بام باکو کجاست؟ پارک آپلند یا هایلند باکو 

بام باکو کجاست؟ پارک آپلند یا هایلند باکو 

یکی از زیباترین و بزرگترین پارک های کشور آذربایجان و شهر باکو،پارک آپلند است.اگر به این شهر سفر کرده اید و دوست دارید از بلندترین نقطه ی شهر،نمایی زیبا از باکو داشته باشید،همراه با جاذبه ها باشید تا به شما بگوییم که چطور میتوانید به پارک آپلند یا هایلند باکو بروید.

بام باکو کجاست؟ پارک آپلند یا هایلند باکو 

با رفتن به این پارک،مانند چشم یک پرنده،نماییی زیبا از شهر باکو خواهید داشت و تصاویر زیبا را برای خود ثبت خواهید کرد.

پارک آپلند در مرتفع ترین نقطه از پایتخت زیبای آذربایجان آرمیده و دارای یکی از زیباترین مناظر شهر و خلیج در زیر پاهایش می باشد.

ساکنین باکو و گردشگران اغلب این پارک را برای پیاده روی و تماشای یکی از جذاب ترین چشم اندازهای باکو انتخاب می کنند.

بام باکو کجاست؟ پارک آپلند یا هایلند باکو 

بام باکو در بلندترین نقطه ی باکو قرار دارد. می توانید با استفاده از فونیکولار (قطار کابلی) تا این پارک بروید و یا این مسیر را پیاده روی یا رانندگی کنید، به تماشای نمای پانورامایی پایتخت آذربایجان باکو بپردازید، از فضای آرام و زیبای پارک و چشم اندازی از خط ساحلی دریای کاسپین و از دیدن برج های شعله لذت ببرید و عکسهای به یاد ماندنی بگیرید.

این پارک محل مناسبی برای دیدن غروب آفتاب و به علت فاصله ی کوتاه تا شهر، یکی از بهترین مکانها برای وقت گذراندن در کنار اعضای خانواده و دوستان می باشد. همانطور که می دانید باکو به شهر بادها شهرت دارد.

به همین دلیل، هنگامی که قصد بازدید از این پارک را داشتید، لباس گرم و کافی به همراه داشته باشید، در غیر این صورت، چند دقیقه بیشتر نمی توانید در این پارک توقف کنید.

در سطح بالایی این پارک یادبودهایی وجود دارد که به یاد سربازان ترکیه ای که در سال ۱۹۱۸ در جنگ با بلشویک ها جان خود را از دست داده اند ساخته شده است.

چطور به پارک آپلند باکو برویم؟

بام باکو کجاست؟ پارک آپلند یا هایلند باکو 

برای اینکه وارد این پارک شوید،چند راه وجود دارد :

از گشت شهری در تور باکو استفاده کنید و بدون پرداخت هزینه به این پارک بروید.

اگر در مناطقی مثل نریمانف یا هتل هایی با فاصله ۲۰ دقیقه به بالا از مرکز شهر باکو اقامت دارید،میتوانید از طریق مترو به ایستگاه Elimlar رفته و با کمی پیاده روی به پارک دسترسی داشته باشید.

یا از طریق رزرو تاکسی اینترنتی در باکو از راننده بخواهید که شما را به پارک ببرد.

اگر در یکی از هتل های مرکز شهر باکو اقامت دارید،پیشنهاد میدهیم تا انتهای بولوار و تا نزدیکی موزه فرش آذربایجان پیاده روی کنید.

در آنجا قسمتی وجود دارد که از طریق قطار کابلی (funicular) یا cable car میتوانید به پارک دست پیدا کنید.هزینه استفاده از این ترن کابلی،۲ منات است و حدود ۸ دقیقه زمان نیاز دارید تا به پارک برسید.

پارک آپ لند دارای دو زمین تنیس، دو زمین فوتبال، مسیر پیاده روی، و زمین بازی کوچک در پارک، در امتداد زمینی با افشانه های آب که یک پارک آبی کوچک است واقع شده است.

این زمین با یک استخر شنا در پارک جایگزین شد که به مدت چند دهه در این پارک بود اما در طی بازسازی سال ۱۹۹۹ این زمین به استخر تبدیل شد. این زمین های افشانه ای باعث شدند تعداد بازدیدکنندگان پارک حدود ۴۱۲ درصد در سال بعد از افتتاح آن بالا رفتن بیابد، حدود ۷۵۰۰ نفر به در سال از این پارک بازدید می کنند.

پارک مکان مهمی برای افراد کم درآمد و مهاجرین جوانی است که فوتبال بازی می کنند و با توجه به “Omaha World-Herald”، این قسمت جدایی ناپذیر موفقیت تیم فوتبال دبیرستان اوماهای جنوبی بود.

چند نکته در مورد بازدید از پارک

بام باکو کجاست؟ پارک آپلند یا هایلند باکو 

این پارک به صورت ۲۴ ساعته فعالیت دارد.

نام این پارک در زبان محلی، dagustu park است.

پیشنهاد می شود در هنگام بعد از ظهر یا شب به این پارک بروید تا نمایی زیبا از شهر داشته باشید.

در فصل های پائیز و زمستان،حتما از یک بادگیر استفاده کنید.زیرا باد شدیدی در این قسمت از شهر وجود دارد.

اگر قصد دارید در نزدیکی این پاک اقامت داشته باشید،میتوانید از هتل های منطقه بادامدار استفاده کنید.

دیدگاه خود را بنویسید