در این پارک راه‌اندازی کرده است.

بدین ترتیب مراجعه‌کنندگان علاوه بر ورزش‌های آبی مفرح، می‌توانند آبشارهای مصنوعی بسیار زیبا را مشاهده کرده و از مشاهده آن و همچنین شنیدن صدای دل‌نشین آبشار، آرامش خاصی را کسب کنند. همین امر باعث جذابیت بیشتر این پارک آبی برای گردشگران شده است. در این پارک آبی موسیقی زنده نیز پخش می شود.

ظرفیت پارک آبی آکوا مارین

اغلب پارک‌های آبی که در کشورهای مختلف وجود دارند، دارای ظرفیت محدودی برای پذیرش گردشگران می‌باشند. به همین خاطر ممکن است افرادی که قصد مراجعه به پارک‌های آبی را دارند، نتوانند به خاطر محدودیت‌هایی که وجود داشته، از امکانات موجود در پارک آبی موردنظر استفاده کنند ولی پارک آبی آکوا مارین که در استانبول ترکیه قرار دارد، این مشکل را تا حدود زیادی برطرف کرده است.

پارک آبی آکوا مارین هرروز ظرفیت پذیرش 3000 نفر به‌صورت هم‌زمان را دارد. بدین ترتیب همه گردشگران داخلی و خارجی بدون هیچ‌گونه دغدغه‌ای می‌توانند برنامه‌ریزی دقیقی برای مراجعه به این پارک آبی را داشته باشند.

آدرس پارک آبی آکوا مارین استانبول

پارک آبی آکوا مارین استانبول مجهز ترین پارک آبی ترکیه

پارک آبی آکوا مارین دارای آدرسی سرراست است و هر فردی می‌تواند با صرف کمترین زمان و هزینه به این مجموعه برود. پارک آکوا مارین در بیوک چکمک شماره 40 در محله فاتح استانبول قرار دارد.

سرویس‌های حمل‌ و نقل عمومی از مناطق مختلف استانبول برای مراجعه به این پارک آبی برقرار است. بنابراین نیاز به‌ صرف هزینه‌های بالا برای کرایه تاکسی نبوده و با حداقل کرایه می‌توان خود را به این مجموعه تفریحی رساند.

 این پارک در تمامی روزهای هفته از 10 صبح تا 7-6 بعد از ظهر باز می باشد . بلیط این مجموعه تفریحی در طی هفته و یکشنبه ها متفاوت است به طوری که در طی هفته آقایان 45 لیر ، خانم ها 30 لیر و کودکان 12-5 سال 20 لیر می پردازند در حالی که در روز یکشنبه این هزینه به ترتیب 50 ، 40 و 30 لیر خواهد بود . توجه داشته باشید که استفاده از آکوا مارین برای کودکان 4-0 رایگان می باشد .

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید