زیبایی های باغ گل رز برن سوئیس را از دست ندهید!

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

برن، پایتخت سوئیس، یکی از زیباترین و البته گران ترین مقصدهای گردشگری دنیا است. برن یکی از شهرهای محبوب برای گردشگران است.

خیابان های سنگ فرش شده، بناهای قرون وسطایی، قرار گرفتن در کنار رود و نزدیکی به کوهستان باعث شده اند که هر گردشگری که به برن سفر می کند، روزها بدون اینکه خسته شوید در آن به گشت و گذار بپردازد.

یکی از آرام ترین و زیباترین مناطقی که می توانید در سفر به شهر برن از آن دیدن نمایید و چشم اندازهای زیبایی از شهر دارد، پارک باغ رز است.

زیبایی های باغ گل رز برن سوئیس را از دست ندهید!

این پارک زیبا در تپه ای در مرکز شهر و در حاشیه ی رودخانه واقع شده است. این منطقه در ابتدا یعنی از سال 1765 تا 1877 یک گورستان بوده و بعدها در سال 1913 به یک پارک عمومی تبدیل گردیده است.

باغ گل رز یکی از جاذبه های برن پایتخت سوئیس است.این پارک در اواخر دهه ی ۱۹۵۰ مجددا طراحی گردیده است و اکنون میزبان بیش از ۲۰۰ نوع رز و ۲۰۰ نوع گوناگون از آزالیا، زنبق و خرزه ی هندی است. یک حوض بزرگ و زیبا، یک پاویون، رستوران و منطقه ای برای پیک نیک از دیگر قسمت های تشکیل دهنده ی این پارک زیبا است.

زیبایی های باغ گل رز برن سوئیس را از دست ندهید!

در واقع این باغ پارک بزرگی است که منظره ای زیبا و هیجان انگیز از شهر را به شما می دهد. شما در پارک باغ گل برن که بسیار خارق العاده است ۲۲۰۰ مدل گل رز گوناگون، ۲۰۰۰ مدل گل سوسن و زنبق و ۲۸ مدل گل ۱۰۰ تومانی موجود است که در حین بازدید بینندگانش را غرق در زیبایی خود می کند، چرا که دیدن این حجم از گل رنگارنگ با مدل های گوناگون در یک مکان بدون شک برای همگان هیجان انگیز خواهد بود.

زیبایی های باغ گل رز برن سوئیس را از دست ندهید!

شاید شما در تصورات خود چنین منظره ی زیبایی را نیز نتوانید تصور نمایید. باغ گل رز برن در سالهای ۱۷۶۵ تا ۱۸۷۷ به طور خصوصی اداره می گردید، اما در سال ۱۹۱۳ به عنوان پارک عمومی، ورود را برای عموم آزاد کردند و پرده از زیبایی آن برداشتند تا این همه زیبایی را شامل حال افراد عادی نیز گردد تا از اینهمه زیبایی لذت ببرند، چرا که امکان ندارد کسی به شهر برن سفر کند اما از این باغ رویایی و رنگارنگ دیدن نکند.

در ابتدای سال های بازدید عموم ابتدا فقط گل های رز متنوع در این پارک به نمایش گذاشته شدند، اما در سال 1956 تا 1962 گل های صدتومانی و آزالیا به این پارک راه یافتند. در سفر به کشور زیبای سوئیس پیشنهاد می کنیم هرچه بیشتر وقت خود را در پارک باغ گل رز بگذرانید چون در این پارک بیشتر به شما خوش خواهد گذشت، پس محدودیت زمانی برای حضور در این پارک وجود ندارد.

زیبایی های باغ گل رز برن سوئیس را از دست ندهید!

فضاهای شگفت انگیز پوشیده از گل در این باغ هیچگاه شما را خسته نمی کند. استخر بزرگ داخل پارک، آلاچیق های بزرگ و زیبا، رستوران های لوکس و شیک با فضاهای ویژه پیک نیک از دیگر اماکن دیدنی پارک باغ گل رز برن است.

یادآور می شویم چیزی که در سفر به این باغ نباید فراموش نمایید بردن دوربین است، چرا که در صورتی که در این پارک عکس نگیرید، بدون شک پشمان خواهید شد.

محصولات سفر

1 دیدگاه دربارهٔ «زیبایی های باغ گل رز برن سوئیس را از دست ندهید!»

دیدگاه خود را بنویسید