پارک انگلیسی ایروان را بیشتر بشناسید

ارمنستان کشوری در همسایگی ایران، آب و هوای مطبوع و جاذبه‌ های طبیعی و فرهنگی متنوعی دارد، این کشور امروزه به یکی از مقاصد اصلی گردشگران تبدیل شده است.

پارک انگلیسی، یکی از بهترین پارک های ارمنستان است؛ که در شهر ایروان قرارگرفته است. یکی از اتفاقات جالبی که این پارک را از سایر پارک های شهر ایروان متمایز میکند، حضور عروس و دامادهایی است که برای عکاسی مراسم شان، این پارک را انتخاب میکنند.

پارک انگلیسی ایروان را بیشتر بشناسید

پارک انگلیسی ایروان در خیابان ایتالیا قرار دارد و در زمینی به مساحت حدود 5/5 هکتار ساخته شده است که در مرکز منطقه کنترون (Kentron) قرار دارد. 

تاریخچه پارک انگلیسی ایروان

در سال 1860 میلادی پارک انگلیسی در شهر ایروان افتتاح شد؛ تا لقب یکی از قدیمی ترین و البته بزرگترین پارک های ایروان را به خود بگیرد. دولت ارمنستان بعد از اتفاقات و خرابی های ناشی از جنگ جهانی اول، این پارک را در سال 1910 میلادی بازسازی و تعمیر کرد.

در سال 1920 اولین مسابقه فوتبال در ارمنستان مدرن به میزبانی پارک انگلیسی در شهر ایروان برگزار شد. در طی این بازی تیم های فوتبال ایروان و الکساندرپل در مقابل هم بازی کردند. در دوره اتحاد جماهیر شوروی، پارک انگلیسی به “کمیسر باکو 26” تغییر نام داد؛ که پس از به استقلال رسید ارمنستان مجددا به نام اولیه خودش یعنی پارک انگلیسی بازگشت.

پارک انگلیسی ایروان را بیشتر بشناسید

در اوایل سال 2000 میلادی در اثر ساخت و سازهایی که در اطراف پارک انگلیسی ایروان اتفاق افتاد، این پارک بخشی از مساحت خودش را از دست داد. به این صورت که بخشی از پارک ابتدا به صورت جاده ای جدا شد؛ و سپس در زمین پارک سابق، ساختمان سفارت های فرانسه، ایتالیا در ارمنستان و ساختمان هتل بست وسترن راه اندازی شدند.

دیدنی های پارک انگلیسی ایروان

پارک انگلیسی ایروان را بیشتر بشناسید

همانطور که بالاتر اشاره کردیم پارک انگلیسی ایروان از قدمت زیادی برخوردار است؛ به همین خاطر درختان داخل این پارک بسیار بلند و به اصطلاح سر به فلک کشیده هستند. حضور این درختان قدیمی باعث میشود تا شما آب و هوای دلپذیر و بسیار مطبوعی را در داخل این پارک تجربه کنید.

اگر به پارک انگلیسی ایروان رفتید حتما به کنار مجسمه شخصیت افسانه “پپو” بروید؛ و عکس یادگاری بگیرید. در داخل این پارک چندین مجسمه سنگی جالب و دیدنی دیگر هم میبینید.

بسیاری از افراد محلی برای استراحت کردن، کتاب خواندن، ورزش کردن و حتی عکس گرفتن به این پارک زیبا می آیند. چراکه در داخل پارک انگلیسی فواره های زیبایی وجود دارند؛ که سوژه خوبی برای عکاسی هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما