جاذبه گردشگری آبشار مرادیه در وان ترکیه

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

وان یکی از شهرهای تاریخی و ساحلی کشور ترکیه است که جاذبه‌های طبیعی و توریستی‌ بسیاری دارد. از دریاچه وان و کوه آرارات گرفته تا قلعه‌های تاریخی زیبا.

 بیشتر نواحی این شهر زیبا، طبیعتی چشم‌نواز دارند و می‌تواند ایده‌آل هر گردشگری باشد که در قالب تور وان به آنجا می‌روند.آبشار مرادیه یکی از زیباترین و ویژه ترین جاذبه های این شهر است. 

جاذبه گردشگری آبشار مرادیه در وان ترکیه

 این آبشار در 88 کیلومتری شهر وان قرار گرفته و گردشگران زیادی برای بازدید از آن به این منطقه سفر می‌کنند. آبشاری خروشان درمیان طبیعتی بکر که برای تماشایش باید از روی پل معلق کابلی عبور کنید تا بتوانید آبشار را ببینید.

آبشار مرادیه که در روستایی به همین نام قرار گرفته است، چیزی در حدود 70 الی 80 متر عرض و حدود 6 متر ارتفاع دارد. به طوری که وقتی رو به روی آن به فاصه 50 متری و بر روی بلندی قرار می‌گیرید، صدای زیبای آب مانع از این می‌شود که صدای دوستان و همسفرانتان به گوش برسد.

آبشار مرادیه

از دیگر ویژگی‌هایی که این آبشار دارد، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌هایی است که به شکل کلبه‌های چوبی ساخته شده‌اند و گردشگران می‌توانند در این محل‌ها ساعاتی را به دور از هیاهوی شهری به دیدن منظره زیبای دریاچه بنشینند.

در تابستان می‌توانید در اطراف آبشار مرادیه و در میان جنگل کوچکی که در اطراف آبشار است به گشت و گذار بپردازید و در زمستان از آبشاری پوشیده از برف، عکس‌هایی زیبا بگیرید.

آبشار مرادیه

برای رسیدن به این آبشار دیدنی باید خود را به سمت غربی جاده اصلی دوغوبیازیت برسانید که در 20 کیلومتری تقاطع  جاده تاتوان قرار دارد. مسیری که در این سفر پیش رویتان قرار می‌گیرد، مناظر زیبایی از طبیعت هستند که سفرتان را به یکی از خاطره‌سازترین سفرها تبدیل می‌کند.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید