طبیعت زیبا و دل انگیز آبشار هشتجین

طبیعت زیبا و دل انگیز آبشار هشتجین

استان اردبیل با جاذبه های طبیعی بسیار زیاد سالانه تعداد زیادی از مسافران را در هر فصلی به خود جلب می کند. این استان با داشتن مجموعه ای دیدنی از جنگل و رودخانه و کوه توانسته در بین ایران گردان و طبیعت گردان جایگاه ویژه ای پیدا کند.

در سفر به شمال غربی ایران حتما استان اردبیل را در صدر فهرست خود قرار دهید. آب وهوای کوهستانی بعلاوه ی مردمانی خون گرم همگی تلفیق دوست داشتنی و دل انگیزی برای شهر اردبیل فراهم آورده اند.

منطقه ای با پستی بلندهای فراوان که در دل خود چندین جاذبه ی تاریخی و طبیعی دیدنی را جای داده است. در سفر به استان اردبیل می توانید چندین جاذبه ی طبیعی و زیبا را در فاصله ی کمی از یکدیگر ببینید و تجربه ای وصف نشدنی از یک سفر را برای خود فراهم آورید. در ادامه این مطلب با جاذبه ها همراه باشید.

موقعیت قرار گیری آبشار هشتجین

طبیعت زیبا و دل انگیز آبشار هشتجین

آبشار هشتجین در استان اردبیل، شهرستان خلخال و شهر هشتجین واقع شده است. هشتجین در بخش خوش رستم شهرستان خلخال قرار دارد و به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری این شهرستان نامیده می شود.

شهرستان خلخال در جنوب شرقی استان اردبیل به یک نگین درخشان می ماند که چند محل دیدنی را در خود جای داده است. شهر هشتجین در قسمت جنوب غربی خلخال بین چندین رشته کوه و دشت محصور شده است.

با رسیدن به هشتجین می توانید آب و هوای خوب کوهستانی را استشمام کنید. شهر هشتین در نزدیکی روستای کزج نیز قرار دارد. قرار گیری هشتجین در مرز بین سه استان آذربایجان غربی و شرقی و زنجان موجب شده تا دسترسی به این محل از سه هر استان امکان پذیر باشد.

طبیعت زیبا و دل انگیز آبشار هشتجین

پتانسیل بالای شهر هشتجین با قرار گیری یک آبشار زیبا به بالاترین حد خود می رسد. آبشارهای هشتجین در فصل تابستان بازدیدکنندگان بسیاری را مشغول خود می سازد، مشهورترین و دیدنی ترین آبشار هشتجین ، آبشار نوده است.

این آبشار در روستایی به همین نام قرار دارد. قرار گیری این آبشار در فاصله ی بیست دقیقه ای از شهر موجب شده تا به راحتی بتوانید به آن برسید.

کوه های آق داغ خواستگاه اصلی این آبشار زیبا هستند. ارتفاع این آبشار سی متر است. در فصل بهار می توانید با چیدن گیاهی به نام چیرش سفر خود را شاداب تر کنید. این گیاه برای مو و پوست بسیار مناسب است.

۲ دیدگاه دربارهٔ «طبیعت زیبا و دل انگیز آبشار هشتجین»

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما