آشنایی با منطقه تفریحی و تجاری سپاد مشهد

مجتمع تجاری گردشگری سپاد در شهر مشهد بزرگ‌ترین منطقه تفریحی و تجاری این شهر و یکی از پرطرفدارترین دیدنی های مشهد به شمار می‌آید که همه روزه افراد زیادی از آن بازدید می‌کنند.

منطقه گردشگری سپاد در مساحتی به وسعت دو میلیون متر مربع در شمال شهر مشهد قرار دارد. از نظر بازدیدکنندگان این منطقه به عنوان مجهزترین منطقه گردشگری کشور است که زیبایی بناهایی چون الماس شرق و وصال آن را دیدنی کرده است.

همانطور که می دانید منطقه گردشگری سپاد یکی از نقاط توریستی شهر مشهد است که مجموعه ای از امکانات تفریحی، توریستی و رفاهی را برای شما فراهم کرده است.

آشنایی با منطقه تفریحی و تجاری سپاد مشهد

در این مجموعه می توانید خدمات گسترده ای را با هزینه ای کم دریافت کنید. همچنین این مجموعه دسترسی خوبی دارد و بخاطر ظرفیت بالایی که پارکینگ این مجموعه دارد دغدغه محل پارک را هم نخواهید داشت. همچنین وجود مراکز خریدی چون بازار کاوه، بازار خیام و سایر مجتمع‌های تجاری سبب شده است که علاوه بر امکان خرید، فضای تفریحی برای بازدیدکنندگان مجموعه بی‌نظیری را فراهم کند.

مجموعه سپاد شامل سرزمین پرفسور بازیما، آکواریوم شهر دریایی ،شهربازی سر پوشیده سرزمین عجایب، عکاسخانه های تخصصی همچون عکاسخانه حیات وحش کاراکال و مراکز خرید، پارک ها و … می باشد.

آشنایی با منطقه تفریحی و تجاری سپاد مشهد

همانطور که گفتیم مجتمع تجاری الماس شرق، مجتمع تجاری وصال، پارک علمی پروفسور بازیما ، رستوران اطلسیه ، باغ پرندگان، مجتمع تجاری نوید، برج بازار، برج مسکونی بهارستان سپاد، آكواريوم آب شور، سرزمين عجايب، شهربازی الماس شهر، تونل باد صبا، ستاره شهر، پارك ساحلی آفتاب و فروشگاه هايی مانند بن ناصر، برندس، ساليان و … بازارهای بین المللی سپاد ، بازار بزرگ خيام و مجتمع مواد غذايی سپاد و ديگر امكانات منطقه مانند سرويس حمل ونقل درون شهری و ساير خدمـــات جـــانبی بخــشی از قابليت ها و توانمندی های منطقه تجاری گردشگری سپاد محسوب می شود. در ادامه به معرفی برخی از جاذبه های منطقه سپاد پرداخته ایم:

بازار خیام

آشنایی با منطقه تفریحی و تجاری سپاد مشهد

از جمله مراکز خرید مشهد که می توانید بهترین سوغاتی ها و وسایلی که نیاز دارید را تهیه کنید می توان بازار خیام مشهد را نام برد. در بازار خیام انواع اجناس روسی، سوغات و هدایا نظیر انواع خشکبار، زرشک و زعفران و ابزارهایی چون وسایل کمپینگ و شکار و ابزار آلات اپتیک را می توانید تهیه کنید. همچنین این مرکز خرید پوشاک و لباس رابا قیمتی مناسب ارائه می دهد.

مجتمع الماس شرق

آشنایی با منطقه تفریحی و تجاری سپاد مشهد

مرکز خرید الماس شرق در مساحت ۲۸۰۰۰ متر مربع و با زیربنایی حدود ۱۱۰ هزار متر مربع در ۶ طبقه ساخته شده است که شامل  ۱۲۰۰ واحد تجاری است که می توانید سوغاتی هایی چون زرشک،زعفران اعلا،خشکبار مخصوص مشهد، سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، ظروف هرکاره،مهر و تسبیح، اسباب بازی، صنایع دستی، پوشاک و… را از این مرکز خرید تهیه کنید.

مرکز خرید الماس شرق دارای پارکینگی با ظرفیت 1500 دستگاه، آژانس مسافرتی، فوریت های پزشکی و عابر بانک و مراکز بانکی است. این مجموعه دارای آبنمای زیبایی است که این مجموعه را زیباتر کرده است. این مرکز از بزرگترین مراکز خرید مشهد بحساب می آید.

تونل باد صبا

آشنایی با منطقه تفریحی و تجاری سپاد مشهد

یکی از جاذبه های تفریحی منطقه سپاد، تونل باد صباست که در نوع خودش جذاب است. تونل باد صبا در واقع بی نظیر است و فقط شما در اینجا می توانید مثل یک چتر باز در هوا معلق شوید؛ تجربه ای خاطره انگیز و بی نظیر که توصیه می کنیم از دست ندهید.

مجتمع تجاری وصال

آشنایی با منطقه تفریحی و تجاری سپاد مشهد

یکی دیگر از جاذبه های این منطقه، مجتمعی با 6 طبقه است که سرزمین پروفسور بازیما در این مجتمع قرار دارد. مجتمع تجاری فضای کودک، مجموعه بازیهای هوایی، مجموعه رستوران وصال، فروشگاه بزرگ هایپرسان، رستوران اطلسیه است. همچنین بزرگترین گنبد شیشه ای در خاورمیانه در طبقه پنجم این مجتمع قرار دارد که نمایی زیبا از شهر مشهد را می بینید. در طبقات اول این مجموعه می توانید فروشگاه های مختص پوشاک، سوغاتی و هدایا را ببینید و در طبقات سوم و چهارم می توانید فروشگاه های تزئینات، دکوراسیون و مبلمان را ببینید.

پارک علمی پروفسور بازیما

آشنایی با منطقه تفریحی و تجاری سپاد مشهد

همانطور که گفتیم این پارک در مجتمع وصال و در منطقه گردشگری سپاد قرار دارد. اولین پارک موضوعی کشور که مساحتی در حدود 2500 متر دارد و در طبقه چهارم مجتمع وصال قرار دارد. برای تجربه ای پر هیجان بازدید از این مجموعه را از دست ندهید و با سوارشدن بر ماشین زمان به اوایل خلقت جهان رفته و همچنین می توانید با عبور از دهان یک انسان غول‌پیکر و عبور از اندام‌های داخلی به کشف اسرار بپردازید. همچنین برای علاقمندان به دنیای زیر آب، زیردریایی پارک پروفسور بازیما می تواند به کشف دنیای آبزیان کمک کند.

باغ پرندگان سپاد

آشنایی با منطقه تفریحی و تجاری سپاد مشهد

تنها باغ پرندگان مشهد که بیش از 200 نوع پرنده بومی، استوایی را در خود جای داده است و محیطی را برای تماشای زیبایی های این پرندگان و شناخت زندگی این جانوران را فراهم کرده است.

شهربازی بزرگ الماس شهر

آشنایی با منطقه تفریحی و تجاری سپاد مشهد

یکی از کارهای سخت در مسافرت انتخاب مکانی برای گردشگری است که به کودکان هم خوش بگذرد. شهربازی الماس شهر بزرگترین شهربازی مشهد است که دارای امکانات و دستگاه های متعدد و گسترده ای است و می توان بزرگترین ترن هوایی ایران، بزرگترین اسکیت یو ایران و فانفار ۴۰ متری بزرگترین تاب زنجیری ایران را در اینمجموعه تجربه کنید.

منطقه گردشگری سپاد روز به روز در حال گسترش است و پروژهای متعدد فرهنگی گردشگری و تفریحی در حال ساخت و توسعه می باشد که از این میان می توان به مرکز خرید بزرگ ستاره شهر و نیز برج بازار اشاره کرد.

همچنین از دیگر طرح‌هایی که در آینده ای نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید می توان؛ توسعه مرکز پارک ساحلی آفتاب، سالن بازی‌های یخی و پارک پرندگان رانام برد.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما