جاذبه ی گردشگری زیبای دریاچه زوریخ سوئیس

جاذبه ی گردشگری زیبای دریاچه زوریخ سوئیس

زوریخ یکی از شهرهای معروف در اروپا است که کیفیت زندگی در آن بسیار بالا است؛ با برنامه سفر در این شهر می توانید به دیدن جاذبه های منحصر به فرد این شهر بروید و سفری با خاطرات خوش را تجربه نمایید. یکی از جاذبه های برتر زوریخ، دریاچه زوریخ است که در جنوب شرقی شهر زوریخ قرار دارد.

دریاچه زوریخ که در زبان محلی (Swiss-German) به آن Zürisee گفته می‌شود در جنوب شرقی شهر زوریخ قرار دارد، وسعت آن در حدود ۸۸ کیلومتر مربع و عمیق‌ترین قسمت آن ۱۴۳ متر است.

موقعیت جغرافیایی دریاچه زوریخ

جاذبه ی گردشگری زیبای دریاچه زوریخ سوئیس

وسعت دریاچه ۸۸ کیلومتر مربع و عمیق‌ترین قسمت آن ۱۴۳ متر است، چرخه آب ۴۴۰ روز است. درحالی که قسمت عمده این دریاچه در ایالت زوریخ قرار دارد سرچشمه‌های آن از یخچال‌های طبیعی شهر گلرو به وجود آمده و بعد از تشکیل رود لینتزوریخ به دریاچه می پیوندد.

وسعت کمی از دریاچه در جنوب در ایالت شویتز و در شرق در ایالت سنت گالن قرار دارد. دریاچه پس از عبور از مرکز شهر زوریخ، در قسمت شمال غربی شهر تبدیل به رودخانه لیمات شده و بطرف غرب ایالت امتداد می یابد. تنها دو پل عبوری بر روی آن وجود دارد یکی در ناحیه جنوبی در راپرزویل و دیگری در داخل شهر زوریخ در بورکلی پلاتز قرار دارد.

شرایط آب دریاچه زوریخ

جاذبه ی گردشگری زیبای دریاچه زوریخ سوئیس

آب دریاچه روشن و تمیز است و درجه حرارت آن در تابستان به بالای ۲۰ درجه سانتیگراد می‌رسد و چرخه آب آن ۴۴۰ روز است. در مناطق مختلف ساحل آن باغ‌های متعدد و کرانه‌هایی برای شنا تهیه شده‌است.

بهترین راه برای گشت و گذار در دریاچه زوریخ سفر با قایق است. اغلب نقاط اطراف ساحل در تمام اوقات سال خدمات قایق‌سواری ارائه می‌دهند.

دو کشتی بخار پره‌دار تاریخی در این منطقه محبوب هستند. از «گیپفلی‌شف» (Gipfeli-Schiff) که در صبح زود سفر را آغاز می‌کند تا «سوننونترگانگس‌شف» (Sonnenuntergangs-Schiff) که سواری آن در غروب شروع می‌شود، گشت‌های مفرح بسیاری در اختیار شما قرار خواهند گرفت. سفرهای موزیکال و تورهای ویژه در تعطیلات بخشی از برنامه‌های دائمی شرکت کشتیرانی دریاچه زوریخ هستند.

جاذبه ی گردشگری زیبای دریاچه زوریخ سوئیس

در تابستان دریاچه‌ی زوریخ یک مقصد گردشگری پرطرفدار شناخته می‌شود. تفریحاتی مانند آب‌تنی، قایق‌سواری و پیک نیک در مکان‌های دنج آن مثل جزیره‌ی کوچک «لوتزلا» (Lützelau) یا جزیره‌ی دیدنی «اوفنا» (Ufenau) مردم را به این نقطه می‌کشاند.

به علاوه ورزش‌های نوین مختلفی مانند «موج سواری ایستاده» (stand-up paddling)، «موج سواری بادبانی» (windsurfing) یا اسکی روی آب را می‌توانید امتحان کنید.

در زمستان هم تفریحات متنوعی در دریاچه‌ی زوریخ می‌توانید داشته باشید. اسکیت‌بازان می‌توانند مهارت‌های خود را در میدان‌های یخ «کویْسناخت» (Küsnacht) و «ودنسویل» (Wädenswil) به نمایش بگذارند که در کنار دریاچه واقع شده‌اند.

جاذبه ی گردشگری زیبای دریاچه زوریخ سوئیس

اگر دریاچه کاملاً یخ بزند می‌توان روی آن اسکیت‌سواری کرد؛ اما آخرین باری که این اتفاق رخ داد زمستان ۱۹۶۳ بود.

قصر شنای چوبی «اوتوکی» (Utoquai) بیش از ۱۲۰ سال است که امکان یک آب‌تنی پرنشاط در دریاچه‌ی زوریخ را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند.

ساحل شنای «میتنکی» (Mythenquai) در سال ۱۹۲۲ میلادی بازگشایی شد و امروز ۲۵۰ متر ساحل شنی به همراه چمنزار آفتاب‌گیری ویژه در اختیار دارد.

جاذبه ی گردشگری زیبای دریاچه زوریخ سوئیس

محل شنای مخصوص کودکان، وسایل بازی‌های آبی، سه تخته‌ی پرش با ارتفاع‌های مختلف، میز تنیس، باربیکیو، رستوران‌، کتابخانه و مکان استراحت غیرشناگران از امکانات این ساحل تفریحی هستند.

«تیفنْبورنِن» (Tiefenbrunnen) دیگر منطقه‌ی شنای دریاچه زوریخ است که در سمت راست آن و در میان یک پارک واقع شده و با درنظر گرفتن امکانات مختلف بهشتی برای تفریح خانوادگی محسوب می‌شود.

جاذبه ی گردشگری زیبای دریاچه زوریخ سوئیس

در بخش شرقی دریاچه «شهر رز» (Rose Town) از بخش «راپرسویل» (Rapperswil) قرار دارد. در باغ‌های عمومی این منطقه بیش از ۱۵,۰۰۰ بوته‌ی رز شکفته از ۶۰۰ گونه‌ی مختلف را خواهید یافت.

تفرجگاه افسونگر مدیترانه‌ای در کناره‌ی دریاچه، شهر قدیمی خوش‌منظره و قلعه‌ی قرون وسطایی این شهر بندری را مکانی پربازدید ساخته‌اند. «باغ وحش کودکان کنی» (Knie’s Children’s Zoo) در صدر محبوب‌ترین‌های این بازدید برای جوان‌ترها خواهد بود.

جزیره‌ی کوچک «لوتزلا» یکی از دو جزیره‌ی درون دریاچه است که جزیره‌ی کوچک‌تر شناخته می‌شود و نام آن هم از لغت آلمانی باستانی به همین معنا گرفته شده است.

جاذبه ی گردشگری زیبای دریاچه زوریخ سوئیس

در اسناد قدمت این جزیره به قرن هشتم برمی‌گردد که در آن زمان به صومعه‌ی «سن گالن» (St. Gallen) فروخته شد. امروزه این جزیره از ذخایر طبیعی محسوب می‌شود که ناحیه‌ی ساحلی آن به طول ۳۰۰ متر و عرض ۱۵۰ متر فضای اردوگاهی فوق‌العاده‌ای را تدارک می‌بیند و به سه نقطه برای ایجاد آتش و یک رستوران کوچک هم مجهز است. با قایق شخصی، کرایه‌ای یا تاکسی‌های آبی می‌توان به این جزیره سفر کرد.

جاذبه ی گردشگری زیبای دریاچه زوریخ سوئیس

«ساحل طلایی» (Golden Coast) ناحیه‌ی آفتاب‌گیری است که در بخش شمالی دریاچه قرار دارد و به داشتن نرخ مالیات پایین و درآمد بالا مشهور است. در نتیجه خانه‌ها و ویلاهای مجلل طبقه‌ی مرفه جامعه را در ساحل طلایی مشاهده خواهید کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما