خیابان آبوویان | از خیابان‌های معروف و پر تردد در شهر ایروان

شهر بزرگ و پهناور ایروان در زمان‌های دور شاهد رویدادهای تاریخی بسیاری بوده است. از این رو در ایروان مکان‌های تاریخی و یا خیابان‌هایی که با فرم خاصی در این دوره ساخته شدند را به فور مشاهده می‌کنید.

خیابان آبوویان | از خیابان‌های معروف و پر تردد در شهر ایروان

«خیابان آبوویان» یکی از خیابان‌های معروف و پر تردد در شهر ایروان است. خیابانی قدیمی که در بین سال‌های ۱۸۶۸ تا ۱۹۲۰ میلادی «خیابان آستافیان» نامیده می‌شد.

 خیابان آبوویان در مرکز شهر و محدوده کنترون قرار دارد که یکی از خیابان‌های مهم ایروان به شمار می‌رود.این خیابان در سال ۱۸۶۳ ساخته شده و دارای ۱٫۸ کیلومتر طول می‌باشد. نام این خیابان برگرفته از نام خاچاطور آبوویان نویسنده اهل ارمنستان است.

تاریخچه خیابان آبوویان

خیابان آبوویان در ایروان

در سال ۱۸۵۵ میلادی فرمانداری روسی قفقاز طرح‌ریزی خیابان‌های ایروان را تأیید نمود تا متوسط عرض خیابان‌ها از ۶ تا ۲۰ متر باشد. عرض خیابان آستافایان ۲۰ متر باشد. خیابان آستافایان نخستین خیابانی بود در ایروان بود که با توجه به … بتا شد. این خیابان در سال ۱۸۶۳ افتتاح شد و به نام میخائل آستافیان فرماندار (۱۸۶۰–۱۸۶۲) از به نامیده شد.

خیابان آبوویان در ایروان

در سال ۱۹۰۴ شروع به و در سال ۱۹۰۶ تکمیل شد. این سیستم تنها ۱۲ سال فعالیت نمود. نخستین تراموای ایروان در سال ۱۹۳۳ از خیابان آبوویان عبور می‌کرد.

در این خیابان تعدادی کافه‌ی محبوب و قدیمی، رستوران، بوتیک و فروشگاه نیز قرار دارند.هم‌چنین سینما مسکو و نیز هتل لاله طلایی که از ساختمان‌های مهم شهر هستند، در آن جای گرفته‌اند.

شما در این خیابان می‌توانید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید تا تمام طول آن را بپیمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما