شرایط مهاجرت پزشکی به روسیه

نویسنده:

مرتضی

در تاریخ:

شرایط مهاجرت پزشکی به روسیه

کشور روسیه، کشوری است پهناور که دارای مجسمه­های زیبا، کلیساهای بسیار مجلل، سالنهای تئاتر بزرگ، رودخانه­ه‌های فراوان و … می‌باشد. بسیاری از افراد برای تحصیلات پزشکی در روسیه به این کشور می‌روند. وجود جاذبه‌ها در این کشور باعث شده که این کشور یکی از بهترین­ها در زمینه­ی گردشگری باشد. جاذبه­های گردشگری روسیه بسیار زیاد هستند. ما در این مقاله قصد معرفی برترین­ جاذبه­ها را داریم:

صومعه سولووتسکی یکی از بهترین جاذبه های گردشگری روسیه

صومعه سووتسکی دارای دیوارهای سنگی میباشد و یکی از جذاب‌ترین جاذبه­های این کشور است که در سال 1429 بنا شد. این بنا در ابتدا یک زندان سیاسی و عقیدتی بوده و از همه مهمتر بعنوان یک پایگاه نظامی طلقی میشد که بعدا نیز به توپ­خانه و سرباز خانه نیز مجهز است. بناهای این صومعه از از پنج ضلعی تشکیل شده است که طول هرکدام از اینها به حدود 8متر تا 11 متر میرسد. همچنین ضخامتی به اندازه­ی 6 متر را دارد. دیوارهای بسیار قطور و مستحکمی دورتادور این محوطه این صومعه را فرا گرفته است.

وجود بام­های قیفی شکل چوبی بر فراز­های این صومعه ان­را جذاب­تر کرده است. تمام این جاذبه­ها به همراه گنبدهای زیبای کلیساهایی که وجود دارد در دریاچه سِوی یاتو (Svyatoe)انعکاسی بسیار زیبا دارد.

موزه اسلحه کرملین – مسکو روسیه

این موزه در سال 1511 تاسیس شده است که به آن زرادخانه کرملین نیز گفته میشود. هدف از ساخت این موزه نگه‌داشتن اسلحه­های نظامی، لباس­های سلطنتی، جواهرات، ساخت اسلحه بود. این موزه به دستور واسیلی سوم نیز ساخته شد. این موزه تاکنون گنجینه­های زیادی را در خود نگهداری کرده است و اکنون یکی از جاذبه­های گردشگری روسیه به شمار میاید. در کنار خرید بلیط از بازدید موزه­ی کرملین، بلیط مربوط به موزه­ی اسلحه را نیز تهیه کنید.

اولین اتاق در آن جواهرات و اشیا طلا و نقره است. اتاق دوم تخم مرغ­هایی که وجود داردکه برای عید پاک توسط فابرگه یکی از معروف‌ترین جواهسازان سن پترزبورگ ساخته شده است. در اتاق­های بعدی اسلحه­ها و وسایل نظامی نگهداری شده است. در اتاق ششم لباس­های مخصوص تاج­گذاری ملکه­ی روسیه در قرن ششم نگهداری میشود. همچنین در این موزه کالسکه­ و سورتمه­های بسیار ارزشمند در دید عمومی مردم قرار گرفته است.

موزه هنرهای زیبای پوشکین – مسکو بهترین موزه‌ی برای گرداشگران به روسیه

این موزه بسیار زیبا بوده و در آن اثار هنری در کشورهای خارجی را در مسکو به نمایش داده میشود و به سه بخش تقسیم میشود. اولین بخش مربوط به شاهکارهای تمدن، دومین عصر رنسانس ایتالیایی و دوره­ی طلایی هلند را شامل میشود.

جاذبه های طبیعی روسیه

هر چند روسیه جاذبه‌های طبیعی زیادی دارد اما قبل از نام بردن از آنها، خوب است بدانید روسیه کشوری بسیار مناسب برای تحصیل نیز است. بسیاری از ایرانیان برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه اقدام به مهاجرت می‌کنند.

کوه های آلتای یکی از زیبا ترین رشته کوه‌های روسیه است. هر ساله تعداد زیادی از گردشگران به روسیه میروند تا این رشته کوه که شبیه به نقاشی است را از نزدیک مشاهده کنند. یکی دیگر از جاذبه‌های طبیعی روسیه کامچاتکا پنینسولا است. در این منطقه کوه‌های آتش فشانی در کنار یخ‌ها و در اصراف دریاچه‌ها نمایی بسیار زیبا خلق کرده است. همچنین یاکوتیا، جمهوری ساخا (یاقوتستان)، زیبا ترین منطقه در روسیه در فصل زمستان است.  جالب اشت که بدانید دما در زمستان در مسکو به منفی 30 درجه هم میرسد.

اگر بخواهیم جاهای دیدنی مسکو در زمستان، را نام ببریم باید به پارک گورکی مسکو اشاره کرد که هر ساله مسابقات منتوع و دیدنی آنجا برگزار میشود.

گردشگران پارک گورکی – مسکو را برای تفریحات زمستانی انتخاب می‌کنند

یکی از جاذبه­های طبیعی در روسیه پارک گرکی است که اصلی ترین پارک تفریحی و استراحتگاه، در مسکو میباشد. این پارک یک پارک معمولی حفاظت شده و یا حتی یک شهربازی معمولی نیست بلکه یک پارکی است که فرهنگ و تمدن را درهر شکلی ارائه میکند. این پارک فعالیت­­های تفریحی بسیاری را ارائه میکند مانند دوچرخه­سواری-اسکیت سواری-والیبال ساحلی-تنیس روی میز و … میباشد. در این پارک حدود 13 محل برای کرایه کردن دوچرخه و اسکیت وجود دارد. همچنین دکه­هایی که غذا میفروشند نیز اطراف این پارک فراوان است.

در این پارک استخرهایی وجود دارد که طغیان انها در زمستان، باعث بوجود آمدن بزرگترین پیست پانیتاژ میشود. بخاطر همین موضوع و نیز برگزاری نمایشگاه­ها و فیستوال­های مختلف آثار هنری زیادی در اطراف این پارک نیز به چشم میخورد.

شرایط مهاجرت پزشکی به روسیه

یاکوتیا، جمهوری ساخا (یاقوتستان)

کلیسای جامع سنت باسیل، مکانی دیدنی برای گردشگران

کلیسای جامع سنت باسیل در انتهای جنوبی میدان سرخ قرار دارد که نماد کشور روسیه میباشد. رنگهای آشفته ای که در معماری این کلیسا بکار گرفته شده است. این کلیسا را خاص و جذاب کرده است. این سبکی تبدیل به یک سبکی شده است که تنها در معماری روسیه بکار رفته است. این کلیسا به اسم کلیسای شفاعت شناخته شده نیز میباشد. کلیسای جامع سنت باسیل از سال 1555 تا 1561 بنا شد و آنرا نماد روسیه مینامند. در این بی نظمی­ موجود در اشکال ظاهری در کلیسای سنت باسیل 9 کلیسا نهفته است. در برج بلندی که در مرکز این کلیسا قرار دارد،کلیسایی به نام شفاعت مادر خدا قرار دارد.

دیدنی ترین شهرهای روسیه

·       اولین، بهترین و دیدنی شهر در روسیه، مسکو پایتخت روسیه است. ساختمان‌های آسمان خراش و هفتگانه مسکو حتما توجه شما را جلب خواهد کرد. کلیسای سنت باسیل یکی از معروف ترین کلیساها در مسکو است.

·       شهر سن پترزبورگ: این شهر در کنار رود نوا واقع شده است و بسیار خوش آب و هوا است. بزرگترین جشن‌ها در این شهر برگزار میشود. کلیسای منجی و قصر کنستانتین شاهکار مربوط به این شهر است.

·       شهر سوچی: این شهر رکود تاریخی در جذب گردشگر را دارد. پارک ملی و کوهستان کراسنایا پولیانا  زیباترین نقاط این شهر است.

شرایط مهاجرت پزشکی به روسیه

کاخ گراند پالاس پترهوف – سن پترزبورگ

در سن پترزبورگ کاخ گراند پالاس پترهوف قرار دارد که یک عمارت بسیار باشکوهی میباشد. این کاخ 30 اتاق را درون خود جا داده است و یکی از جاذبه های توریستی روسیه هست. در گذشته معماری این کاخ بسیار ساده بود اما چندی بعد راستلی این کاخ را برای ملکه الزابیت وسعت داد. جالب است بدانید که تمام وسایل­ها، چراغ­های موجود در این کاخ اصیل و قدیمی هستند. اتاق تخت شاهی با وجود تخت مخمل قرمزی که در مرکز این اتاق قرار دارد بزرگترین اتاق این کاخ به­شمار می­رود.

کشور شوروی به این کاخ خسارت­های زیادی را وارد کرده است اما چیزی که الان میبینید بازسازی کاخ پترهوف میباشد.

کلام آخر

ما در این مقاله به توضیح مختصری از جاذبه های گردشگری روسیه پرداختیم. از کشور ما افراد زیادی برای تحصیل پزشکی در روسیه و یا مهاجرت به روسیه، این کشور را انتخاب می‌کنند چرا که روسیه در حال حاضر کشوری مهاجرپذیر و فوق العاده برای مهاجرین است.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید