مقایسه تور های کربلا از مشهد ، هوایی ، قطار و اتوبوس

یکی از محبوب ترین سفرهای زیارتی در بین مسلمانان سفر به کربلا است؛ بر اساس آمار در طول سال زائران تعداد زیادی مسافر از کشورهای مختلف به کربلا، نجف، کاظمین و سامرا سفر می‌ کنند. برای رفتن به کربلا مثل سفر به سایر شهرها و کشورهای خارج از ایران بهتر است از تورهای زیارتی استفاده کنید. تور کربلا به روش زمینی با اتوبوس و قطار و هوایی برگزار می شود و متقاضیان به توجه به بودجه و شرایط خود می توانند یکی از این سه روش را انتخاب کنند. در این مقاله به طور مفصل شما را با روش های سفر به کربلا از مشهد آشنا و آنها را مقایسه می کنیم.

تور  کربلا از مشهد با قطار

یکی از ایمن ترین روش های سفر به کربلا از مشهد خرید بلیط قطار است که مسافران می توانند از خطوط ریلی شلمچه به کربلا سفر کنند. مسافران می توانند از هر کجای ایران که هستند با قطارهای همدان، کرمانشاه و شلمچه خود را به مرز کشور عراق برسانند و از آنجا با اتوبوس فاصله 30 کیلومتری به کربلا را طی کنند. ایستگاه راه آهن کربلا شامل امکاناتی نظیر دفاتر فروش بلیط، بوفه، سرویس های بهداشتی، نماز خانه، پارکینگ، سالن انتظار برای مسافران، تابلو اعلانات است. تور کربلا با قطار هم توسط آژانس های زیارتی برگزار می شود، قیمت تور کربلا با قطار از مشهد نسب به هواپیما کمی ارزانتر است.

تور کربلا از مشهد با هواپیما

برای اینکه به صورت هوایی به کربلا سفر کنید باید بلیط نجف یا عراق را تهیه کرده و بعد از طی مسیر با هواپیما به وسیله اتوبوس به کربلا رفت؛ زیرا شهر کربلا فاقد فرودگاه بین المللی است. فاصله نجف تا کربلا 80 کیلومتر بوده و فاصله بغداد تا کربلا 90 کیلومتر است که به دلیل کوتاه تر بودن مسیر و برای اینکه بتوانند به زیارت حرم حضرت علی (ع) نیز بروند بلیط پرواز شهر نجف را تهیه می کنند.

یکی از آسان ترین روش های سفر به کربلا از مشهد سفرهای هوایی است که با توجه به تاریخ و شرکت هواپیمایی قیمت های متفاوتی دارد. امکان خرید بلیط هواپیما از تهران به نجف نیز وجود دارد و چون تعداد پروازهای تهران به نجف زیاد است هزینه بلیط این پرواز برای مسافران صرفه اقتصادی خواهد داشت.

در تمام سال می توان از طریق هوایی به کربلا سفر کرد ولی در ایام خاص مثل روزهای عاشورا و تاسوعا، اربعین یا اعیاد مختلف ازدحام زائران به کربلا بیشتر است؛ همین موضوع برخی اوقات باعث افزایش هزینه های خرید بلیط هواپیما و یا قیمت هتل محل اقامت می شود.

تور کربلا از مشهد با اتوبوس

سفرهای زمینی به کربلا با اتوبوس و طریق یکی از مرزهای زمینی انجام می شود؛ از هر کجای ایران می توان با اتوبوس یا وسیله شخصی به یکی از مرزهای مهران در استان ایلام، خسروی در استان کرمانشاه یا چذابه و شلمچه در استان خوزستان رفت و از آنجا وارد عراق شد. چنانچه زائری با ماشین شخصی به مرز برود باید خودروی خود را در پارکینگ بگذارد و از مرز عبور کند و در آن سوی مرز با اتوبوس، ون یا ماشین های شخصی به کربلا برود.

یکی از روش های سفر به کربلا از مشهد خرید بلیط اتوبوس است؛ بعد از آماده کردن تمام مدارک مورد نیاز برای سفر زمینی باید اقدام به تهیه بلیط کنید. علاوه بر خرید بلیط اتوبوس می توانید با کاروان های زیارتی که تور زمینی برگزار می کنند به کربلا سفر کنید.

راهنمای سفر به کربلا

سفر هوایی به کربلا در مقایسه با سفرهای زمینی با اتوبوس و قطار گران تر بوده که دلیل آن قیمت بلیط پرواز به نجف است؛ اما مزیت این نوع سفر کوتاهی مسیر طی 3 ساعت بوده که باعث خستگی مسافران نمی شود. سفر زمینی با قطار یا اتوبوس ارزانتر است ولی خستگی زیادی به همراه دارد به طوری که بیشتر از 24 ساعت باید در مسیر بود که برای افراد سالمند خسته کننده است.

عوامل گوناگونی مانند درجه هتل، مدت زمان اقامت، نوع خدمات و زمان اعزام روی تعیین هزینه تور کربلا از مشهد تأثیر گذار هستند. بعد از رسیدن به مقصد می توانید به جاهای زیارتی کربلا مشرف شوید.

از بین سه روش هواپیما، قطار و اتوبوس معمولا برای سفر به کربلا از مشهد با اتوبوس طرفداران زیادی دارد و دلیل آن هم هزینه کمتر است. سفر با اتوبوس با عبور از یکی از مرزهای زمینی خسروی، مهران، شلمچه و چزابه انجام می شود. همچنین برای سفر به کربلا با هواپیما از طریق فرودگاه نجف و طی چند ساعت امکان پذیر است.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما