مهم‌ترین ترفندهای خرید بلیط ارزان هواپیما که باید بدانید!

امروزه بسیاری از افراد با تهیه بلیط هواپیما به جاهای دور و نزدیک سفر می‌کنند. برای خرید بلیط هواپیما ارزان ترفندهایی وجود دارد که بهتر است همه مسافران بدانند. شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که بهترین راه خرید بلیط ارزان هواپیما چیست؟ در ادامه بهترین ترفندها برای خرید ارزان بلیط هواپیما را توضیح داده‌ایم.مهم‌ترین ترفندهای خرید بلیط ارزان هواپیما که باید بدانید!

برای کسب اطلاعات بیشتر این مطلب را نیز بخوانید: گران‌ترین بلیط‌های هواپیما؛ سفر با هتل‌های پرنده!

چگونه بلیط ارزان هواپیما پیدا کنیم؟

نکاتی وجود دارند که می‌توانید با در نظر گرفتن آنها در هنگام خرید بلیط هواپیما، بلیط ارزان‌تری را خریداری نمایید. ۵ مورد از مهم‌ترین ترفندهایی که می‌توانید برای خرید ارزان بلیط هواپیما به کار بگیرید شامل موارد زیر می‌شود:

 1. از حالت جستجوی ناشناس استفاده کنید.
 2. پروازهای توقف‌ دار را انتخاب کنید.
 3. بلیط پروازهای صبح زود را رزرو کنید.
 4. اواسط هفته را برای خرید بلیط هواپیما انتخاب کنید.
 5. بلیط چارتری ارزان را انتخاب کنید.
 6. در سفرهای گروهی بلیط تک‌نفره  بخرید.
چگونه بليط ارزان هواپيما بخريم؟

روش‌های خرید بلیط ارزان هواپیما

۱.     از حالت جستجوی ناشناس استفاده کنید!

یکی از ترفندهای هوشمندانه‌ای که شرکت‌های هواپیمایی به کار می‌گیرند؛ این است که اگر کاربری چند بار قیمت سفر خاصی را جستجو کند؛ قیمت رزرو آنلاین بلیط هواپیما برای آن سفر را به آن فرد گران‌تر نشان می‌دهد. پس بهتر است برای جستجوی بلیط هواپیما و اطلاع از قیمت‌ها از حالت ناشناس مرورگر خود استفاده کنید.

۲.     پروازهای توقف دار را انتخاب کنید!

دومین روش خرید بلیط ارزان هواپیما این است که پروازهایی را انتخاب کنید که در مسیر توقف می‌کنند. قیمت این پروازها نسبت به پروازهای یکسره ارزان‌تر است. حتی می‌توانید پروازهایی که توقف طولانی دارند را انتخاب کنید تا نهایت استفاده از این توقف در شهر یا کشور مورد نظر را داشته باشید.

۳.     خرید بلیط از پروازهای صبح زود!

یکی از بهترین راه‌های خرید بلیط ارزان هواپیما این است که سعی کنید پروازهای اول صبح را انتخاب کنید. پرواز اول صبح مزیت های زیادی دارد که یکی از آنها قیمت پایین‌تر نسبت به پروازهای دیگر است. مزیت دیگر پروازهای اول صبح این است که در صورت کنسلی پرواز، مسافران می‌توانند با پروازهای دیگر در همان روز حرکت کنند.

ترفندهاي خريد بليط ارزان هواپيما

سفر هوایی ارزان قیمت

۴.     خرید بلیط هواپیما ارزان در اواسط هفته

 معمولا در اواسط هفته قیمت بلیط هواپیما کمتر و در تعطیلات و آخر هفته‌ها بیشتر می‌شود. بهترین روزهای هفته برای خرید بلیط ارزان قیمت هواپیما روزهای دوشنبه و سه شنبه محسوب می‌شود که قیمت بلیط به حداقل خود می‌رسد.

۵.     خرید بلیط  چارتری ارزان

 در برخی موارد قیمت بلیط‌های چارتری در مقایسه با قیمت بلیط‌های سیستمی پایین‌تر است. بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما اطلاعات لازم را درباره بلیط‌های چارتری کسب کنید. نکته قابل توجه اینجاست که مسافران بلیط چارتر و سیستمی هر دو به یک اندازه خدمات دریافت خواهند کرد.

رزرو آنلاين بليط ارزان هواپيما

رزرو آنلاین بلیط هواپیما

۶.     در سفرهای گروهی بلیط تک نفره را انتخاب کنید!

معمولا قیمت بلیط‌های تک نفره در مقایسه با قیمت بلیط‌های چند نفره ارزان‌تر است. به همین دلیل بهتر است که برای سفرهای گروهی خرید بلیط‌های تک نفره را نیز در نظر داشته باشید.

نکته مهم در رزرو بلیط هواپیما ارزان

برای خرید بلیط هواپیما ارزان، بهتر است بلافاصله پس از مشخص کردن مقصد مورد نظر و در نظر گرفتن همه نکات خرید بلیط ارزان قیمت، اقدام به خرید بلیط هواپیما نمایید و خرید بلیط را به لحظه‌های آخر موکول نکنید. زیرا تجربه ثابت کرده است که پس از اینکه تعداد قابل توجهی از بلیط‌ها به فروش می‌رسند؛ بلیط‌های باقیمانده با افزایش قیمت روبرو می‌شوند.

 ارزان ترین زمان برای خرید بلیط هواپیما داخلی

در هر فصلی از سال معمولا برخی ماه‌ها پرگردشگر و برخی دیگر خلوت‌تر هستند که همین باعث ارزان‌تر شدن قیمت بلیط هواپیما می‌شود. در جدول زیر ارزان‌ترین ماه‌ها در هر فصل به خوبی نشان داده شده است.

  ارزان‌ترین ماه‌ها برای خرید بلیط هواپیما  داخلی  
  ارزان‌ترین ماه خرید بلیط هواپیما در بهار    اردیبهشت ماه
  ارزان‌ترین ماه خرید بلیط هواپیما در تابستان    اواسط تیرماه تا اواسط مرداد ماه
  ارزان‌ترین ماه خرید بلیط هواپیما در پاییز    مهر ماه و آبان ماه
  ارزان‌ترین ماه خرید بلیط هواپیما در زمستان    بهمن ماه

در ماه‌های کم گردشگر سال، می‌توانید بلیط هواپیما ارزان‌تری را برای پروازهای داخلی و خارجی خریداری نمایید.

ارزان ترین زمان برای خرید بلیط هواپیما خارجی

dead zones بهترین زمان خرید پرواز خارجی ارزان است. این اصلاح به زمانی گفته می‌شود که کم‌ترین میزان مسافر را داشته و تقاضای سفر به شدت کاهش پیدا می‌کند. این زمان معمولا شامل روزهای زیر است:

 • دو هفته اول ماه دسامبر (۱۱ تا ۲۴ آذر)
 • پس از تعطیلات کریسمس (۱۸ دی تا ۱۲ بهمن)
 • بهار و پاییز (به جز تعطیلات نوروزی و تعطیلات ماه مارس و آوریل)
 • اوایل فوریه تا قبل از ولنتاین (اواسط بهمن)
روش خريد بليط ارزان هواپيما

ترفندهای مهم برای خرید ارزان بلیط هواپیما

جمع بندی

با توجه به اینکه همه این ترفندها همیشه قابل اجرا نیست؛ اما با ترفندهایی که گفتیم در بیشتر مواقع می‌توانید موفق شوید بلیط هواپیمای ارزان‌تری را از شرکت‌های فروش بلیط هواپیما تهیه کنید. همچنین می‌توانید اقدام به خرید آنلاین بلیط هواپیما از وبسایت‌های معتبر فروش بلیط همچون قاصدک۲۴ نمایید.

سوالات متداول در مورد خرید بلیط ارزان هواپیما

 1. چه زمانی قیمت بلیط هواپیما ارزان تر است؟ قیمت بلیط هواپیما خارجی و داخلی در زمان‌های کم سفر سال، ارزان‌تر است.
 2. برای همه مسیرها می‌توانیم بلیط ارزان هواپیما پیدا کنیم؟ برای خرید بلیط ارزان هواپیما بیشتر از آن که مسیر اهمیت داشته باشد، زمان سفر مهم است. البته در مسیرهای پرطرفدار مثل مسیرهای منتهی به مشهد و کیش در پروازهای داخلی و پروازهای منتهی به استانبول در پروازهای خارجی، ممکن است همیشه بلیط ارزان پیدا نکنید.
 3. بهترین زمان خرید بلیط هواپیما داخلی در کدام روزها است؟ برای خرید بلیط ارزان هواپیما داخلی خرید خود را به روزهای وسط هفته موکول کنید. در اکثر مسیرهای پرواز داخلی، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه از ارزان‌ترین قیمت پرواز برخوردار هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما