معرفی جاذبه ی طبیعی غار پریان استان اصفهان

باغ شهری در فاصله ۱۲۰ کیلومتری شمال‌شرقی اصفهان در دل کویر قرار گرفته که نطنز نامیده می‌شود.  رشته کوه‌های کرکس، طبیعتی زیبا و آب و هوایی مطبوع به این شهر هدیه داده است.

زیبایی های نطنز بسیار دیدنی و دلچسب است که چشم هر مسافری را به خود خیره می کند. در ادامه همسفر جاذبه ها باشید تا با یکی از زیبایی های تاریخی و طبیعی این شهر آشنا شوید.

معرفی جاذبه ی طبیعی غار پریان استان اصفهان

غار پریان یکی از غارهای استان اصفهان است. این غار در فاصله ۸ کیلومتری روستای ابیانه شهرستان نطنز و ۱۸ کیلومتری روستای سُه در دره‌ای به نام پری هول و در منطقه کارستی قرار دارد .

دهانه غار پریان به ابعاد ۱۲۰ در ۱۶۰ سانتی‌متر می‌باشد و در ارتفاع ۲۹۶۷ متری از سطح دریا قرار دارد. این غار در سال ۱۳۷۹ کشف شد و تاکنون تعداد ۱۱ تالار در این غار کشف شده‌است .

معرفی جاذبه ی طبیعی غار پریان استان اصفهان

 این غار در سال ۱۳۷۹ خورشیدی کشف شده و تا به امروز هنوز کشفیات جدیدی از آن یافت می‌شود. اگر قصد دارید از این غار تماشایی دیدن کنید، توصیه می‌کنیم که حتما راهنما آشنا به غار و تجهیزات همراه خود داشته باشید، چون بدون داشتن وسایل و ابزار غارنوردی بازدید از این غار میسر نیست.

معرفی جاذبه ی طبیعی غار پریان استان اصفهان

راه دسترسی: برای رفتن به غار پریان به شهر میمه بروید و از شرق این شهر خارج شوید. تا پس از حدود ۲۰ کیلومتر رانندگی به ۵۰۰ متری دهانه ی غار برسید. حالا باید یک کوهپیمایی با شیب تند را انجام دهید تا به غار برسید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما