معروف ترین زنان ایرانی که دور دنیا را گشته اند!

نویسنده:

مرتضی

در تاریخ:

اگر شما هم اهل سفر هستید احتمالا برای‌تان جالب باشد که درباره معروف‌ترین زنان ایران جهانگرد اطلاعاتی داشته باشید. اگر قصد سفر دارید و دوست دارید با رزرو هتل خارجی در علی بابا سفر بعدی خود را کلید بزنید، حتما این‌مقاله را مطالعه کنید.

ما در این‌مطلب سعی کرده‌ایم درباره تعدادی از معروف‌ترین زنان ایرانی که دور دنیا را گشته‌اند. شاید مسیر زنگی این‌خانم‌ها برای بسیاری از طرف‌‌داران سفر جالب و هیجان‌انگیز باشد.

بسیاری از ما فکر می‌کنیم جهان‌گردی کار سختی است و شاید این‌موضوع برای خانم‌ها کار دشوار‌تری هم باشد. با مطالعه این‌مطلب متوجه می‌شوید که اتفاقا زن‌های ایرانی بسیاری قدم در این‌راه گذاشته‌اند و تجربه‌های فراوانی را کسب کرده‌اند. اگر یک خانم هستید بد نیست نگاهی جزئی‌تر نیز به زندگی شخصی این‌افراد داشته باشید.

پودیه مهدوی نادر

احتمالا اگر جستجویی ساده درباره گردشگران ایرانی زن داشته باشید، با نام پودیه مهدوی نادر در سایت‌های بسیاری بر‌خورد خواهید کرد. خانم مهدوی افتخارات بسیاری را ثبت کرده و در بسیاری از زمینه‌ها می‌توان او را اولین بانوی ایرانی دانست.

اما شاید مهم‌ترین عنوان برای ایشان نخستین بانوی جهانگرد ایرانی باشد. او در سال 1352 در تهران متولد شده و شغل او بعد از 28 سال، به‌عنوان مدد‌کاری در یک خیریه با نام رحمت العالمین است. شغل اصلی ایشان تدریس زبان فرانسه است و عاشق جهانگردی است. جالب است بدانید این‌خانم از همان روز‌های کودکی که بسیاری از کودکان شغل‌های مشخصی را انتخاب می‌کنند، دوست داشته جهان را ببینید و در آن سفر کند. خانم مهدوی نادر از 17‌سالگی سفر‌های خود را با ایران‌گردی آغاز کرد.

ملیکا بکائی

ملیکا بکائی که 23 سال دارد را می‌توان یکی از زنان موفق گردشگر ایرانی دانست. ملیکا در تهران بزرگ شده و در هنرستان رشته نمایش خوانده است. او به‌جای این‌که به دانشگاه برود تصمیم می‌گیرد سفری به دور دنیا را آغاز کند.

سفر‌های او از سن 19 شروع شدند و به‌تنهایی سفر می‌کند. ملیکا خرج سفر‌های خود را از شرکت در کار‌های داوطلبانه در مزارع، مدرسه‌ها، ترجمه و … به دست می‌آورد. دختران بسیاری کار‌ها و فعالیت‌های ملیکا را دنبال می‌کنند و سبک زندگی او را دوست دارند.

سفر‌های او از ترکیه آغاز شد و در آمریکای جنوبی در حال سفر بوده است. او تا‌به‌حال کشور‌های بسیاری را از نزدیک دیده و دوست دارد درباره زندگی و عقاید مردم در قسمت‌های مختلف جهان اطلاعات بیشتری به دست آورد. اگر دوست داشته باشید درباره او و روز‌مرگی‌هایش بیشتر بدانید می‌توانید نام او را جستجو کنید.

رویا لقمانیان

رویا لقمانیان در سال‌های اخیر با پیام صلح و وحدت به شهر‌های بسیاری در ایران و جهان سفر کرده است. او حدود 52 سال دارد و سفر‌های خود را پیاده می‌رود. از‌جمله فعالیت‌های ایشان می‌توان به سفر او با دوچرخه از تهران به آشوراده اشاره کرد که با هدف حمایت از ستاد مردمی آشوراده انجام شد. او این‌مسیر را رکاب زد تا برای نجات آشوراده و لغو تفاهم‌نامه بین سازمان‌های میراث‌فرهنگی و محیط‌زیست قدم مثبتی برداشته باشد.

نوا جمشیدی

یکی دیگر از دختران جهانگرد ایرانی که افراد بسیاری سفر‌نامه‌های او را دوست دارند، خانم نوا جمشیدی است. اگر شما هم دوست دارید رزرو هتل خارجی در علی بابا را انجام دهید یا به سفر و جهانگردی علاقه دارید، بد نیست نگاهی به چند مورد از نوشته‌های ایشان داشته باشید.

نوا جمشیدی روحیه خود را بسیار پر‌جرات می‌داند و معتقد است ترس در وجود او بسیار کم‌رنگ و بی‌تاثیر است. عکس‌های جالبی از سفر ایشان ثبت شده و او جایزه‌های مختلفی را برای عکس‌هایش دریافت کرده است.

مارال یازرلو

مارال یازرلو 36 سال دارد و او را با نام نخستین زن موتور‌سوار جهانگرد می‌شناسند. او در سفری یک‌ساله و نیمه، به 64 کشور دنیا در هفت قاره جهان سفر کرد. سفر او از هندوستان شروع شد و با 110‌هزار کیلومتر سفر، توانمندی‌های یک زن ایرانی را به دنیا نشان داد.

شعار یازرلو این است: “تا به رویاهای‌تان نرسیدید، دست از تلاش نکشید.” او دلیل شروع سفر‌ها را با وجود زندگی خوبی که در هند داشت، علاقه خود به دیدن دنیا عنوان می‌کند. او می‌گوید قبل از سفر با موتورش، به 67 کشور دنیا سفر کرده بوده و هرسال یک ماه از سال را برای سفر مرخصی می‌گیرد.

هزینه سفر به هفت قاره به گفته ایشان حدود 150 تا 200 هزار دلار بوده است. جالب است بدانید ازدواج مارال یازرلو در مسیر سفرش اتفاق افتاده است. ازدواج ایشان در کشور پرو در آمریکای جنوبی انجام شد.

منصوره فراهانی

منصوره فراهانی متولد تهران از جهانگردان زن ایرانی است. او با همسر ایتالیایی خود سفر می‌کند. آن‌ها در لندن ساکن هستند و هر دو از خانواده‌های خود دور هستند. آن‌ها به 20 کشور دنیا سفرکرده‌اند و سفر‌های‌شان ادامه دارد. او معتقد است آن‌ها با سفر تفریح می‌کنند و از آن چیز‌های بسیاری را می‌آموزند.

شما نیز اگر دوست دارید با رزرو هتل خارجی در علی بابا یا راه‌های دیگر سفری به کشور‌های دیگر جهان داشته باشید، نگاهی به عزم این‌افراد داشته باشید و برای چیز‌هایی که دوست دارید تلاش کنید. سفر یکی از بهترین راه‌ها برای تفریح، آموختن و آشنایی با افراد مختلف در دنیا است. شما چه خانم‌هایی را مانند نازنین مطیعی و نیلوفر مشایخی یا دیگر زنان جهانگرد ایرانی می‌شناسید؟

 

 

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید