قشنگ ترین مکان های تهران برای پیاده روی در پاییز

پاییز فصلی است که با درختان هزار رنگش انسان را وسوسه می‌کند تا در کوچه خیابان‌هایی که مملو از برگ‌های زرد و نارنجی است قدم بگذارد. در این میان شاید از خود بپرسید برای پیاده روی پاییزی کجا بریم؟ احتمالا با تعدادی از این جاذبه‌ها و یا مسیرهای پیاده روی پاییزی در تهران آشنا باشید. لیست بهترین مکان های تهران برای پیاده روی پاییزی به شما کمک می‌کند تا فهرستی از جاذبه‌های دیدنی را برای این فصل در اختیار داشته باشید و از میان آن‌ها یک یا چند جاذبه را برای لذت بردن از یک روز سرد پاییزی و قدم زدن انتخاب کنید.
قشنگ ترین مکان های تهران برای پیاده روی در پاییز

پارک ملت تهران

بوستان ملت یکی ازجاهای دیدنی تهران است و با 34 هکتار وسعت، یکی از بزرگ‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود. بوستان ملت از قسمت‌های مختلف تشکیل شده است و با ورودی بسیار زیبا، پردیس گالری ملت، دریاچه مصنوعی، مجسمه‌های مفاخر ایران زمین، باغ وحشی کوچک، فضای سبز گل‌کاری شده و درختانی قدیمی و سربه‌فلک‌کشیده در میان دیگر پارک‌های تهران دلبری می‌کند. بوستانی که در فصل بهار برای گل‌های لاله رنگارنگی که در جای جای پارک دیده می‌شود و برای سرسبزی و سایه درختان خود در فصل تابستان مشهور شده است؛ اما این تمام زیبایی پارک ملت نیست، پاییز که به هزار رنگ دلفریب در می‌آید و زمستان که گاه‌وبیگاه زیر لایه‌ای از برف سپید فرو می‌رود، بوستان ملت را از هر زمان دیگر خواستنی‌تر می‌کند.

قشنگ ترین مکان های تهران برای پیاده روی در پاییز

بوستان باغ ایرانی تهران

اگر خودتان را به کوچه‌پس‌کوچه‌های ده ونک برسانید، بوستانی بزرگ و به غایت زیبایی توجه‌تان را به خودش جلب می‌کند. نگاهی به دیوارکشی‌های دور باغ، حصارها و ورودی‌های بوستان، نشان از نوساز بودن آن دارد؛ اما کافی‌ است که تا نزدیکی ورودی‌ها بروید تا ببینید بر خلاف انتظارتان، این درختان قدیمی و برفراشته هستند که به استقبال شما می‌آیند. با ورود به محوطه بوستان باغ ایرانی، فضایی به وسعت 3.4 هکتار خواهید دید که کاملا به المان‌ها و نمادهای تازه‌ساز آراسته شده است. آب جاری در حوض‌ها و فواره‌ها، گل‌های متنوع و صدای خنده و شادی خانواده‌ها چیزی است که پس از ورود به باغ تجربه خواهید کرد.

قشنگ ترین مکان های تهران برای پیاده روی در پاییز

کاخ سعدآباد

مجموعه سعدآباد در واقع محل سکونت خاندان سلطنتی در ایران بوده است. در این باغ چندین ساختمان و کاخ ساخته شده که امروزه تقریباً تمام ساختمان های این مجموعه به موزه تبدیل شده است. این مجموعه در یکی از بهترین مناطق تهران واقع شده است. مجموعه سعد آباد یکی از محبوبترین جاذبه ها برای گردش با خانواده و اذت بردن از پیاده روی است. در کنار این ها مجموعه ی سعدآباد همیشه یکی از محبوبترین مکان ها برای عکاسی به خاطر کاخ های زیبا و مجلل و فضای سبز بسیار بزرگ و زیباست.

قشنگ ترین مکان های تهران برای پیاده روی در پاییز

 باغ فردوس

باغ فردوس به دست حسینعلی معیرالممالک  از داماد های فتحعلی شاه و به شیوه ی باغ های ایرانی ساخته شده و عناصر اصلی باغ ایرانی مثل آب، درخت، چهارگوش بودن محیط باغ، کوشک میانی و … در آن به چشم می خورد. عمارت اصلی باغ دو طبقه دارد و معماری آن با سبک و سیاق دوره قاجار و ترکیبی از معماری ایرانی و اروپایی است.

مهمترین ویژگی این باغ هم طراحی و عناصر باغ ایرانی است که آن را از سایر باغ های این لیست متمایز می نماید.

قشنگ ترین مکان های تهران برای پیاده روی در پاییز

باغ موزه هنر ایرانی

باغ موزه ی هنر ایرانی در واقع باغی ساخته شده قبل از انقلاب است که در سال 85 به صورت کامل مرمت شد و عنوان باغ موزه هنر ایرانی بر آن قرار داده شد. این باغ مساحتی حدود یک هکتار دارد که در تمامی بخش های آن ماکت هایی از آثار و بناهای تاریخی ایرانی قرار دارد.

امروزه در این باغ نمایشگاه و مراسم های هنری بسیاری برپا می شود. این باغ نیز به خاطر طراحی و خاص باغ و معماری چشم نواز عمارت اصلی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

قشنگ ترین مکان های تهران برای پیاده روی در پاییز

پارک شهر

پارک شهر اولین و قدیمی ترین پارک تهران است که قدمتی نزدیک به 60 سال دارد. این پارک مساحتی 25 هکتاری دارد که در آن امکاناتی مانند موزه صلح، دریاچه مصنوعی، آکواریوم، کتابخانه، سایت پرنده‌­نگری، باغ پرندگان و… وجود دارد. این پارک یکی از پارک های مناسب شده برای معلولان است که با خیال راحت می توانند از آن استفاده نمایند.یکی دیگر از ویژگی های این پارک تنوع گونه های گیاهی و وجود برخی از گیاهان نادر است.

دیدگاه خود را بنویسید