مجموعه علمی آموزشی رصدخانه و موزه شهاب سنگ تهران

یکی از ناشناخته ترین مکان های بشر بدون شک آسمان بالای سر آنهاست. دیدن گلوله های آتشین عظیم، کهکشان های زیبا و ستاره های چشمک زن یکی از زیباترین چیزهایی است که در آسمان شب می توانید تجربه کنید. بشر همواره تلاش کرده است تا اجرام آسمانی را مشاهده کند و بیشتر بداند. به همین دلیل رصدخانه هایی ایجاد شد.

 تهران به عنوان پایتخت کشورمان دارای رصدخانه های متعددی است که یکی از آنها مدرن تر و پیشرفته تر از دیگری است، گنبد مینا، رصدخانه زعفرانیه، مرکز علوم و نجوم تهران و … که برخی از این رصدخانه ها در پایتخت قرار دارند.

مجموعه علمی آموزشی رصدخانه و موزه شهاب سنگ تهران

رصدخانه و موزه شهاب سنگ تهران از جدیدترین موزه های ایران واقع در مجموعه موزه حیات وحش دارآباد می باشد که برای علاقه مندان به نجوم و ستاره شناسی محلی فوق العاده خواهد بود.

رصدخانه مجهز این موزه دارای تلسکوپ های بی نظیر است تا گردشگران بتوانند آسمان و کهکشان راه شیری و منظومه شمسی را با جزئیات کامل و زنده رصد کنند.

موزه شهاب سنگ تهران

مجموعه علمی آموزشی رصدخانه و موزه شهاب سنگ تهران

در این محل مجموعه ای نادر از شهاب سنگ هایی که به نقاط مختلف دنیا نظیر آرژانتین، استرالیا، امریکا، روسیه و مغولستان برخورد کرده به نمایش عمومی گذاشته شده اند، این سنگ ها با هزینه شخصی توسط مسوولین این محل خریداری شده اند تا مردم و همه سنین کمی با علم نجوم و ستاره شناسی آشنا شوند.

رصدخانه و موزه شهاب سنگ تهران دارای دو بخش می باشد، در قسمت اول کالشکنی از شهاب سنگ های سقوط کرده در کشورهای مختلف جهان نظیر موارد زیر به نمیاش گذاشته شدن اند.

شهاب‌ سنگ کمپو دل سیلو سقوط کرده در آرژانتی

 شهاب‌ سنگ نانتان سقوط کرده در چین

شهاب‌ سنگ سیچمن به شکل مثلث

شهاب‌ سنگ تکتیت سقوط کرده در استرالیا

شهاب‌ سنگ مونیو نالوستا سقوط کرده در سوئد

شهاب سنگ سیخوته آلین سقوط کرده در روسیه

رصدخانه تهران

مجموعه علمی آموزشی رصدخانه و موزه شهاب سنگ تهران

کافیست از پلکان به اتاق گنبدی بالای ساختمان موزه بروید تا با نشستن پشت تلسکوپ موتوردار مشغول رصد اجرام اسمانی شوید، از آنجایی که این تلسکوپ قابلیت نور شکنی دارد می توانید در طول روز هم برخی از اجرام را با کمک پرسنل موزه ببینید.

راه های دسترسی به رصد خانه موزه شهاب سنگ

مجموعه علمی آموزشی رصدخانه و موزه شهاب سنگ تهران

ماشین شخصی: خودتان را به میدان شهید باهنر (نیاوران) برسانید و راه‌تان را به سمت خیابان پورابتهاج (دارآباد) ادامه دهید. پس از تقاطع شهید سباری (آجودانیه) وارد خیابان موزه شوید.

اتوبوس: با استفاده از اتوبوس تجریش- دارآباد که ایستگاه نخست آن در پایانه تجریش است؛ خودتان را به ایستگاه موزه حیات وحش برسانید و با چند قدم پیاده‌روی به ورودی شهاب‌سنگ برسید.

تاکسی: در میدان تجریش سوار تاکسی‌های تجریش- نیاوران- دارآباد شوید. این ماشین‌ها شما را تا ابتدای خیابان موزه می‌رسانند.

مترو: نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به دارآباد ایستگاه تجریش است. پس از پیاده شدن در این ایستگاه می‌توانید با استفاده از تاکسی و اتوبوس و بر اساس روشی که گفته شد به خیابان موزه برسید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما