10 کشوری که باید دوباره به آنجا سفر کرد

ما به کشور های زیادی رفته ایم. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم ۷۰ کشور. اما تعداد کشورهایی که قلب ما را ربوده اند بسیار کم است. کشور هایی که ارزش دوبار دیدن را دارند.

عمدتا ما به بسیاری از کشورها تنها یکبار سفر میکنیم. کشورهای زیادی برای سفر کردن وجود دارند. اما اگر بخواهیم بارها به جایی سفر کنیم کدام مکان ها در لیست سفر ما قرار میگیرند؟

هر کشوری که در لیست ما قرار دارد یک مقصد فوق العاده برای تعطیلات است. دلایل ما برای دوست داشتن هر مکان و توصیه هایمان برای سفر بعدیتان را در اینجا بخوانید.

از زمان نوشتن این پست از سال ۲۰۱۶، ما در واقع به مکان های متعددی از این لیست رفته ایم. بعضی از مکان های این لیست واقعا فوق العاده هستند و هرکاری انجام میدهیم تا باز هم به آنجا برگردیم.

۱. نیوزلند

هر کسی که سفرهای ما را دنبال کند میداند که نیوزلند کشور مورد علاقه ما است. ما با تمام قلبمان به اینجا سفر میکنیم.

چرا نیوزلند حیرت انگیز است؟ هر چیز شگفت انگیزی که تا به حال راجع به نیوزلند شنیده اید درست است. معرکه است. کوهنوردی، هایاکینگ، کمپ زدن، پرش جامپی، هلی اسکی و اسکی روی برف فقط شروع لیست فعالیت های ماجراجویانه آنجا است. شما هر زمان از سال که به نیوزلند بروید تجربه های شگفت انگیزی خواهید داشت.

چه توصیه هایی برای نیوزلند داریم؟

کوئین استون، صدای میلفورد، واناکا، رانندگی در جزیره جنوب از جمله چیزهایی هستند که باید تجربه کرد. طرفداران LOTR و Hobit اطراف MT DOOM و از Hobition  دیدن کنند. Queenstown  وTaupo برای کسایی که به دنبال هیجان هستند مناسب است. ما جزیره جنوبی را بیشتر از جزیره شمالی دوست داریم، اما صادقانه بگویم، هر کجای نیوزیلند که بروید بسیار جذاب است.

۲. فیجی

فیجی بهشت است. چگونه ممکن است نخواهیم به دوباره به فیجی برگردیم؟ فقط به این جا نگاه کنید!

همانطور که انتظار میرود فیجی هم مثل نیوزلند است . در فیجی به شنا ، اسنورکلینگ ، موج سواری ، غواصی و پاروسواری بروید. برای کسانی که علاوه بر تعطیلات ساحلی مسافرت فرهنگی را هم دوست دارند ، فیجی مکان مناسبی است.

برای کسانی که به نیوزلند میروند از فیجی پروازهای زیادی وجود دارد. چرا در نیمه ی راه مقصد خود را تغییر ندهید و از هر دو مکان دیدن نکنید؟

چه توصیه هایی برای فیجی داریم؟

فیجی مجموعه ای از جزایر است. برای اینکه وقت کافی برای گشت و گذار در جزایر کوچکتر داشته باشید ، به حداقل پنج روز زمان نیاز دارید. Mamanucas نزدیک به جزیره اصلی Viti Levu است و برای خانواده ها مقصدی عالی است. از اینجا می توانید به جزیره Modriki ، مکان فیلمبرداری فیلم “Cast Away” بروید. جزایر معروف دیگر اینجا شامل یاساواس و تائونی است.

۳. ژاپن

ژاپن از آنچه انتظار داشتیم بهتر بود و البته ما انتظارات زیادی هم داشتیم. تمیز، بی خطر، سرشار از فرهنگ و تاریخ ، این کشور چیزی را برای همه ی سلیقه ها فراهم می کند. ما قطارهای شینکانسن ، معابد کیوتو ، تماشای کشتی سومو ، هر روز سوشی خوردن ، یادگیری فرهنگ و آداب و رسوم ژاپنی و گشتن در خیابان های شلوغ توکیو را دوست داشتیم. ساکنین اینجا از صمیمی ترین و خوش اخلاق ترین افرادی هستند که تاکنون ملاقات کرده ایم. و غذاهایشان شگفت انگیز است.

چرا باید به اینجا برگردیم؟ ما می خواهیم کیوتو را در پاییز ببینیم. دیدن افرای ژاپنی که در رنگ های زرد و قرمز در آتشکده ها شعله ور می شوند بسیار حیرت انگیز است. از موارد دیگری که در لیست ما هستند بازدید از هوکایدو ، عبور از مسیر کوهستانی Tateyama Kurobe و پیاده روی در کوه های آلپ ژاپن است.

چه توصیه هایی برای ژاپن داریم؟

حتما از توکیو و کیوتو دیدن کنید. این دو شهر با قطار Shinkansen ، کار دیگری که حتما باید در ژاپن انجام دهید ، به هم وصل شده اند (این قطار از سریع ترین ، جالبترین و کارآمدترین قطارهایی است که ما تا به حال سوار شده ایم). از توکیو و کیوتو ،به سفرهای یک روزه رفتن آسان است و شما می توانید از اوزاکا ، هیروشیما نارا، نیکو و کاماکورا هم دیدن کنید. اگر در یکی از ماه های تابستان به این کشور بروید هوکایدو مکانبسیار جالبی است و از بقیه ژاپن خنک تر است.

به هر حال، ژاپن در ماه جولای برای سفر کردن نامناسب است. اگر هوای گرم را دوست ندارید ، توصیه می کنم زمان دیگری از سال به انجا بروید.

۴. آلمان

ما در آگوست ۲۰۱۴ حدود ده روز را در آلمان گذراندیم و از مونیخ و بایرن دیدن کردیم. من عاشق این قسمت از اروپا شدم. آه … کوه ها ، هوای پاک و صاف ، قلعه ها ، کوهپیمایی ، شهرهای عجیب آلپ و مردم مهربان… همه ی اینها قلب من را ربودند. از بین ما چهار نفر ، من بیشتر از همه طرفدار آلمان هستم. المان مکانی است که می توانم در آن زندگی کنم. بله ، من آنجا را خیلی دوست داشتم.

در سال ۲۰۱۷ ، من و تیم به آلمان بازگشتیم، و از آنجا بازدید کردیم و برای دیدن پل Bastei و Gorlitz و Rakotzbrücke روزانه بهSaxony رفتیم.

ما می توانیم به راحتی به بایرن برگردیم ، یک یا دو هفته در اینجا بمانیم ، استراحت کنیم ، به پیاده روی برویم ، غذاهای آلمانی بخوریم  و از آلمان لذت ببریم. اما مکانهای زیادی وجود دارد که ما هنوز ندیده ایم. اکتبرفست ، کلن و رودخانه راین همگی جز این مکان ها هستند. امیدوارم به زودی روزی دوباره به اینجا برگردیم.

چه توصیه هایی برای آلمان داریم؟

مونیخ برای دیدن… کوچک ، مناسب برای پیاده روی  و با شبکه حمل و نقل عمومی فوق العاده ، بسیار عالی است. اگر در پایان ماه سپتامبر اینجا هستید ، به جشن های Oktoberfest که بزرگترین جشنواره آبجو در جهان هستند بروید. بایرن از نظر زیبایی نفس گیر است. شهرهای عجیب و غریب آن باعث زیبایی بیشترش می شوند. برلین آمیخته شده با تاریخ است. برای کسانی که سفر دریایی دوست دارند، در طول مسیر رودخانه راین از castle hopping دیدن کنید.

۵. نروژ

نروژ رقیب اصلی شماره ۱ ما در جهان است. اگر به فضای باز ، مناظر دیدنی ، پیاده روی ، کمپینگ و سفرهای جاده ای علاقه دارید ، غلبه کردن به نروژ سخت است. در سال ۲۰۱۳ ، ما ۱۰ روز را در نروژ گذراندیم. یکی از بهترین ۱۰ روز ها در بین سفرهای  خانواده ی ما بوده است. یک سفر جاده ای افسانه ای با جذاب ترین و زیباترین مناظر بوده است و از نظر زیبایی در بین کشورها با نیوزیلند و فیجی رقابت می کند. مطمئنا ، ما می توانیم دوباره به Trolltunga و Kjeragbolten برگردیم اما مکان های شگفت انگیز دیگری در نروژ برای دیدن وجود دارد.

در سال ۲۰۱۸ ، ما دومین سفر جاده ای افسانه ای خود را از در نروژ آغاز کردیم ، این بار سفر ما با رانندگی از ترومسو از مسیر Senja و جزایر Vesteralen ، در جزایر شگفت انگیز Lofoten به پایان رسید.

گفتن این که  کدام یک بهتر است سخت است ؛ منطقه فیورد یا جزایر لوفوتن؟

اگر واقعاً می خواهید به تعطیلات افسانه ای بروید ، می توانید چندین روز به سفر خود اضافه کنید و در Svalbard بمانیدو در میان یخچال های طبیعی کروز یا کایاک راه بروید،و سورتمه سواری یا حرکات برف ها را ببینید و در شهر کوچک لون ییرباین گشت بزنید.

چه توصیه هایی برای نروژ داریم؟

از Oslo بگذرید. اگر وقت اندکی داشته باشید ، مکان های بهتری مانند Bergen ، Stavanger و Gierangerfjord برای بازدید وجود دارد.

نروژ سه مسیر پیاده روی پرطرفدار دارد که هر سه ی آنها وحشتناک هستند و همین باعث جذابیت آنها می شود: Kjeragbolten و Trolltunga و Pulpit Rock . این مکان ها مناسب کوهنوردان است. در زمستان ، Northern Light را می توان از شمال نروژ دید.شما همچنین می توانید ۱۰ روز را از جاده شمال نروژ برویدواز ترومسو و جزایر لوفتن دیدن کنید.

جزایر Senja و Vesteralen نسبت به جزایر Lofoten از محبوبیت کمتری برخوردار هستند ، اما از نظرما آنها به همان اندازه تماشایی  و زیبا بودند (و جمعیت کمتری هم داشتند !!) . سوالبارد مقصد بی نظیری برای سفر کردن است. برای یک ماجراجویی هیجان انگیز در قطب شمال تا ۷۸ درجه شمالی و فراتر از آن بروید.

۶.نپال

نپال قلب مان را ربود. تایلر تنها کسی است که به نپال رأی نداد. خنده دار است ، چون او کسی است که خیلی از اوقات در مورد قله اورست صحبت می کند. چرا ما نپال را دوست داریم؟ نپال شما را به خارج از منطقه امن خود می برد و سپس به خاطر این به شما پاداش می دهد. کاتماندو ، پیاده روی کمپ اورست بیس ، گشتن اتوبوس در حومه شهر ، غذا خوردن ….همه اینها در ابتدا کمی ترسناک به نظر می رسند ، اما بعد به زیبایی اینجا پی می برید.

همین حالا هم که به عکسهایمان  در هیمالیا نگاه می کنم  به سختی می توانم باور کنم که واقعی بوده اند . این که بتوان گفت واقعاً این کوهها چقدر با شکوه هستند دشوار است .

کاتماندو ، با وجود خاک ، چاله ها ، سر و صدا و شلوغی ، جذابیت مخصوص به خود را دارد. یکی از کارهای مورد علاقه ما در نپال گم شدن در خیابانهای آشفته  شلوغ کاتماندو بود.

چرا ما باید بر گردیم؟ من و تیم می خواهیم دوباره در خیابان های کاتماندو قدم بزنیم. و نمی توانم بگویم که چند بار فیلم “اورست” را که در سال ۲۰۱۵ اکران شده است تماشا کرده ایم.

این فیلم در کاتماندو و در مسیر حرکت به سمت کمپ اصلی اورست فیلمبرداری شده است. تماشای این فیلم خاطرات بسیارخوبی را برایمان زنده میکند ، خاطراتی که دوست داریم دوباره آنها را تجربه کنیم.

چه چیزی هایی را در نپال توصیه می کنیم؟

آماده باشید. نپال برای از هوش رفتن نیست. چالش برانگیز است و به همین خاطر ارزشمند است. کاتماندو را نمی توان از دست داد. پیاده روی در نپال نیز یک تجربه ارزشمند است. گزینه های پیاده روی شامل پنج روز پیاده روی کوتاه تر ، پیاده روی ۱۱ روزه اورست بیس کمپ و پیاده روی ۲۱ روزه تا کمپ بیس آناپورنا است. اگر پیاده روی چیزی نیست که شما میخواهید، با هواپیما بر فراز هیمالیا پرواز کنید … خیلی شگفت انگیز است.

۷. تایلند

تایلند خوشمزه است !! گاهی اوقات، شما می خواهید فقط برای غذا به یک کشور برگردید اما در تایلند چیزهای بیشتری از غذاهای خیابانی و تایلندی وجود دارد.چیزهایی مثل شهرهای باستانی برای گشت و گذار ، بانکوک مدرن، گردشگران دوستدار چیانگ مای و البته سواحل تایلند وجود دارد.

Krabi نقطه مورد علاقه ما در تایلند است. ما نه روز باشکوه را در انجا گذراندیم ، غواصی و شنا کردیم و در جزایر میگشتیم.

کرابی یکی از بهترین نقاط در جهان برای یادگیری صخره نوردی است که ما از آن به طور کامل استفاده کردیم. از کرابی ، سواحل زیبای Phra Nang و Maya Bay فقط به اندازه ی یک قایق فاصله است.

در تایلند چه چیزهایی را توصیه می کنیم؟

برای افرادی که میخواهند برای اولین بار به آسیای جنوب شرقی سفر کنند ، تایلند یک مکان عالی است. در اولین سفر به تایلند ، بیشتر بازدید کنندگان به بانکوک ، چیانگ مای و ساحل می روند.

از میان سواحل ، می توانید از میان Phuket (بیشتر در خور گردشگران است ، استراحتگاه راحت تر) ، کرابی (انتخابی بهتر برای کسانی که ورزش های ماجراجویانه یا مقصد آرام تر در ساحل را دوست دارند) یا کوه سامویی (جمعیت جوان ، ساکت و آرام در بین هر سه گزینه).

۸. پرو

خب پرو فقط دو رای گرفت چرا؟ چون من و تیم سال ها قبل اینجا بوده ایم. در سال ۲۰۱۲ ، ما تایلر و کارا را در خانه ترک کردیم (متأسفانه) و ۱۰ روز را بدون آنها در پرو گذراندیم. پس چرا من و تیم می خواهیم به انجا برگردیم؟ طی ده روز ، ما درماچو پیچو پیاده روی کردیم ، در کوسکو زیبا و دره مقدس گشت و گذار کردیم ، در کوهستان سنگ نوردی و دوچرخه سواری کردیم و حتی چندین روز را در آمازون گذراندیم. این تجربه رویایی برای ما دو نفر بود. حالا می خواهیم تایلر و کارا پرو را ببینند. ماچو پیچو جادویی است و یکی از مکانهای مورد علاقه ما در جهان است.

در پرو چه چیزی را توصیه می کنیم؟

برای اولین دفعات سفر به آمریکای جنوبی، پرو را انتخاب کنید! در ۱۰ روز می توانید Machu Picchu را ببینید، کوسکو و دره مقدس را بگردید و حتی در جنگل های بارانی آمازون گشت بزنید. این یک سفر برای یک عمر و مقدمه ای عالی برای رفتن به آمریکای جنوبی است.

۹. اندونزی

اندونزی بسیار بزرگ است. ما دو هفته در اینجا (دو هفته در بالی) بودیم و به سختی توانستیم بخشی از کارهایی را که باید در این کشور شگفت انگیز انجام شود انجام دهیم.

در اندونزی چه چیزی را توصیه می کنیم؟

مطمئناً ، شما می توانید کاری را که ما انجام دادیم انجام دهید ، و در بالی بمانید. از اوبود ، قلب فرهنگی بالی دیدن کنید و سپس در استراحتگاه یکی از بیشمار سواحل بالی استراحت کنید. اما کارهای بسیار بیشتری هم وجود دارد که می توانید انجام دهید.

از جزایر نه چندان دور و بسیار آرام Gili در بالی دیدن کنید. به جستجوی Komodo Dragons در جزیره Komodo بپردازید. افراد ماجراجو میتوانند در برومو ، آتشفشانی در جزیره جاوا پیاده روی کنند.

۱۰. ایتالیا

از بین کشورهای موجود در لیست ما ، ایتالیا محبوب ترین مقصد است. برای تعطیلات رویایی، سخت می توان ایتالیا را نادیده گرفت. ایتالیا با غذا و شراب ایتالیایی ، هنرهای دوره رنسانس ، شهرهای زیبا ، تاریخ جهان باستان و شهرهای ساحلی خارق العاده ناامید کننده نیست. ما باید برگردیم و چند مکان مورد علاقه خود (توسکانی ، ونیز و دولومیت ها) را دوباره ببینیم، اما هنوز چیزهای زیادی برای کشف کردن وجود دارد.

در ایتالیا چه چیزی را توصیه می کنیم؟

بیشتر مردم این مسیر را دنبال می کنند: رم ، فلورانس و ونیز. با گذشت زمان بیشتر، چندین روز را در شهرهای کوچک توسکانی گشت بزنید یا از شمال به دولومیت ها بروید. اگر مجبور بودید از بین این دو گزینه یکی را انتخاب کنید، ما Cinque Terre را از ساحل آمالفی انتخاب می کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما