جاذبه گردشگری برج الفبا در باتومی

در کشور گرجستان شما می‌توانید از دیدنی‌های بی‌نظیری بازدید کنید. شهر باتومی گرجستان یکی از جذاب‌ترین شهرهایی است که دیدنی‌های بسیاری را می‌توانید در تور گرجستان ببینید.

یکی از سازه‌های بسیار منحصربه‌فرد کشور گرجستان مربوط به برج الفبای این کشور است. این برج بیش از ۱۳۰ متر ارتفاع دارد و طراحی آن شبیه به دی ان‌ ای است. به دلیل ارتفاع بسیار بلند این برج می‌توان یک نمای ۳۶۰ درجه از شهر باتومی را مشاهده کرد. برج الفبا دارای یک نورپردازی بسیار چشم‌نواز در شب بوده و استفاده از رستوران گردان در انتهای برج، به واسطه یک آسانسور امکان‌پذیر است.

معماری برج الفبا

جاذبه گردشگری برج الفبا در باتومی

به طور کلی می‌توانیم بگوییم برج الفبا به عنوان یک سازه بسیار منحصربه‌فرد و ویژه با طراحی مارپیچ و ساختاری شبیه به DNA در ساحلی شهر باتومی واقع شده است. در واقع طراحی ویژه این برج باعث شده تا بسیاری از گردشگران و مسافران برای بازدید از این برج به شهر باتومی سفر کنند. بدون شک دیدن شهر باتومی از بالای برج الفبا بسیار لذت‌بخش خواهد بود؛ چرا که در انتهای این برج نیز رستوران‌های بسیار با کیفیتی وجود دارد.

نورپردازی این برج مارپیچ در شب جلوه بسیار زیبایی دارد. معماری برج الفبای گرجستان متشکل از دو قسمت بوده که این دو قسمتی از جنس میله‌های فولادی هستند و بر روی هر یک، یک حالت دورانی و مارپیچ طراحی شده که روی آن‌ها ۳۳ حرف الفبای گرجی وجود دارد. در قسمت بالایی این برج نیز قسمتی وجود دارد که به شکل توپ نقره‌ای مشاهده می‌شود. این قسمت از برج توخالی است و اتاق‌های کوچکی در آن وجود دارد.

بخش ‌های مختلف برج الفبا گرجستان

جاذبه گردشگری برج الفبا در باتومی

قسمت‌ها و بخش‌های متنوع و گوناگونی در برج الفبای گرجستان وجود دارد به طور کلی می‌توان گفت طبقه اول به عنوان طبقه انتقال شناخته می‌شود و طبقه سوم دارای انواع رستوران‌ها و کافی شاپ‌های بسیار با کیفیت است.

طبقه چهارم برای مشاهده اطراف و طبقه پنجم به عنوان بالاترین قسمت برج شناخته می‌شود. به دلیل اینکه در طبقه اول آسانسور تعبیه شده است، برای انتقال به سایر بخش‌های برج مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل به طبقه اول طبقه انتقال گفته می‌شود.

جاذبه گردشگری برج الفبا در باتومی

در طبقه دوم یک استودیو و تلویزیون بسیار بزرگی قرار داده شده است و برای ایجاد سرگرمی برای بازدیدکنندگان بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. با ورود به بالاترین طبقه برج شاهد یک طبقه گردان خواهید بود که می‌توانید بهترین غذا‌های گرجی را در این رستوران گردان میل کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما