پل قدیمی سردرود بیانگر تاریخ جامانده از قاجار

شهر سردرود از نقطه نظر موقعیت جغرافیائی در استان آذربایجان شرقی و جنوب غربی تبریز، در دامنه‌های جنوب شرقی رشته کوه «سهند» واقع شده و جزو شهرهای شهرستان تبریز محسوب می‌گردد.

سردرود پایتخت تابلوفرش جهان

پل قدیمی سردرود بیانگر تاریخ جامانده از قاجار

سردرود با سابقه طولانی و حجم عمده تولیدات این هنر، سال‌هاست که در بسیاری از جوامع با عنوان پایتخت تابلو فرش ایران و جهان شناخته می‌شود.

تابلو فرش‌های دستباف سردرود به دلیل وفور طیف رنگ و ظرافت به کار رفته در آن‌ها از ارزش و مقبولیت بسیاری در سطح جهانی برخوردار است.

برطبق اسناد و شواهد موجود، قدمت و پیشینه سردرود به هزاره اول قبل از میلاد می‌رسد. وجود اشیاء و آثار به جا مانده از دوره‌های گذشته نشانگر حداقل قدمت و پیشینه سه هزار ساله آن است.

پل قدیمی سردرود

پل قدیمی سردرود بیانگر تاریخ جامانده از قاجار

پل قدیمی سردرود مربوط به سده‌های متأخر دوران‌های تاریخی پس از اسلام – دوره قاجار است و در شهرستان تبریز، بخش مرکزی، شهر سرد رود، بین خیابان امام و محله سنگستان واقع شده و این اثر در تاریخ ۶ اسفند ۱۳۸۵ با شمارهٔ ثبت ۱۷۴۹۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

این پل قدیمی و زیبا از نمادهای زیبای شهر سردرود می باشد که نشاندهنده ی تاریخ با ارزش این شهر است. برای دیدن این پل حتما سری به سردرود بزنید و با قدمت این پل بیشتر آشنا شوید.

دیدگاه خود را بنویسید