معرفی جاذبه ی زیبای گردشگری چشمه لنگان

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

شهرستــان فریدون شهر، با توجه به موقعیت آب و هوایی و کوهستانی بودن ، ‌وجود آبشارها و چشمه ساراها و انواع گیاهان و گلهای زیبای وحشی ،‌در دامنه ها ، کوهسارها ،‌هر بیننده و دیدار کننده از شهرستان در فصل بهار و تابستان را به خود محسور می کند.

یکی از جاهای دیدنی در استان اصفهان که جاذبه ها آن را به شما معرفی میکند چشمه لنگان و سد زیبای آن است که باید آن را در لیست مکان های دیدنی سفر بهاره خود جای دهید.

معرفی جاذبه ی زیبای گردشگری چشمه لنگان

چشمهٔ لنگان چشمه ای است در در روستای سیبک، شهرستان فریدون‌شهر، استان اصفهان.

این چشمهٔ پرآب در فاصلهٔ ۱۷ کیلومتری جنوب‌غرب فریدون‌شهر قرار گرفته‌است. آب این چشمه از زیر تخته‌سنگ‌های بزرگ با فشار زیاد خارج می‌شود که قسمتی از آن با استفاده از ۳ ایستگاه پمپاژ از طریق خط لولهٔ ۱۴ کیلومتری، آب آشامیدنی فریدون‌شهر و روستاهای مجاور آن را تأمین می‌کند. این چشمه و محدودهٔ آن یکی از مهم‌ترین تفرجگاه‌های مردم این منطقه‌است.

معرفی جاذبه ی زیبای گردشگری چشمه لنگان

سد چشمه لنگان، در شهرستان فریدون‌شهر و ۱۸۰ کیلومتری غرب استان اصفهان واقع شده است. هدف از اجرای طرح انتقال آب رودخانه‌های سیبک و سرداب و چشمه لنگان و چشمه خدنگستان به رودخانه ی زاینده‌رود می‌باشد. با احداث سد چشمه‌لنگان سالیانه جمعاً ۱۹۵ میلیون متر مکعب آب از طریق تونل به حوضه زاینده‌رود منتقل می‌گردد.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید