منطقه ی گردشگری پارک جنگلی شیخ تپه

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

ارومیه یکی از شهر های معروف ایران در زمینه گردشگری محسوب می شود و گردشگران داخلی و خارجی بسیاری به این شهر سفر می کنند.

ارومیه دارای کلیسا ها، مساجد و خانه های قدیمی، منابع طبیعی، شیرینی و غذا های محلی و همچنین صنایع دستی فراوانی است که آن را به یکی از مقاصد گردشگری معروف ایران تبدیل کرده است. از جمله منابع طبیعی ارومیه که یکی از تفریحات این شهر نیز محسوب می شود، پارک جنگلی شیخ تپه است

در سفر به مقاصد گردشگری ایران شهر زیبای ارومیه و همچنین زیبایی های طبیعی استان آذربایجان غربی را از دست ندهید.در ادامه این مطلب همراه جاذبه ها باشید.

منطقه ی گردشگری پارک جنگلی شیخ تپه

پارک جنگلی شیخ تپه در ناحیه جنوب شرقی شهر ارومیه واقع شده و دارای وسعت حدودا 44 هکتاری می باشد. این پارک جنگلی سرسبز در واقع بر ارتفاعات مشرف به شهر و در جوار تپه باستانی شیخ تپه قرار گرفته است.

جالب است بدانید که شیخ تپه، از جمله تپه های باستانی است که به زمان ماد ها تعلق داشته و قدمت آن به پیش از دوران رواج دین زرتشت باز می گردد.

البته لازم به ذکر است که امروزه با گسترش ساز و ساخت های شهری، شیخ تپه به کلی نابود شده و اثری از آن باقی نمانده است.

این پارک جنگلی که بر فراز ارتفاعات مشرف به شهر ارومیه و در ضلع جنوب شرقی این شهر قرار گرفته است قریب به 44 هکتار وسعت دارد. در میدان منتهی به آن پارک خوشه انگوری قرار گرفته است که نماد شهر ارومیه است.

 درخت های کهنسال این پارک جنگلی سرسبز که درست در حاشیه شهر ارومیه قرار گرفته است نیز سبب شده تا خانواده های بسیاری برای بهره مندی از آب و هوای مطبوع و طبیعت چشم نواز این پارک به شیخ تپه مراجعه نمایند. قرار است شهرداری ارومیه طی یک طرح کلان شهری وسعت این پارک جنگلی را به بیش از 200 هکتار افزایش دهد.

پارک شیخ تپه ارومیه با نمای زیبایی از شهر ارومیه در ردیف وسیع ترین فضاهای سبز در محدوده شمال غرب کشور قرار می گیرد که از اهمیت  بسیاری برخوردار است.

این پارک در روزهای تعطیل و تعطیلات آخر هفته مملو از حضور خانواده های ارومیه ای است که برای تفرج و استراحت به شیخ تپه می آیند.

پیاده روی و ورزش به همراه بازدید از نمایشگاه های بین المللی برگزار شده در مجاورت این پارک جنگلی و دیدن منظره شهر از ارتفاعات مجاور شهر ارومیه از دلایل اصلی مردم برای مراجعه به این پارک جنگلی است.

با وجود استقبال خوب مردم از این پارک جنگلی زیبا  خوش آب و هوا هنوز هم راه دسترسی به این پارک جنگلی از کیفیت مناسبی برخوردار نیست.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید