جاذبه فرهنگی _گردشگری موزه فردا برزیل

موزه فردا یکی از زیباترین و در عین حال عجیب ترین موزه هایی است که در سال ۲۰۱۵ توسط سانتیاگو کالاتراوا در مرکز شهر ریو دو ژانیرو ساخته شد. این موزه زیبا هر ساله توجه مسافران زیادی را به خود جلب می کند. در این پست نگاهی خواهیم انداخت به موزه فردا در برزیل که تداعی کننده حرکتی به سمت آینده است.

جاذبه فرهنگی _گردشگری موزه فردا برزیل

موزه فردا در پیر مائو، یک سایت بسیار برجسته در منطقه بندر ریودوژانیرو است. این موزه و باغهای اطراف آن بخش مرکزی بندر پورتو ماراویلا – بندر شگفت انگیز، بزرگترین پروژه توسعه شهری در کشور و یکی از تعهدات احیای شهری را تشکیل می دهد که شهر ریو دوژانیرو در طی پیشنهاد موفق خود برای بازی های المپیک 2016 انجام داد.

 معمار این بنای زیبا سانتیاگو کالاتراوا مهندس معروف اسپانیایی که به تازگی پروژه‌ی بزرگ‌ترین برج دبی نیز به او محول شده‌است، می‌باشد. این موزه بسیار به مردم و محیط اطراف خود شباهت دارد و با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند.

جاذبه فرهنگی _گردشگری موزه فردا برزیل

این موزه دارای بخش‌های گوناگون و مختلفی می‌باشد و فضای بسیار بزرگی را به خود اختصاص داده است. این موزه یک سالن برای نمایشگاه‌های فصلی و دائمی دارد که در حدود ۵۰۰۰ متر مربع مساحت آن می‌باشد. این بنا دارای میدان ۷۶۰۰ متری که پیرامون ساختمان می‌باشد، است.

ساختمان دارای یک پیش‌آمدگی طاق ۷۵ متری  از سمت میدان است و پیش‌آمدگی آن در ضلع مشرف به دریا، ۴۵ متر می‌باشد. این ویژگی‌ها، گسترش موزه فردا از اسکله تا خلیج را نشان می دهد. نمایشگاه دائمی در طبقه بالا قرار دارد که ارتفاع بام آن ۱۰ متر است و چشم‌اندازی گسترده به سوی خلیج دارد. ارتفاع کلی ساختمان، ۱۸ متر است که لذت تماشای مناظر خلیج  را از Sao Bento Monastery، که مکانی ثبت شده در میراث جهانی یونسکو است را به بازدیدکنندگان می‌دهد.

جاذبه فرهنگی _گردشگری موزه فردا برزیل

ساختمان با استفاده از منابع طبیعی از خود سایت عملیاتی خواهد شد. آب از خلیج اطراف برای تهویه هوا دمای داخل و همچنین انرژی خورشیدی جمع آوری شده از طریق پنل های فتوولتائیک، در عناصر بال بالکن قابل استفاده از سقف که می توانند بطور پویا با زاویه بهینه خورشید تنظیم شوند.این ویژگی ها ضمن فراهم آوردن ارزشهای مهم آموزشی، به رویکرد پایدار پروژه می افزاید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما