پارک گاردن گلو دبی بزرگ ترین باغ نور دنیا

در صورتی که تصمیم دارید که به همراه خانواده سفری به دبی داشته باشید فرصت تفریح و گردش در پارک گاردن گلو (Garden Glow) را از دست ندهید. هم شما و هم فرزندتان می توانید حسابی در این پارک خوش بگذرانید و لحظاتی فراموش نشدنی داشته باشید.

پارک گاردن گلو دبی بزرگ ترین باغ نور دنیا

اینجا دقیقا پارک وسیعی است که عنوان بزرگترین باغ نور دنیا را از آن خود کرده است و به این ترتیب هنگامی که به درهای ورودی این پارک نزدیک می شوید ، با ترکیب هیجان انگیز و چشم نواز و منحصر به فردی از تندیس های نورانی و بزرگ مواجه می شوید و کاملا هیجان زده می شوید و این تندیس ها از پنگوئن ها ماداگاسکار تا فانوس های رنگین همگی به نوعی متنوع اند و هر چه جلوتر می روید ، بیشتر از تنوع و زیبایی هایشان غافلگیر خواهید شد و پیشنهاد می کنیم که برای آشنایی بیشتر با پارک نور دبی ، همراه جاذبه ها باشید تا شما را به قلب گاردن گلو ببریم .

پارک گاردن گلو دبی بزرگ ترین باغ نور دنیا

پارک شگفت انگیز گاردن گلو دبی ، یکی از جدیدترین و متفاوت ترین جاذبه های دیدنی این شهر پر زرق و برق در عین حال کویری به شمار می رود که برای بازدیدی ۱ تا ۲ ساعته انتخاب جذابی خواهد بود .

تاسیسات هنری در این مجموعه توسط هنرمندان ماهر از سراسر جهان ساخته شده است به گونه ای که برخی از این هنر های فوق العاده می توانند در کتاب رکوردهای جهانی گینس حضور داشته باشند. گاردن گلو دبی در ۲۳ دسامبر سال ۲۰۱۵ افتتاح شد و تا تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۱۶ ادامه یافت و در اکتبر سال ۲۰۱۶ جاذبه های جدیدی به آن اضافه شد.

پارک گاردن گلو دبی بزرگ ترین باغ نور دنیا

جالب است بدانید که تمام این مجسمه های نورانی هنر دست بیش از ۵۰۰ هنرمند توانا است که با استفاده از چراغ های کم مصرف ال ای دی و وسایل بازیافتی مانند قوطی های دارو و بطری های بلااستفاده تهیه شده اند که این باعث جذابیت این پارک شده و در گاردن گلو انواعی از تندیس حیوانات تا ماکت ساختمان های مشهور امارات متحده عربی اعم از : برج خلیفه و مسجد شیخ زاید را خواهید دید که شما را شگفت زده می کند و جالب است بدانید در مسجد شیخ زاید از ۹۰ هزار بشقاب ، قاشق و فنجان چینی و … استفاده شده است و در ساخت برج خلیفه موجود در گاردن گلو نیز ۳۳۰ هزار قوطی کوچک دارو به کار رفته است که حیف است مسافر دبی باشید .

پارک گاردن گلو دبی بزرگ ترین باغ نور دنیا

پروژه گاردن گلو دبی با الهام از شگفتی ها در سراسر جهان ساخته شده است و جذابیت های متعددی را ایجاد کرده است به گونه ای که شما را در لحظه ای به باغ  لاله ای در هلند می برد.

گاردن گلو دبی همچنین شامل بازی ها و فعالیت های سرگرم کننده است و همچنین دارای غرفه غذای بزرگی است و غذاهای خوشمزه از سراسر جهان در آنجا عرضه می شود.

بخش های مختلف گاردن گلو دبی را بشناسید

بخش پارک نور ( Glow Park )

پارک گاردن گلو دبی بزرگ ترین باغ نور دنیا

به بخش اصلی و مهم مجموعه گاردن گلو ، یعنی پارک نور خوش آمدید ! این پارک وسیع از کنار هم قرار گرفتن ۵ بخش نورانی جذاب با موضوع های گوناگون زیبا به وجود آمده است ، شما بازدید کنندگان در بخش اول و دوم اشکالی نورانی و جذابی را می بینید که در کنار هم سعی در انتقال پیام هایی مثل : احترام به زمین ، صرفه جویی در منابع انرژی ، حفظ حیات وحش و کاهش زباله ها و … را دارند و در بخش سوم آن که بخش جدیدتر پارک بشمار می رود ، تندیس های غول پیکر و نورانی را شاهد هستید که شما را به یک ماجراجویی جادویی در دنیای زیرآب دعوت کرده که از دستش ندهید و در بخش چهارم نیز که سافاری نور ( Glowing Safari ) نامیده می شود شما را به سافاری متفاوتی در دبی خواهد برد و در نهایت بخش پنجم و جدیدتر ” پارک نور ” را با نام ” پارک هنر یا Art Park “ عموم مردم می شناسند و جاذبه های متنوع و منحصر به فردی به خود را دارد و مهم بوده که بدانید در حین دیدن از بخش های پارک نور، در کنار نورهای رنگی و زیبای این بخش ، پخش موسیقی نیز شما را در این بازدید همراهی می کند که فضا را شادتر می کند .

پارک دایناسور ( Dinosaur Park )

پارک گاردن گلو دبی بزرگ ترین باغ نور دنیا

یکی از جنجالی ترین و هیجان انگیزترین بخش های گاردن گلو همین ” پارک دایناسور ” نامیده می شود ، چیزی که شما را با ورود به این باغ هیجان زده می کند ، وجود ربات های غول پیکر دایناسورها می باشند که با هنرمندی هر چه تمام مشابه دایناسورها شبیه سازی شده اند و اگر کمی غرق آن شوید به راحتی می توانید وجود آن ها را باور کنید و از آن ها بترسید چون تماما واقعی هستند.

ضمنا جذابیت پارک دایناسور تنها در این روبات های جذاب خلاصه نشده است ، چرا که شما می توانید در حین تفریح اطلاعات مفید و جذابی در اختیار بچه های خود بگذارید و به شکلی ظریف ، جنبه ای آموزشی هم برایشان خواهد داشت .

پارک گاردن گلو دبی بزرگ ترین باغ نور دنیا

در این پارک درباره ۳۴ نوع دایناسور گوناگون اطلاعات مختلف ارائه می شود که این امکان را دارید ۱۲۰ دایناسور را با دقت و در ابعاد اصلی شان ببینید و توجه داشته باشید که در پارک دایناسور : دو بخش به نام های آزمایشگاه و موزه دایناسور وجود دارد که در آزمایشگاه درباره زندگی دایناسورها آموزش خواهید دید و در موزه این امکان برایتان مهیاست که اسکلت های شبیه سازی شده دایناسورها را تماشا کنید و لذت ببرید .

شب های جادویی ( Magical Nights )

پارک گاردن گلو دبی بزرگ ترین باغ نور دنیا

شب های جادویی نیز از بخش های جدید و زیبای گاردن گلو می باشد که در آن فانوس های غول پیکر و چشمنوازی به چشمتان می خورند و بعد از عبور از فانوس های زیبا ، به مناظر شبیه سازی شده طبیعت و تندیس های نورانی حیوانات خواهید رسید که جذابیت آن را دوچندان می کند .

دنیای رنگارنگ ( Colorful World )

پارک گاردن گلو دبی بزرگ ترین باغ نور دنیا

دنیای رنگارنگ درست مکانی است که به بازدید شبانه شما از گاردن گلو رنگ می پاشد ! با ورود به این بخش کلی سطل های بزرگ نور و رنگ را شاهد هستید که سعی دارند به پارک رنگ و روح ببخشند و انصافا هم موفق شده اند ، با مشاهده نزدیک این را کاملا حس می کنید و از ویژگی متمایز بخش ” دنیای رنگارنگ “ می توان به همراهی لیزرها در کنار رقص نور اشاره نمود .

خیابان شادی ( Happiness Street )

پارک گاردن گلو دبی بزرگ ترین باغ نور دنیا

یکی از خیابان های دبی که سال قبل این اسم را برایش انتخاب کردند و حسابی خبرساز هم شده است ، خیابان شادی می باشد و مسئولان شهر دبی تصمیم گرفتند که برای ترویج این شادی دست به این کاری بزنند و تمام تلاششان را کرده اند که در این زمینه همگام با معیارهای جهانی قدم بردارند و رشد کنند و اینکه گاردن گلو نیز برای همراهی با این تلاش ، نام یکی از بخش های باغ را به نام خیابان شادی گذاشته اند و در این قسمت با تندیس هایی از چند فرد خوشحال و در حال رقص رو به رو خواهید شد و در ادامه بخش های دیگر این مجموعه شامل : هشتگ دبی من ( #MyDubai ) ، دنیای دریا ( Sea World ) ، جنگل خوشحال ( Happy Forest ) می باشد که هر کدام جذابیت ها و زیبایی های خاص خودشان را دارند .

دسترسی و مسیر بازدید از گاردن گلو دبی

پارک گاردن گلو دبی بزرگ ترین باغ نور دنیا

برای دسترسی به این مجموعه زیبا با نام گاردن گلو باید بگوییم که فاصله ای ۱۱ کیلومتری از مرکز شهر دارد و درون پارک زعبیل جای خوش کرده است و شما عزیزان برای بازدید از گاردن گلو می توانید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کرده و اگر اتوبوس انتخاب اول شما بوده که خودتان را به ایستگاه یکی از اتوبوس های ۲۷ ، ۲۹ ، ۵۵ و ۶۱ دبی رسانده و اگر هم دوست ندارید از حمل و نقل عمومی دبی استفاده نمایید ، تنها کافیست به راحتی سوار تاکسی های دبی شوید و مقصد خود را به راننده بگویید و توجه داشته باشید که هزینه ورودی تاکسی های دبی ۱۲ درهم امارات است و به ازای هر کیلومتر حدود ۲ درهم امارات به کرایه شما افزوده می شود .

پارک گاردن گلو دبی بزرگ ترین باغ نور دنیا

آدرس گاردن گلو دبی: امارات متحده عربی، دبی، گیت ۶ و ۷ پارک زابل، جاده شیخ زاید

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما