10 سفر یک روزه در زوریخ

نویسنده:

مهسا

در تاریخ:

پس از گذراندن مقداری زمان در شهر پر جنب و جوش و فرهنگی، زوریخ ارزش آن را دارد که در سفرهای یک روزه به اطراف آنجا بروید تا نقاط بیشتری در منطقه را ببینید، جایی که به نظر می رسد آلپ در روزهای بدون ابر به طرز دلنشینی نزدیک است.

فهرست نمایش
سوئیس
سوئیس
شبکه کوچک و کارآمد جاده ها و حمل و نقل عمومی سوئیس به این معنی است که در یک سفر یک روزه از زوریخ ماجراجویی های زیادی امکان پذیر است.

در فاصله چند ساعت از شهر ،می توانید مسیرهای پیاده روی یا مسیرهای دوچرخه سواری کوهستانی را امتحان کنید .در شهرهای قدیمی و جذاب گشت بزنید و با فرهنگ شهرهای همسایگان زوریخ آشنا شوید. به لطف اندازه کوچک و سیستم حمل و نقل عمومی خوب سوئیس ، موارد زیادی وجود ندارد که برای یک روز دور از دسترس باشند. در اینجا بهترین سفرهای یک روزه از زوریخ آورده شده است.

1. اوتلیبرگ

با توجه به سیستم حمل و نقل سریع بین شهری و فضای باز ،اوتلیبرگ کوهی در نزدیکی زوریخ، با ارتفاع 2860 فوت است. این کوه در بهار با گلهای وحشی خود می درخشد و در پاییز پوشیده از گل های سرخ  و طلایی می شود. وقتی ساکنان شهر می خواهند به ماهیچه ی پاهای خود ورزش بدهند، برای پیاده روی ،دویدن یا دوچرخه سواری به اینجا می آیند. در کوهستان در مسیرهایی که از جنگل ها و حومه ی آن عبور می کنند ،به ارتفاعات می روند. در بالای کوه Uetliberg Aussichtsturm قرار دارد ،یک برج دیدبانی مشبک فولادی با چشم اندازهای زیبا از دریاچه زوریخ و شهر. تماشای غروب خورشید از اینجا ممکن است.

چگونه به اوتلیبرگ برویم؟

خط قطار S10 از ایستگاه اصلی زوریخ به سمت اوتلیبرگ درهر ساعت دو بار حرکت می کند. مدت زمان رسیدن آن به مقصد کمتر از 30 دقیقه است. از اینجا تا دیدبان 10 دقیقه پیاده روی سربالایی فاصله است. در نقطه دید فلسنگ ،هر 15 دقیقه یک تله کابین به سمت شهر Adliswil فرود می آید و از آنجا قطارهای S4 مرتب به زوریخ برمی گردند.

اوتلیبرگ
اوتلیبرگ
از بالای اوتلیبرگ از منظره کامل شهر زوریخ استفاده کنید

2. وینترتور

وینترتور، ششمین شهر بزرگ سوئیس، که اغلب تحت الشعاع جذابیت های اطراف زوریخ قرار گرفته، است. وینترتور نمود واقعی از فرهنگ است. اینجا خانه ای برای مجموعه های هنری فوق العاده است که توسط کلکسیون هنری Oskar Reinhart ، یکی از برجسته ترین موزه های عکس در اروپا و یک موزه علمی کودک به ثبت رسیده است . نیازی به گفتن نیست که یک پل پوشیده از گل در جنوب شهر قرار دارد. فراتر از جذابیت دیدنی آن ، وینترتور همچنین دارای یکی از بزرگترین شهرهای قدیمی سوئیس برای عابران پیاده است. این شهر پراز کافه ها و بارهای رنگ آمیزی شده با رنگ پاستل و کاشی کاری سفال است. به علاوه بوتیک هایی ایده آل برای گذراندن اوقات فراغت در اطراف آن وجود دارد.

چگونه به وینترتور برویم؟

چندین قطار در هر ساعت از زوریخ به ایستگاه اصلی وینترتور می رود.  کمتر از نیم ساعت طول می کشد که این قطار ها به مقصد برسند. اتوبوس ها به سمت زوریخ از ایستگاه های مقابل ایستگاه قطار حرکت می کنند. اگر میخواهید با اتومبیل خودتان تا زوریخ بروید از آزادراه A1 بروید.

وینترتور
وینترتور
وینترتور یکی از بزرگترین شهرهای قدیمی سوئیس ، شهری برای عابران پیاده

3. لوسرن

در یک شهر پر زرق و برق سوئیس چه کنیم؟ به دریاچه کبالت که کوههای افسانه ای آن را احاطه کرده اند ، آلتستاد (نام شهر قدیمی)را که علی رغم قدمتش به خوبی حفظ شده و به ساخت موسیقی زیبا معروف است اضافه کنید . از پل های سر پوشیده ، میدان های آفتابی ، خانه های آب نبات رنگ و تفرجگاههای اسکله لذت ببرید. لوسرن بسیار خیره کننده، زیبا و محبوب است زیرا افرادی مانند گوته ،ملکه ویکتوریا و واگنر از قرن نوزدهم از آنجا در لذت می بردند.در افسانه ها آمده است که فرشته ای با نور به اولین شهرک نشینان نشان داد که کجا می توانند یک کلیسای کوچک در لوسرن بسازند . این کلیسا تا امروز هنوز از لطف شگفت انگیزی برخوردار است.

چگونه به لوسرن برویم؟

قطارهایی مرتبا از لوزرن  به زوریخ  حرکت میکنند. این مسیر بین 45 دقیقه تا یك ساعت طول میکشد. اگر با اتوموبیل خودتان سفر می کنید ، آزادراه A14 / A4 مسیر جاده ای مناسبی است.

لوسرن
لوسرن
پل چاپل معروف لوسرن که بازدیدکنندگان را مسحور خود می کند

4. برن

با پرسه زدن در کارت پستال ها ،در فهرست شهرهای  قدیمی و موروثی جهانی یونسکو است . به سختی قابل باور است که برن، با آب و هوای آرام، پایتخت سوئیس باشد.

پرچم آراسته شده و مرکز سنگفرش شده و بازسازی شده درسال 1405 در ماسه های سنگی و سبز در مکانی زیبا با 3.5مایل تفریگاه، مغازه و بار و چهره های خارق العاده ی مردمی که از قرن 16 به چشم میخوردند، منظره ی بسیار زیبایی است. از تپه های اطراف ،شما با یک عکس جذاب از سقف های قرمز رنگی که در بستر رودخانه Aare قرار دارند ،رو به رو هستید. به طور خلاصه ، برن در هر کجایش اغوایتان می کند و غافلگیر می شوید. موزه های اینجا عالی هستند. ساکنانش خوشحالند که جدا از لهجه ی معروف خود در کتاب های درسی ، فرانسه ، آلمانی عالی یا انگلیسی  را می آموزند. همه اینها نشان می دهد چیزی بیشتر از بوروکراسی در برن وجود دارد.

چگونه به برن برویم؟

برن
برن

قطارها حداقل هر یک ساعت از زوریخ حرکت می کنند و این سفر بین یک ساعت تا یک ساعت و نیم طول می کشد.

رودخانه Aare که از شهر قدیمی برن عبور می کند

5. لاوتربرون

Staubbach Falls زیرک لاوتربرونن ، هم از گوته و لرد بایرون الهام گرفت تا اشعار زیبایی را به خوبی ثبت کنند. امروزه یک دهکده کاملاً مناسب برای کارت پستال ، در اعماق دره های  72 آبشار واقع شده است .لاوتربرونن جمعیت کمتری نسبت به فالوتین را به خود جذب می کند. لاوتربرونن آرام و پر از اتاق های اقامتگاهی به شکل خانه های کوچک ، مکان خوبی برای دوستداران طبیعت است که مایل به پیاده روی یا کوهنوردی هستند و جاذبه ای برای پرشهای BASE هیجان انگیز است.

چگونه به لاوتربرون برویم؟

لاوتربرون
لاوتربرون

قطارها هر 30 دقیقه از زوریخ حرکت می کنند و نیاز به تغییراتی در برن و اینترلاکن دارند. کل زمان سفر حدود دو ساعت و نیم است.

دره لاوتربرون قرن ها نظر بازدیدکنندگان را به خود جلب کرده است

6. یونگ فراوویچ

حرکت با قطار تا Jungfraujoch  (11،332 فوت) یکی از تجربه های کلاسیک سوئیس است. به دنبال یک مسیر هیجان انگیز درست از قلب ایگر ، این خط راه آهن در سال 1912 تکمیل شد و امروزه سالانه بیش از دو میلیون نفر از طریق این مسیر که ازخارق العاده ترین مناظر ارتفاعات آلپ در اروپا میگذرد رفت و آمد می کنند.

صحراهای یخی و یخچال های طبیعی و برج های 13000 فوتی که در ارتفاعات به چشم میخورند بسیار حیرت انگیز است. از بیرون نماهایی از یخچال Aletsch که مرتفع ترین یخچال کوهستانی آلپ و یک میراث جهانی یونسکو است ، به طول 14 مایل وجود دارد به چشم میخورد. این مناظر در سراسر قله های موج دار تا جنگل سیاه در آلمان کشیده شده اند و در روزهای بدون ابر قابل مشهاهده هستند. در مجاور ایستگاه هوایی  Sphinx مجسمه های یخی ، رستوران ها ، نمای داخلی و مغازه های سوغاتی را خواهید دید.

چگونه به یونگ فراوووچ برویم؟

یونگ فراوویچ
یونگ فراوویچ

سفر طولانی یک روزه یونگ فراوووچ از زوریخ شروع می شود ، اما اگر زمان محدودی در سوئیس هستید ، این سفری است که ارزش رفتن را دارد. سریعترین قطارها از زوریخ می توانند فقط در بیش از 3.5 ساعت شما را به کوهستان برسانند ، بنابراین باید زود راه بیفتید.

سفر به Jungfraujoch که از مناظر مرتفع و باورنکردنی آلپ عبور می کند

7. لیختن اشتاین

لیختن اشتاین، یک قسمت کوچک از دو کشور ، بین سوئیس و اتریش ، در میان رشته کوه هایی که از شیب تند و ناهموار بالاتر از راین به سمت ارتفاعات می روند ، می رود. لیختن اشتاین علاوه بر ارزشمند بودن برای بازدید از یکی از کوچکترین و ثروتمندترین کشورهای جهان و جایی کاملاً افسانه ای است . قلمرو کوهستانی که توسط یک پادشاه با اراده آهنین اداره می شود ، در اعماق کوه های آلپ قرار گرفته و با قلعه های برجسته تاج گذاری شده است. سمت غربی و پرجمعیت کشور در سمت دره راین اسک که نسبتاً هموار است. شرق کوهستانی است. علاقه مندان به فضای باز در اینجا در به اصل وجود خود میرسند، با توجه به وسعت کشور تعداد قابل توجهی مسیر پیاده روی و دامنه برای اسکی وجود دارد.به سمت صحرای وادورز در پشت صحرای آلپ حرکت کنید ناگهان ، این قطعه میکرون محصور در خشکی دیگر آنقدر کوچک به نظر نمی رسد.

چگونه به لیختن اشتاین برویم؟

لیختن اشتاین
لیختن اشتاین

فقط 15.5 مایل طول و 7.5 مایل عرض (در وسیع ترین نقطه) ، لیختن اشتاین فرودگاه بین المللی ندارد . راه رفتن به آنجا از سوئیس و با اتوبوس محلی است. از زوریخ ، با قطار به Sargans ، یک شهر مرزی سوئیس بروید (زمان سفر به آنجا 55 دقیقه است). از آنجا با اتوبوس هایی هر 30 دقیقه مرتبا به وادوز ، پایتخت لیختن اشتاین می رود. برای کسانی که با اتومبیل خود سفر می کنند ،اتوبان سوئیس 13 / E43 راین که در امتداد مرز پیش می رود و جاده های فرعی در هر خروجی آزادراه به لیختن اشتاین می رسند.

در سفر یک روزه از زوریخ به یکی از کوچکترین کشورهای جهان سفر کنید

8. کوه تیتلیس

بلندترین کوه سوئیس مرکزی ، کوه تیتلیس ، با اولین تله کابین چرخان جهان شناخته شده است. این تله کابین در سال 1992 تکمیل شد و هنوز هم یکی از معدود موارد روی کره زمین است. این فقط آخرین قدم از یک سفر سه مرحله ای نفسگیر است.

ابتدا سوار TITLIS Xpress می شوید و از انگلبرگ  (3323فوت) تا تروبسی 5905)فوت) و تا استند(فوت8038 )  بروید. سرانجام ، در استند شما برای عبور از یخچال خیره کننده ی Titlis سوار روتایر می شوید.تله کابین فقط در داخل آن می چرخد. ایستگاه تیتلیس (9908 فوت) دارای مجموعه ای معمول از رستوران ها و جاذبه های گردشگری ، مانند پارک ماجراجویی ، دوچرخه اسکوتر و مسیرهای پوشیده از گل آلپ است. TITLIS Cliff Walk باید بالای لیست باشد. مرتفع ترین پل معلق اروپا با 1640 فوت ارتفاع از سطح زمین ،راه رفتن در امتداد این پل فولادی به طول 328 فوت و عرض 3 فوت آزاد است. عزم خود را جزم کنید به آنجا بروید و از آن لذت ببرید! تا قله ی 10،625 فوتی ، حدود 45 دقیقه پیاده روی (کفش های مناسب بپوشید) در پیش دارید. دور به نظر نمی رسد اما در این ارتفاع باید آرام بروید.

چگونه به کوه تایتلیس برویم؟

قطارها از زوریخ به انگلبرگ هر ساعت یکبار و طی یک ساعت و 45 دقیقه سفر می کنند. تغییر در لوسرن لازم است.

کوه تیتلیس
کوه تیتلیس
با یک تله کابین چرخان به ارتفاعات کوه تیتلیس سوئیس بروید

9. رود فال

رود فال در آخرین عصر یخبندان 15000 سال پیش شکل گرفته است . رود فال یک منظره ی تماشایی واقعی است که با سرعت 24720 فوت مکعب در ثانیه جریان دارد . این رود از به هم پیوستن یک سری آبشار 75 فوتی تشکیل شده است. انبوهی از آب های مواج… بهتر است بزرگترین آبشار هموار اروپا را در مسیری که از Schloss Laufen به پایین می ریزد یا در یکی از قایق هایی که از صخره هایی که در بالای آن قرار دارد عبور کند ، مشاهده کنید.

چگونه به رود فال برویم؟

قطار S9 از زوریخ پس از 55 دقیقه ، در ایستگاه Neuhausen   رود فال بازدید کنندگان را پیاده می کند.

رود فال
رود فال
آبشار دیدنی راین بزرگترین آبشار دشتی اروپا است

10. بازل

سالانه هزاران دوستدار هنر و معماری برای جشنواره جهانی معروف ART Basel و توانمندی گالری ها ، موزه ها و بناهای برجسته از بازل دیدن می کنند. موقعیت بازل در تقاطع مرزهای فرانسه ، آلمان و سوئیس به جذابیت چند فرهنگی آن می افزاید . شاید بازل جایی باشد که ریشه های فرانسوی-آلمانی سوئیس در آن آشکارتر است ، اگرچه زبان غالب آنجا سوئیسی-آلمانی است. یک روز گردش در خیابان های سنگفرش شده آلتشتات بزرگ و زیبا در گروسبازل (بازل بزرگ) در ساحل جنوبی راین قبل از عبور از میتلر بروکه به کلاینبازل(بازل کوچک) خالی از لطف نیست.

چگونه به بازل برویم؟

بازل
بازل

قطارها مرتبا از زوریخ به بازل و برعکس حرکت می کنند و این سفر حدود یک ساعت طول می کشد.

بازل شهری عالی برای دوستداران هنر و معماری است

محصولات سفر

1 دیدگاه دربارهٔ «10 سفر یک روزه در زوریخ»

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما