پیست اسکی زاخکازور | سفری هیجانی به ایروان

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

اگر می‌خواهید در قالب تور ارمنستان به این کشور سفر کنید، پیشنهاد می کنیم بازدید از جاذبه های طبیعی این کشور را از دست ندهید، چرا که از طبیعتی سرسبز برخوردار است که در بین علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی طرفداران بسیاری دارد.

پیست اسکی زاخکازور | سفری هیجانی به ایروان

پیست اسکی ارمنستان به نام زاخکازور در نزدیکی شهر زاخکازور (تساغکادزور) در ۶۰ کیلومتر شمال شرقی پایتخت ارمنستان واقع شده است. این مجموعه دارای ۴ ایستگاه می باشد. که ایستگاه اول ۱۹۶۹ متر، ایستگاه دوم ۲۸۱۹، ایستگاه سوم ۲۲۳۴ متر و ایستگاه آخر ۲۴۶۵ متر از سطح دریا فاصله دارد.

با افتتاح در سال ۱۹۸۶، این پیست در ارتفاع ۱۷۵۰ متری از سطح دریا قرار دارد. در دوران جماهیر شوروی، این پیست برای المپیک زمستانی سال ۱۹۸۸ احداث شد. اسکی و اسنوبرد از جمله فعالیت‌های رایج در این پیست هستند.

این پیست اسکی ۱۶ مسیر متفاوت اسکی دارد که طولانی ترین آن ۵.۸ کیلومتر می باشد، اگر وسایل لازم برای استفاده از این مجموعه را به همراه ندارید اصلا نگران نباشید شما می توانید وسایل اسکی را از این مجموعه اجاره کنید.

پیست اسکی زاخکازور | سفری هیجانی به ایروان

خوب است بدانید، نام زاخکادزور در بین اهالی این سرزمین به دره گل ها شناخته می‌شود و همه ساله میلیون‌ها گردشگر از این منطقه دیدن می‌کنند. این پیست، از امکانات بی‌نظیری بهره‌مند است که می‌توان به سه تله سیژ اشاره کرد که در سال 2006، چهارمین تله سیژ هم به پیست اسکی زاخکادزور اضافه شد. از دلایلی که باعث شد این منطقه مکانی مناسب برای ورزش‌های زمستانی شود، وجود برف زیاد و سنگینی منطقه بود که منطقه زاخکادزور را سفید پوش می‌کرد.

پیست اسکی زاخکازور | سفری هیجانی به ایروان

زیبایی‌های منطقه زاخکادزور به فصل زمستان ختم نمی‌شود، چرا که شما در فصل‌های دیگر همچون فصل بهار می‌توانید درختانی غرق در شکوفه را ببینید که زیبایی‌های این منطقه را دو چندان می‌کند.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید