معرفی محبوب ترین سواحل سیدنی برای تفریح و استراحت

معرفی محبوب ترین سواحل سیدنی برای تفریح و استراحت

کشور استرالیا بیش از ۱۰ هزار ساحل دارد، که گفته می‌شود اگر بخواهیم هر روز فقط به یکی از این سواحل سر بزنید، بیش از ۲۷ سال زمان می ‌برد!

بنابراین یکی از ویژگی‌های مثبت سیدنی این است که هر جای شهر که باشید، نیازی نیست مسافتی طولانی را طی کنید تا به ساحل برسید. در واقع تنها مشکلی که با آن روبه‌رو خواهید بود، انتخاب میان گزینه‌های بی‌شمار آن است.

در این مقاله جاذبه ها شما را از این سردرگمی نجات می دهد و شما را با زیبا ترین و دیدنی ترین سواحل سیدنی آشنا می کند.

 ۱- ساحل مانلی (Manly Beach)

معرفی محبوب ترین سواحل سیدنی برای تفریح و استراحت

ساحل مانلی، یکی از معروف‌ترین سواحل استرالیا برای موج‌سواری به‌حساب می‌آید و در واقع اولین مسابقه‌ی موج‌سواری دنیا در سال ۱۹۶۴ میلادی در همین ساحل برگزار شده بود.

خبر خوب برای دوستداران فعالیت‌های ورزشی این است که در این ناحیه می‌توانند به تفریحات مختلفی از والیبال ساحلی و جت اسکی گرفته تا پدل بوردینگ ایستاده بپردازند.

۲- ساحل بوندای (Bondi Beach)

معرفی محبوب ترین سواحل سیدنی برای تفریح و استراحت

بوندای بیچ (Bondi Beach)، معروف‌ترین ساحل کشور استرالیا به‌شمار می‌رود و اگر قرار بود مانند هتل‌ها به آن امتیاز بدهید، با توجه به امکانات مختلفی که برای بازدیدکنندگان خود ترتیب دیده احتمالاً آن را سزاوار گرفتن ۵ ستاره می‌دانستید.

البته با توجه به میزان محبوبیت این ساحل، امکان دارد با جمعیت بسیاری در آن روبه‌رو شوید؛ اما بازدید از بوندای بیچ، یکی از بهترین راه‌هایی است که به کمک آن می‌توانید آشنایی بیشتری با نحوه‌ی زندگی مردم استرالیا پیدا کنید.

آب‌های زلال و شفاف و موج‌های عالی بوندای بیچ باعث شده تا این ساحل به مکانی مناسب برای شنا و موج‌سواری تبدیل شود. ساختار منحصر به‌فرد این ساحل به گونه‌ای است که بخش‌های جنوبی آن، موج‌های بلندتری دارد که برای موج‌سواران حرفه‌ای‌تر مناسب می‌باشد؛ در حالی‌که موج‌سواران مبتدی می‌توانند با خیال راحت بر روی موج‌های کوتاه بخش‌های شمالی به تفریح بپردازند.

۳- ساحل تاماراما (Tamarama Beach)

معرفی محبوب ترین سواحل سیدنی برای تفریح و استراحت

ساحل تاماراما (Tamarama Beach)، ساحلی کوچک اما دوست داشتنی و زیبا است و معمولاً امکان ندارد که بتوانید نزدیک ساحل برای خود جای پارک پیدا کنید.

بنابراین اگر بتوانید خودتان را به این ناحیه برسانید، حکم ساحلی اختصاصی را خواهد داشت که برای افراد خوش‌شانس کنار گذاشته شده است.

البته یادتان باشد که ساحل تاماراما، یکی از سواحل خطرناک سیدنی به حساب می‌آید و بهشت موج‌سواران است؛ اما برای شنا در آن باید حرفه‌ای باشید. با این‌حال، این مکان و منظره‌های تماشایی آن کاملاً ارزش دیدن دارد.

۴- ساحل برونته (Bronte Beach)

معرفی محبوب ترین سواحل سیدنی برای تفریح و استراحت

اگر به‌دنبال ساحلی می‌گردید که هم خلوت‌تر باشد و هم بتوانید در آن موج‌سواری کنید، بهتر است سری به ساحل برونته (Bronte Beach) بزنید.

این ساحل حدود یک کیلومتر تا بوندای بیچ پیاده‌روی دارد و موج‌سواران حرفه‌ای، عاشق موج‌سواری بر روی امواج کف‌آلود آن هستند. البته شرایط موج‌سواری در این ساحل کمی سخت‌تر است و باید حواستان را بیشتر جمع کنید.

همچنین اگر برای شنا در این ناحیه اضطراب دارید، می‌توانید از استخر دریایی برونته (Bronte Baths) استفاده کنید که در بخش جنوبی آن واقع شده است.

۵- ساحل شلی (Shelly Beach)

معرفی محبوب ترین سواحل سیدنی برای تفریح و استراحت

یکی از بهترین جاهایی که در آن می‌توانید زندگی دریایی شهر سیدنی را از نزدیک تماشا کنید، شلی بیچ (Shelly Beach) است. بیش از ۵۰۰ نوع از حیوانات دریایی در آب‌های این ساحل زندگی می‌کنند که از اژدهای دریایی علفی گرفته تا لاک پشت سبز دریاییِ در حال انقراض متفاوت هستند.

اگر برایتان سؤال پیش آمده که چه چیزی این مکان را از سایر سواحل سیدنی متمایز کرده، باید بگوییم که نهایت عمق آن به ۱۲ متر می‌رسد. در نتیجه عمق نسبتاً کم این ساحل، آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای غواصی و اسنورکلینگ و تماشای جانوران دریایی تبدیل کرده است.

۶- ساحل میلک (Milk Beach)

معرفی محبوب ترین سواحل سیدنی برای تفریح و استراحت

میلک بیچ (Milk Beach) در «پارک ملی بندر سیدنی» واقع شده و ساحلی کوچک اما دلنشین است. طول این ساحل فقط به ۵۰ متر و عرض آن به ۵ متر می‌رسد؛ اما به دورنمای تماشایی بعضی از جاذبه‌های معروف شهر از جمله خانه اپرا، پل بندرگاه سیدنی و برج سیدنی اشراف دارد.

نکته‌ی مثبت این ساحل اینجاست که با وجود اینکه تنها ۱۵ دقیقه بیشتر با بوندای بیچ فاصله ندارد، تا حد زیادی از دسترس گردشگران دور مانده و بسیار تمیز است.

خورشید در این ناحیه، درست در کنار پل بندر سیدنی غروب می‌کند و به همین دلیل اگر به‌دنبال منظره‌ای رؤیایی می‌گردید، تماشای غروب خورشید از میلک بیچ را از دست ندهید.

۷- ساحل کلوولی ( Clovelly Beach)

معرفی محبوب ترین سواحل سیدنی برای تفریح و استراحت

کلوولی (Clovelly)، یکی از بهترین گزینه‌ها برای اسنورکلینگ و تماشای حیوانات زیر آب به‌شمار می‌رود. کلوولی، ساحلی کوچک و آرام است و بیشتر با خلیج کوچک منحصر به‌فردش شناخته می‌شود که میان ۲ تیغه‌ی کوه سنگی قرار دارد.

ساحل محافظت شده‌ی این مکان به گونه‌ای است که می‌توانید با خیال راحت در آب‌های آرام آن شنا کنید و از شلوغی سواحل اطرافش به دور باشید.

۸- ساحل کمپ کوو (Camp Cove Beach)

معرفی محبوب ترین سواحل سیدنی برای تفریح و استراحت

ساحل کمپ کوو (Camp Cove Beach)، فاصله‌ی کمی تا دهانه‌ی بندر سیدنی دارد و از این ناحیه می‌توانید به بعضی از چشم‌اندازهای تماشایی شهر دسترسی داشته باشید. همچنین این ساحل به یک پارک بزرگ، زمین بازی بچه‌ها و مرکز چیپس و ماهی نزدیک است و گزینه‌ی ایده‌آلی برای تماشای طلوع آفتاب به‌شمار می‌رود.

۹- ساحل بالمورال (Balmoral Beach)

معرفی محبوب ترین سواحل سیدنی برای تفریح و استراحت

ساحل بالمورال (Balmoral Beach)، در نزدیکی باغ وحش تارونگا واقع شده که یکی از معروف‌ترین باغ وحش های استرالیا به‌حساب می‌آید.

اگر به‌دنبال جایی شلوغ می‌گردید، بالمورال گزینه‌ی خوبی برایتان نخواهد بود؛ زیرا این ساحل با آرامش وصف‌نشدنی‌اش شناخته می‌شود. ساحل بالمورال به مناظر زیبایی اشراف دارد و آرامش آن، این مکان را به محیطی مناسب برای تفریح خانوادگی و شنا تبدیل کرده است.

۱۰- ساحل فرش واتر (Freshwater Beach)

معرفی محبوب ترین سواحل سیدنی برای تفریح و استراحت

فِرِش واتر بیچ (Freshwater Beach)، فقط ۳۵۰ متر طول دارد و یکی از مقاصد پرطرفدار میان موج‌سواران به‌حساب می‌آید. گفته می‌شود که این ساحل، همان جایی است که «دوک کاهاناموکو»، موج‌سواری را برای اولین بار در سال ۱۹۱۵ میلادی به استرالیا معرفی کرد. همچنین یک استخر صخره‌ای ۸ لاینی در انتهای بخش جنوبی این ساحل واقع شده که برای شنا مناسب است.

۱۱- ساحل نارابین شمالی (North Narrabeen Beach)

معرفی محبوب ترین سواحل سیدنی برای تفریح و استراحت

ساحل نارابین شمالی (North Narrabeen Beach)، دوستداران موج‌سواری را از سراسر شهر سیدنی به‌سمت خود جذب می‌کند. طول این ساحل به ۳ کیلومتر می‌رسد و موج‌سواران با کمال میل حاضر هستند مسافت ۲۵ کیلومتری آن را از مرکز سیدنی به‌سمت نقاط شمالی شهر طی کنند تا به موج‌های عالی آن برسند.

از انتهای بخش شمالی این ساحل در برابر بادهای شمال شرقی محافظت می‌شود که فرصت مناسبی را برای موج‌سواری به وجود می‌آورد و سایر بخش‌های این ساحل بزرگ، مکانی ایده‌آل برای شنا به حساب می‌آید.

۱۲- ساحل پالم (Palm Beach)

معرفی محبوب ترین سواحل سیدنی برای تفریح و استراحت

پالم بیچ (Palm Beach)، یک ساعت از مرکز تجاری سیدنی فاصله دارد و شمالی‌ترین ساحل این شهر به‌شمار می‌رود. این ناحیه از لحاظ زیبایی، چیزی از بوندای بیچ کم ندارد؛ اما با توجه به دور بودنش از مرکز شهر بسیار خلوت‌تر است.

موج‌سواران می‌توانند در بخش‌های شمالی این ساحل تفریح کرده و شناگران نیز می‌توانند در آب‌های آرام جنوبی آن شنا کنند. مجموعه‌ی تلویزیونی «خانه و دوری» در این مکان فیلم‌برداری می‌شود؛ بنابراین اگر یکی از بازیگران این سریال در کنارتان مشغول شنا یا آفتاب گرفتن بود، تعجب نکنید.

۱۳- ساحل نخل (Palm Beach)

معرفی محبوب ترین سواحل سیدنی برای تفریح و استراحت

در بخشی از شبه جزیره سیدنی در یکی از دورترین نقاط شمالی این شهر ساحلی به نام نخل وجود دارد که در لیست بهترین سواحل سیدنی در کشور استرالیا قرار گرفته و در بیشتر سریال های خانگی و سینمایی یک صحنه از آن به نمایش گذاشته شده است.

مناظر عالی تالاب آب شور، از سواحل شمالی بندر کناره گرفته شده است. طبیعت و چشم اندازی که در ساحل نخل وجود دارد شبیه به اکثر کارت پستال هایی است که آن ها مشاده می کنید مقصد کاملا شنی که حس و حال رانندگی و دویدن در این سواحل را با هیچ چیز نمی توان مقایسه کرد.

۱۴- ساحل استور (Store Beach)

معرفی محبوب ترین سواحل سیدنی برای تفریح و استراحت

این ساحل در کنار جاده Manly Beach قرار دارد و خلوت‌تر از ساحل Manly است. در اینجا شما به‌طور مستقیم با آب در تماس هستید و برای گردش در اطراف باید از قایق‌های پارویی استفاده کنید. ناهار بسته‌بندی ‌شده، بطری نوشیدنی و نوشیدن قهوه زیر نور خورشید نیم‌کره جنوبی بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما