جاذبه گردشگری برج آتاکوله آنکارا

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

 آنکارا پایتخت کشور ترکیه و مرکز سیاسی-اداری این کشور است که جاذبه های بسیاری دارد، اما در بین افراد محبوبیت کمتری در مقایسه با استانبول دارد. 

وقتی به آنکارا سفر می کنید، اولین چیزی که در شهر توجه شما را به خود جلب خواهد کرد، برج بزرگی است که در مرکز شهر قرار دارد و با نام برج آتاکوله شناخته می شود.

برج آتاکوله آنکارا شباهت زیادی به برج میلاد دارد و بنای آن ارتفاعی ۱۲۵ متری دارد که در نوع خود بلندترین برجی است که در آنکارا وجود دارد. این برج را می توانیم مهمترین جاذبه دیدنی آنکارا معرفی کنیم.

برج آتاکوله در اصل یک برج مخابرتی می باشد به همین علت دارای معماری و طراحی خاصی می باشد و نمای بی نظیری از شهر زیبا آنکارا برای شما به نمایش می گذارد.

تاریخچه برج مخابراتی آتاکوله 

جاذبه گردشگری برج آتاکوله آنکارا

این برج در سال 1989 به دستور رییس جمهور وقت ترکیه، تورگوت اوزال ساخته شد. این بنا در سال های اخیر بازسازی شد. اسم برج هم برگرفته از آتا که در زبان ترکی به معنیه پدر و بزرگ می باشد علاوه بر این، کلمه آتا برای احترام نیز استفاده می شود. واژه کوله هم به معنی برج می باشد که آتا کوله به معنی برج بزرگ یا برج پدر میان ترک ها شناخته می شود.

بخش های مختلف برج آتاکوله

برج آتاکوله

در بالاترین قسمت این برج رستوران گردان آن واقع می باشد. بخش های مختلف این برج که باید از آن ها بازدید نمایید، عبارتنداز:

رستوران گردان سویلا sevilla 

رستوران دومه Dome

کافه UFO

مراکز خرید

در پشت برج یک پارک بزرگ نیز وجود دارد که می توانید از آن نیز بازدید نمایید و یک روز عالی را برای خود رقم بزنید.

تفریحات مهیج برج آتاکوله

برج آتاکوله

علاوه بر رستوران و کافی شاپ های معروف و مراکز خرید، امکانات تفریحی هیجان انگیزی در این برج وجود دارد که می توانید یک روز عالی را برای خود رقم بزنید. این تفریحات هیجان انگیز می توان به پرش با چتر، بانجی جامپینگ و بازدید از پارک گیاه شناسی، اشاره کرد. در بالاترین نقطه ی برج دوربین های دو چشمی نیز وجود دارد که می توانید نمای زیبای شهر را با دید دقیق و وسیعی مشاهده کنید.

دسترسی به برج آتاکوله

برج آتاکوله

مشهورترین برج آنکارا در محله معروفی هم قرار دارد. این برج در محله چانکایا است که از بخش های بسیار مدرن و شیک آنکارا به حساب می آید و جاذبه های دیدنی بسیاری در اطراف آن وجود دارد.

آتاکوله در مرکز شهر و بخش های جنوبی آن قرار دارد، خوشبختانه راه های دسترسی بسیار زیادی هم دارد. با استفاده از تمام وسائل نقلیه می توانید خود را به آتاکوله برسانید. بهترین راه برای رسیدن به برج اما استفاده از مترو و یا اتوبوس های شهری است.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید