معرفی منطقه نمونه گردشگری اسبفروشان سراب را بیشتر بشناسید!

معرفی منطقه نمونه گردشگری اسبفروشان سراب را بیشتر بشناسید!

«منطقه‌ی اسبفروشان» از گذشته مورد توجه همه بوده است. این ناحیه‌ی گردشگری خرم به واسطه‌ی چشمه‌های معدنی آب‌گرم و سرد، هر ساله میزبان گردشگران بسیاری است.
آبگرم اسبفروشان در دوره‌ی وليعهدي عباس ميرزا مورد توجه و بازسازی قرار گرفت و برای آن بنایی به سبک معماری همان دوران بنا شد اما به مرور زمان بخش عمده‌ی آن بنا ویران شد.

پيرو اين دستور بر چشمه آبگرم بنايي به سبك بناهاي دوره قاجار كه متشكل از طاقهاي گنبدي شكل با مصالح آجر و ملات آهك بوده احداث مي‌نمايند. متاسفانه، اين طاق نماهاي زيبا و تاريخي طي سال‌هاي اخير در توسعه استخرها تخريب و از بين رفته‌اند.

جاهای دیدنی سراب ، جاذبه های نمونه گردشگری شهرستان سراب
در حال حاضر استخرهای بهداشتی زنانه و مردانه و سایر امکانات رفاهی مسافران در این منطقه ساخته شده و برخی از آن‌ها در حال تکمیل هستند.
علاوه بر این، چشمه‌ی آب سرد که بسیار شفاف و زلال است و رودخانه‌ی این ناحیه که در زبان محلی به “قزل بلاغ” معروف است، از دیگر جاذبه‌های طبیعی اسبفروشان است. طبیعت بکری که اطراف این زیبایی‌ها را فرا گرفته است بر جذابیت این مجموعه می‌افزاید.

منطقه نمونه گردشگري اسب‌فروشان در ۲۲ كيلومتري جنوب سراب واقع گرديده و طول مسير از مركز شهرستان تا آبگرم آسفالته مي‌باشد.

دبي آب چشمه بين ۵ تا ۱۵ ليتر بر ثانيه مي‌باشد و مظهر چشمه آتشفشاني، درجه حرارت آن بين ۳۵ تا ۷۵ درجه سانتيگراد در نوسان بوده و چشمه در رديف آب‌هاي سولفات سديك قرار مي‌گيرد.

 معرفی منطقه نمونه گردشگری اسبفروشان سراب را بیشتر بشناسید!

از پايين دست آبگرم اسب فروشان، چشمه آب سردي كه آبش بسيار گوارا و اشتها آور است جاري مي‌باشد.

آب چشمه به دليل گذر از روي ماسه و شن تلالويي طلايي دارد و به همين دليل نزد اهالي محلي به “قزل بلاغ” يعني چشمه طلايي معروف است.

آبگرم اسب فروشان مشرف به دره ای است که رودخانه ای در داخل آن و از کوه بزغوش سرچشمه می گیرد و در فاصله ۵۰۰ متری از این آب گرم آبشاری ۳ متری وجود دارد که تابستان و زمستان زیبایی های مخصوص به خود را دارد و هرساله گردشگران و کوهنوردان را به سوی خود می کشاند.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما