این 6 کار را در سفر جاده‌ای انجام ندهید

فکر کردن درباره اتفاقات ناگوار ( چه کوچک باشد و چه وحشتناک) به هنگام برنامه‌ریزی برای تعطیلات خوشایند هیچ کس نیست. اگر شخصیت تان مثل دوبی دونر باشد که دوست داشته باشید همیشه اخبار بد را پخش کنید و احساسات منفی به این و آن بدهید اینکار برایتان سرگرم کننده خواهد بود. در غیر اینصورت از چنین برنامه ریزی متنفر خواهید بود. متاسفانه زمانی که تمایل ندارید برای سناریوهای بد از قبل برنامه ریزی کنید خودتان را برای اتفاقات بد آماده می کنید. در این شرایط دیگر قادر نخواهید بود آنچه که در سفر جاده ای برایتان رخ می دهد را کنترل کنید. یک برنامه ریزی کوچک و آماده سازی از قبل به شما کمک می کند از شر چنین مشکلاتی خلاص شوید و سفر خوب و به یادمادنی را تجربه کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا کارهایی که نباید در سفر جاده ای بعدی خود انجام دهید را مرور کنیم.

گم شدن

این 6 کار را در سفر جاده‌ای انجام ندهید

با وجود اپلیکیشن ها، گجت ها و دستگاه های مختلف امروزی گم شدن آن هم در دنیای امروزی به نظر کمی عجیب و غریب می رسد. بله زمانی که به این موضوع فکر می کنید همین اتکای بیش از حد به فناوری می تواند تا حدودی مقصر ماجرا باشد. یک برنامه یا ابزار ناوبری خوب ممکن است تمام  آن چیزی باشد که برای طی کردن سفر خود بدون مشکل نیاز دارید. با اینحال، حتی بهترین برنامه ها نیز ممکن است عقب بیفتند و به درستی کار نکنند. برای گرفتار نشدن در وضعیت های ناگوار یا اماکن غیر منتظره بهتر است نگاه سریعی به سایت حمل و نقل بیندازید و ببینید هر شهر یا بخشی که قرار است از آن بازدید کنید چه وضعیتی دارد. از ساخت و سازهایی که در آن منطقه در حال انجام است یا مشکلاتی همچون آسیب های طبیعی مثل طوفان یادداشت برداری کنید تا مطمئن شوید در این شرایط گیر نمی کنید.

باتری تان کم شده است؟ شارژرتان را گم کرده اید؟ نمی توانید خدماتی که مدنظرتان است را بگیرید؟ بدشانسی حتی در بهترین شرایط هم ممکن است جلوی رویمان سبز شود. یک نقشه فیزیکی همراه خود داشته باشید تا به زیر و بم جاده آشنا باشید و بتوانید اطلاعاتی که نیاز دارید را به دست آورید. در این شرایط دیگر سفرتان به یک کابوی شبانه تبدیل نمی شود.

تمام شدن گاز یا بنزین

ممکن است احساسی کنید یک فرد تمام عیار هستید و همه چیز را از قبل آماده کرده اید اما باید قبل از هر سفری یک تحقیق کوچک انجام دهید و برای همه چیز آماده باشید. سوخت ماشین هم از جمله مواردی است که باید بررسی کنید. ماشین تان چقدر بنزین یا گاز دارد؟ این بنزین تا چند کیلومتر از شما پشتیبانی می کند؟ می توانید یک ظرف اضافی از بنزین را به همراه خود داشته باشید؟ مسیرتان طولانی است و ممکن است پمپ بنزین در آن نزدیکی ها نباشد؟می دانید اگر بنزین تان تمام شد چه باید بکنید؟ از فناوری به نفع خود استفاده کنید و پمپ بنزین های اطراف را شناسایی کنید. در چنین مواردی دیگر نگران پر کردن مجدد باک ماشین خود نخواهید بود. سعی کنید باک ماشین را تا جایی پر کنید که نگران تمام شدن بنزین در نیمه راه نشوید.

نداشتن جایی برای اقامت

این 6 کار را در سفر جاده‌ای انجام ندهید

سفرهای جاده ای به معنای آزادی عمل هستند. به همین خاطر بیشتر افراد دوست دارند سفرشان را بدون هیچ برنامه ریزی قبلی آغاز کنند و خودشان را به دست شانس و سرنوشت بسپارند. هر چند این تصمیم می تواند جذاب باشد اما زمانی که خودتان را در نیمه مسیر یافتید و جایی برای خواب و استراحت نداشتید نظرتان عوض می شود.

شاید به کلانشهری شلوغ برسید که یک رویداد بزرگ در آن جریان دارد و همه اتاق های هتل و مسافرخانه های موجود در آن توسط مهمانان آن رویداد و یکسال قبل رزرو شده است. نگران نباشید هنوز هم می توانید آزادی عمل خود را حفظ کنید فقط باید هوشمندانه بازی کنید. اول باید بدانید که قرار است چه مسافتی را طی کنید، درباره هتل ها و اقامت گاه های محلی تحقیق کنید. شما که نمی خواهید روز شلوغ و هیجان انگیز خود را بدون جای خواب به پایان برسانید و مجبور شوید صدها کیلومتر راه بروید و یک هتل یا جایی برای ماندن بیابید. پس از قبل برنامه ریزی کنید.

جریمه شدن

هر کاری می توانید انجام دهید تا در سفر جاده ای خود جریمه نشوید. با اینکار هم جلوی شرمندگی خود را می گیرید و هم در زمان و هزینه تان صرفه جویی می کنید. واضح است که بهترین راه برای پیشگیری از جریمه شدن درست رانندگی کردن و گوش دادن به قوانین رانندگی است. شما باید به نشانه ها و علائم رانندگی توجه ویژه داشته باشید و با محیطی که قرار است به آن سفر کنید آشنا باشید. آیا می دانستید که رنگ یا مدل ماشین تان هم می تواند بر روی جریمه شدن اثر بگذارد؟ اگر می خواهید ماشین اجاره کنید بهتر است مدلی را انتخاب کنید که شما را از شر چنین مشکلاتی در امان نگه دارد. در صورتیکه به کشور دیگری سفر می کنید درباره مجوزهای رانندگی و اجاره خودرو خوب تحقیق کنید تا دچار دردسر نشوید.

حوادث و تصادفات

 شما نمی توانید همه راننده ها را زیر نظر بگیرید و رانندگی شان را کنترل کنید. حتی نمی توانید خرگوش ها، گوزن ها و سنجاب هایی که ممکن است یک دفعه سر راه تان سبز شوند را کنترل نمایید. تنها چیزی که شما می توانید کنترل کنید خودتان هستید.

به همین خاطر باید آرام و خونسرد باشید و در جاهای ناشناخته فقط بر روی رانندگی تان تمرکز کنید. وقتی می فهمید دور برگردان را رد کرده اید یا نمی دانید دقیقا کجا می روید ممکن است به راحتی دچار اضطراب و نگرانی شوید. از بررسی دوباره مسیرها واهمه ای نداشته باشید. رد کردن یک خروجی به معنای پایان دنیا نیست. باز هم می توانید برگردید و مسیر خود را اصلاح کنید. چیزی که اهمیت دارد این است که مراقب ایمنی خودتان و سایر مسافران باشید. شما که نمی خواهید برای اجتناب از ترافیک یا دوربرگردان کورکورانه رانندگی کنید؟ محتاط باشید. قبل از اینکه بخواهید سفرتان را شروع کنید بیمه خود را هم دوباره بررسی کنید و ببینید در صورت بروز تصادف چه حق و حقوقی دارید و چه کاری می توانید انجام دهید.

سرقت

این 6 کار را در سفر جاده‌ای انجام ندهید

تلاش بیش از حد برای شبیه شدن به افراد محلی انرژی و تمرکز شما را تحلیل می برد و زمانی برای لذت بردن از سفر برایتان باقی نمی گذارد. با اینحال توریست ها بهترین هدف برای سارقان هستند. برای محافظت از خودتان و دارایی هایتان مجبور نیستید زیاده روی کنید. کافیست چند قانون ساده و اقدام احتیاطی را در نظر داشته باشید تا از بروز این مشکلات جلوگیری کنید:

  • تا جایی که ممکن است چمدان تان را دور از دید افراد قرار دهید. می توانید آن را زیر پتو یا صندوق عقب ماشین قرار دهید.
  • در صورتی که از نقشه و وسایل مسافرتی استفاده نمی کنید آن را در محفظه ای امن نگه دارید.پ
  • از پخش برنامه های سفر خودداری کنید و نقشه را به گونه ای بررسی کنید که نظر دیگران را جلب نکند.
  • خودرویتان را همیشه قفل کنید.

زمانی که برای سفرتان برنامه ریزی می کنید، تحقیق می کنید و برای اقدامات احتیاطی آماده می شوید می توانید جلوی مشکلات بعدی را بگیرید و از نگرانی خلاص شوید. در این شرایط امکان لذت بردن از سفر جاده ای‌تان چند برابر می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما