کاخ کرملین کازان در روسیه را بیشتر بشناسید !

با شنیدن نام کرملین شاید به یاد کاخ کرملین مسکو بیفتید اما بهتر است بدانید یکی از آثار ثبت جهانی شده یونسکو کرملین کازان نام دارد. کرملین کازان یکی از جاذبه‌ها و دیدنی‌های مهم روسیه است که در تور روسیه می‌توانید از آن بازدید کنید.

کاخ کرملین کازان تنها قسمت باقی مانده از قلعه تاتارها در روسیه است که قدمت بخش‌هایی از آن به قرن دهم میلادی بازمی‌گردد. این کاخ به دستور ایوان مخوف، یکی از چهره‌های نام‌آور روسیه بنا شد. در واقع ایوان مخوف دستور داد تا روی بازمانده قلعه های حکمرانان گذشته، بنایی بسازند که به کاخ کرملین کازان شهرت یافت.

کاخ کرملین کازان در روسیه را بیشتر بشناسید !

کاخ کرملین کازان شامل ساختمانی بلند با نمایی تزئین شده از سنگ‌های سفید مرمر حکاکی است. نمای اصلی کاخ کرملین کازان با ۱۲۵ متر طول در امتداد تپه برویتسکی Borovitsky واقع شده است. این ساختمان به‌عنوان محل اقامت امپراتورها و بعدها نیز به‌عنوان اقامتگاه اتحادیه جماهیر شوروی سوسیالیستی طراحی ‌شده است.

بخش های مختلف کاخ کرملین

کاخ کرملین کازان در روسیه را بیشتر بشناسید !

در سال های اخیر بیش از ۷۰۰ اتاق به مجموعه شگفت‌انگیز ۲۰۰۰۰ مترمربعی این کاخ، اضافه شد. این کاخ شامل ۵ سالن بسیار بزرگ با نام‌های سالن جورج George، الکساندر Alexander، ولادیمیر Vladimir، تالار آندری Andrei و سالن کاترین Catherine است؛ نام هر یک از این سالن‌های این کاخ برگرفته از نام امپراتورهای روسیه است.

در حال حاضر از کاخ کرملین کازان به‌منظور برگزاری مراسم‌های رسمی و دیپلماتیک استفاده می‌شود. کاخ کرملین Kremlin  محل برگزاری تشریفات مربوط به مراسم های رسمی ریاست ‌جمهوری روسیه است. همچنین مراسم تحلیف ریاست جمهوری در کاخ کرملین Kremlin  برگزار می‌شود.

در قرن ۱۸ این کاخ به دستور ملکه الیزاوتا پتروونا Elizaveta Petrovna دختر پیتر کبیر تخریب و از نو ساخته شد، با این‌حال یک قرن بعد به دستور امپراتور نیکولای اول، این کاخ به دلیل جایگیری نامناسب مجددا تخریب شده و یک کاخ دیگر جایگزین آن ساخته شد. درنهایت معماران موفق شدند عناصر اصلی این کاخ را از قرون ۱۵ تا ۱۸ به شکل کنونی آن سازمان‌دهی دهند.

سالن ولادیمیر کاخ

کاخ کرملین کازان در روسیه را بیشتر بشناسید !

سالن ولادیمیر Vladimirsky به عنوان ارتباط‌دهنده بین بخش جدید و قدیمی این کاخ عمل می کند. کاخ کرملین به چند مکان مهم دیگر پیوند می‌خورد. بااین‌حال، پس از ساخت اقامتگاه ریاست جمهوری، دسترسی به همه بخش‌های این کاخ توسط مراجعه‌کنندگان و بازدیدکنندگان اکیداً ممنوع و غیرقابل‌دسترس شد.

اسلحه خانه کاخ کرملین کازان

کاخ کرملین کازان در روسیه را بیشتر بشناسید !

در اواخر قرن ۱۹ فضای کاخ کرملین توسط ساختمانی تحت عنوان اسلحه‌خانه امپراتوری اشغال شد. تا قبل از این اسلحه‌خانه، اتاق‌های سلطنتی امپراتور بوریس گدوناو Boris Godunov در این محل وجود داشت. وقتی‌که زرادخانه موجود در این مکان تخریب شد، نمونه تسلیحات قدیمی روسی به زرادخانه جدید منتقل شد. از سمت خیابان کبلید Cobbled و از سمت ورودی اصلی کاخ کرملین کازان ، یک ساختمان زردرنگ کلاسیک دیده می‌شود که همان ساختمان زرادخانه است. این ساختمان در گوشه شمالی کرملین، بین محله های نیکلسکایا Nikolskaya و ترویتسکایا Troitskaya قرارگرفته است.

نمایشگاه عمومی الماس روسیه

کاخ کرملین کازان در روسیه را بیشتر بشناسید !

در زیرزمین این ساختمان نمایشگاه عمومی الماس روسیه قرارگرفته است. این نمایشگاه یکی از مجموعه‌های منحصربه‌فرد در روسیه است که مجموعه‌ای از سنگ‌های گران‌قیمت، جواهرات و قطعات طلا در آن نگهداری می‌شود. در سمت راست این زرادخانه، یادبود دانش آموزان مدرسه نظامی کرملین قرارگرفته است. شروع ساخت‌ و ساز این زرادخانه تحت فرمان امپراتور پیتر کبیر در سال ۱۷۰۲ آغاز شد. امروزه از این ساختمان به‌عنوان محل کار و دفتر اداری کارکنان و کارمندان کرملین استفاده می‌شود.

کاخ کرملین کازان در روسیه را بیشتر بشناسید !

ساعت بازدید: میهمانان می توانند روزانه به جز پنجشنبه ها از ساعت 10 تا 18 از این مکان بازدید نمایند. ساعت خدمات رسانی برج ناقوس ایوان مخوف از اول ماه اکتبر روزانه به جز پنجشنبه ها از ساعت 10 تا 17 تغییر می کند. این مکان از ماه می تا سپتامبر باز و در گاهی اوقات نیز بسته می باشد.

تمام بلیط های کرملین از طریق دفاتر بلیط باغ الکساندوفسکی یا به صورت آنلاین قابل تهیه می باشند.

برای بازدید از ایزمِیلوو کرملین می توان از متروی پارتیزانسکی (Partizanskaya) استفاده کرد. پس از خروج از ایستگاه به سمت چپ رفته و با یک پیاده روی کوتاه به کرملین برسید. لطفاً توجه داشته باشید که ایستگاه مترویی به نام ایزمِیلوو (Izmailovo) نیز وجود دارد ولی از کرملین دور است.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما