قابلیت های اپلیکیشن گوگل لنز در سفر

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

امروزه با وجود تلفن همراه و برنامه های متفاوتی که ساخته می شود سفر کردن آسان و دل چسب شده است. دیگر نیازی به داشتن راهنما در سفرها نیست زیرا با یک سرچ کوچک در برنامه ها همه چیز مثل روز برایتان روشن می شود.

گوگل لنز چیست در مورد گوگل لنز چه می‌دانید؟ در این مطلب به قابلیت های گوگل لنز و نحوه فعال سازی آن می پردازیم.

گوگل لنز با توانایی در جستجوی تصویری قادر است اطلاعات تصاویر مختلف را یافته و در اختیار کاربران قرار دهد؛ اما قابلیت‌های آن به اینجا محدود نمی‌شود.

قابلیت های اپلیکیشن گوگل لنز در سفر

قابلیت های گوگل لنز باعث افزایش محبوبیت این ابزار در بین مسافران و گردشگران شده است. بسیاری از مسافران، به ویژه افرادی که به کشورهای خارجی سفر می کنند، با استفاده از گوگل لنز می توانند تجربه خود از سفر را بهبود ببخشند.

گوگل لنز یکی از بزرگ‌ترین نوآوری‌های گوگل در سال ۲۰۱۷ است و یکی از ویژگی‌های انحصاری گوگل پیکسل در زمان عرضه گوشی‌هایش بود. از آن زمان به بعد، این فناوری به اکثر دستگاه‌های اندرویدی هم رسیده است.

گوگل لنز فناوری‌ مبتنی بر هوش مصنوعی است که از دوربین گوشی هوشمند و یادگیری ماشینی برای بررسی سوژه‌ای که درمقابلش قرار داده می‌شود، استفاده می‌کند. درواقع، هنگامی که جسمی را مقابل دوربین دستگاه خود قرار می‌‎دهید، گوگل لنز سعی می‌کند علاوه‌بر درک ماهیت آن، اقدامات دیگری مانند اسکن، ترجمه و ارائه‌ی اطلاعات مربوط را انجام دهد.

هر ماه در گوگل لنز حدود ۱۲ میلیارد جست و جوی تصویری صورت گرفته که این برنامه را به یکی از بزرگترین برنامه های جست و جو با عکس تبدیل می کند.

کاربردهای گوگل لنز

قابلیت های اپلیکیشن گوگل لنز در سفر

قابلیت هایی که امروز می خواهیم بررسی کنیم، بهترین قابلیت های گوگل لنز برای مسافران هستند. این ابزار می تواند دستیار و کمک بسیار خوبی برای شما در سفر بوده و به شما کمک کند تا تجربه بهتری در سفر داشته باشید.

با گوگل لنز در سفراستایل مناسب بزن

قابلیت های اپلیکیشن گوگل لنز در سفر

یکی از قابلیت های گوگل لنز برای مسافران این است که می توانند در انتخاب مناسب ترین لباس برای مراسم های مختلف آن ها را یاری کند. تنها کافی است که لباس هایی که دارید را به گوگل لنز نشان بدهید. پس می توانید با نتایج به دست آمده از سراسر اینترنت، بهترین نحوه پوشیدن این لباس و بهترین لباس هایی که با آن ست می شود را پیدا کنید.

هم چنین گوگل لنز به شما کمک می کند تا با لباس هایی که دارید، بتوانید یک تیپ عالی برای فستیوال های مختلف بزنید. علاوه بر آن، با جست و جوی تصویری لباس مورد نظر خود می توانید مطمئن شوید که آیا پوشیدن آن لباس در کشور مقصد موردی دارد یا خیر. همان طور که می دانید، به دلایل عقیدتی، مذهبی و فرهنگی، از پوشیدن برخی لباس ها در برخی از کشورها باید خودداری کرد. 

با گوگل لنز هدیه بخر

یکی از قابلیت های گوگل لنز این است که می توانید با استفاده از آن در سفر هدایا یا سوغاتی های جالبی بخرید. اگر در خیابان از لباس یا وسیله ای خوشتان آمده است یا اگر عزیزی برای شما تصویر وسیله ای را که دوست دارد فرستاده است، می توانید آن وسیله را جلوی دوربین گوگل لنز بگیرید. گوگل لنز به سرعت برای شما مغازه هایی که آن وسیله یا مشابه آن را برای فروش دارند پیدا خواهد کرد. با استفاده از این کاربرد گوگل لنز می توانید در کسری از ثانیه قیمت آیتم های پیدا شده را هم با هم مقایسه کنید. به همین سادگی این قابلیت گوگل لنز در سفر به شما اجازه می دهد تا بهترین هدیه را با قیمتی مناسب تهیه کنید.

با گوگل لنز ترجمه کن

قابلیت های اپلیکیشن گوگل لنز در سفر

 اگر به تنهایی به کشورهای خارجی سفر می کنید و راهنمای تور همراه خود ندارید، باید بگوییم که یکی از قابلیت های گوگل لنز این است که تمامی متون را برای شما ترجمه کند. شاید الان بگویید که ترجمه متون را که گوگل ترنسلیت هم انجام می دهد.

اما با استفاده از گوگل لنز دیگر نیازی نیست تا متن را تایپ کنید. تنها کافی است از متن مورد نظر خود عکس گرفته و اجازه بدهید تا گوگل لنز آن را برای شما ترجمه کند. از این قابلیت گوگل لنز می تواند برای ترجمه تابلوهای راهنمای خیابان، منوهای رستوران و کافه و همچنین تابلو توضیحات در موزه های مختلف استفاده کرد. خبر خوب آن است که این ابزار حتی قابلیت تشخیص متون دست نوشته را هم دارد. بنابراین اگر شخصی برای شما یادداشتی گذاشته باشد هم می توانید با استفاده از این کاربرد گوگل لنز، یادداشت را ترجمه کنید.

با گوگل لنز متن ها را کپی پیست کنید

قابلیت های اپلیکیشن گوگل لنز در سفر

یکی دیگر از قابلیت های گوگل  لنز، قابلیت تبدیل عکس به متن است. شما می توانید از متن هایی که هنگام سفر مشاهده کرده اید عکس گرفته و سپس آن را به متن تبدیل کنید. این کاربرد برای زمان هایی که می خواهید توضیحات یک متن در موزه را جایی یادداشت کنید بسیار کاربردی خواهد بود. همچنین با استفاده از این قابلیت گوگل لنز می توانید به سادگی متن منوهای رستوران را کپی کرده و سپس تک تک غذا را در گوگل جست و جو کنید. زمان هایی که منوی غذایی تصویر ندارد، می توانید به سادگی و تنها در چند دقیقه، تمامی غذاهای داخل منو را مشاهده کرده و متوجه شوید که کدام غذا برای شما مناسب تر است.

با گوگل لنز مشکلات پوستی خود را پیدا کنید

قابلیت های اپلیکیشن گوگل لنز در سفر

یکی از قابلیت های گوگل لنز که جدیدا در سال ۲۰۲۳ به آن اضافه شده است، قابلیت تشخیص مشکلات پوستی است. با استفاده از گوگل لنز می توانید از جوش ها یا نقایصی که به صورت ناگهانی در سفر بر روی پوست شما به وجود آمده است عکس بگیرید.

البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که همیشه نتایج به دست آمده از گوگل لنز دقیق و درست نیست. اما تا حدودی می تواند در حل مشکل و پیدا کردن ریشه آن به شما کمک کند. در برخی از موارد راه کارهایی که بعد از سرچ گوگل لنز پیشنهاد می شود، به بهبود مشکل پیش آمده کمک بسیاری می کند.

با گوگل لنز جواب سوالات تکالیف را پیدا کنید

درست است، شما تنها کافیست سوال را اسکن کنید و ببینید گوگل چه چیزی را ارائه می‌کند.

با گوگل لنز نام گیاهان ناشناخته را پیدا کنید

اگر گل یا گیاه زیبایی در یک کشور دیدید که نمی دانستید چه نام دارد، می توانید به راحتی با گوگل لنز از آن عکس بگیرید. این ابزار به شما کمک می کند که نام گل را به راحتی و در عرض چند ثانیه پیدا کنید.

با گوگل لنز ریاضی حل کن

قابلیت های اپلیکیشن گوگل لنز در سفر

یکی دیگر از توانایی‌هایی گوگل لنز حل کردن مسائل ریاضی آن‌هم بدون تایپ کردن آن‌ها در اپلیکیشن است.

برای دسترسی به قسمت حل مسائل، تب Homework را باز کرده و مسئله را در مکان مشخص شده مقابل دوربین قرار دهید. Lens به سرعت آن را تشخیص داده و نتیجه نهایی را به شما نشان می‌دهد.

نحوه نصب گوگل لنز

قابلیت های اپلیکیشن گوگل لنز در سفر

روش‌های زیادی برای دسترسی به گوگل لنز وجود دارد، ولی اگر می‌خواهید مستقیماً به ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن دسترسی پیدا کنید، گوگل یک برنامه مستقل با همان اسم Google Lens برای شما دارد. نحوه نصب گوگل لنز بسیار آسانست! کافیست از طریق لینک زیر به گوگل پلی بروید و مراحل نصب برنامه را طی کنید.

آموزش استفاده از گوگل لنز

حال که نکات مختلف درباره‌ی گوگل لنز را بررسی کردیم، به عنوان آخرین بخش سراغ نحوه استفاده از آن می‌رویم. به منظور یادگیری شیو‌‌ه‌ی کار با Lens و دسترسی به قابلیت‌هایش، مراحل زیر را دنبال کنید.

در گام اول اپ Lens را باز کنید. به یاد داشته باشید که می‌توان از طریق صفحه گوگل در مرورگر گوشی هوشمند نیز به لنز دسترسی پیدا کرد. تنها کافی است روی آیکون دوربین کنار نوار جستجو ضربه بزنید.

قابلیت های اپلیکیشن گوگل لنز در سفر

حال که وارد محیط اپ شدید، می‌توانید از دوربین یا گالری دستگاه برای اضافه کردن تصویر سوژه مورد نظرتان استفاده کنید.

دوربین را روبه‌روی سوژه قرار دهید (می‌توانید از گالری گوشی نیز تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید).

چند گزینه پیش روی شما قرار دارند که می‌توانید براساس نیاز خود هرکدام که می‌خواهید را انتخاب کنید:

Translate (ترجمه)

Text (متن)

Search (جستجو)

Homework (حل مسئله)

Shopping (موارد مربوط به خرید)

Places (موارد مربوط به اماکن)

Dining (موارد مربوط به غذا و رستوران)

هر کدام از گزینه‌های یادشده می‌توانند به شما در دسترسی به اطلاعات مربوطه کمک کنند. برای مثال، همانطور که در بخش‌های پیشین مقاله گفته‌ شد، می‌توانید با رفتن به بخش Translate متن موجود در تصاویر را ترجمه کنید.

دکمه شاتر را زده و منتظر بمانید Lens کار خود را انجام داده و نتیجه را به شما نشان دهد.

قابلیت های اپلیکیشن گوگل لنز در سفر

به همین راحتی به اطلاعات بیشتری از سوژه خود دسترسی خواهید داشت.

تنها کافی است که هنگام سفر به اینترنت دسترسی داشته باشید تا گوگل لنز در هر کجا و در کمترین زمان ممکن، جواب سوالات شما را پیدا کند. 

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید