آیا امکان دریافت پاسپورت قبرس شمالی و استانبول وجود دارد؟

نویسنده:

مرتضی

در تاریخ:

با توجه به محبوبیت خرید ملک در قبرس شمالی، سوالی که برای بسیاری از افراد به‌وجود می‌آید این است که آیا امکان دریافت پاسپورت این کشور نیز وجود دارد یاخیر؟ این مسئله در ارتباط با استانبول ترکیه نیز صدق می‌کند.

امروزه مسئله سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در کشورهای خارجی به یک موضوع مهم و محبوب در بین شهروندان ایرانی تبدیل شده است. دلیل این موضوع می‌تواند دریافت پاسپورت این کشورها یا سرمایه‌گذاری در مکانی امن با نرخ تورم پایین باشد.

از کشورهای نزدیک به ایران که خرید ملک توسط شهروندان ایرانی در آنها به‌وفور دیده می‌شود می‌توان به ترکیه و قبرس شمالی اشاره کرد. در ادامه به‌بررسی مزایای سرمایه‌گذاری ملکی در این کشورها و امکان دریافت پاسپورت از آنها با کمک این روش می‌پردازیم.

آیا امکان دریافت پاسپورت قبرس شمالی و استانبول وجود دارد؟

معرفی کامل قبرس شمالی

کشور قبرس به 2 بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود که اداره هرکدام توسط حکومت‌های مختلف انجام می‌گیرد. قبرس شمالی تشکیل شده از مسلمانان ترک‌زبان که البته تسلط خوبی بر زبان انگلیسی نیز دارند. در مقابل ساکنین بخش جنوبی به‌زبان یونانی سخن می‌گویند و دین آنها مسیحی است.

قبرس شمالی در جنوب ترکیه و شمال شرقی دریای مدیترانه واقع شده و از کوچک‌ترین کشورهای اروپایی به‌شمار می‌آید. البته تنها کشوری که آن را به رسمیت می‌شناسد ترکیه است و اتحادیه اروپا 2 بخش شمالی و جنوبی را یک کشور می‌داند.

قبرس از مهم‌ترین قطب‌های گردشگری جهان به‌شمار می‌آید و دلیل این موضوع نیز طبیعت بکر، جاذبه‌های گردشگری مختلف و آب‌وهوای مناسب آن در تمام فصل‌ها است. شرایط مناسب اقتصادی نیز باعث شده مهاجرت به قبرس شمالی در سال‌های اخیر به‌شدت محبوب شود.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

یکی از مهم‌ترین دلایل خرید ملک در قبرس شمالی می‌تواند دریافت پاسپورت این کشور باشد. اما باید بگوییم که درحال‌حاضر این امکان وجود ندارد. یعنی طبق قوانین، با خرید خانه در قبرس شمالی نمی‌توانید پاسپورت آن را دریافت کنید.

البته ممکن است در آینده این امکان مجددا فراهم شود. برای سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توانید به دیگر مزایای آن نیز توجه کنید. برخی مزیت‌های خرید ملک در قبرس شمالی به شرح زیر است:

کسب درآمد از طریق اجاره‌دادن خانه

قبرس کشوری است که به‌دلیل آب‌وهوای مدیترانه‌‌ای خود در تمام فصل‌های سال گردشگر می‌پذیرد. به همین دلیل نیز می‌توانید علاوه‌بر سرمایه‌گذاری از طریق خرید خانه در قبرس شمالی، با اجاره‌دادن ملک به گردشگران نیز درآمد کسب کنید.

امکان خرید اقساط ملک در قبرس شمالی

حتی اگر امکان دریافت اقامت قبرس شمالی از روش سرمایه‌گذاری ملکی وجود نداشته باشد، با بررسی مزایا و خدماتی که این دولت برای خرید خانه در قبرس شمالی در نظر گرفته متوجه می‌شویم که خرید ملک در این کشور می‌تواند تصمیم درستی باشد.

این مورد برای افرادی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری هستند اما بودجه لازم را برای این کار ندارند بسیار مناسب است. ضمن اینکه تسهیلات ارائه‌شده توسط دولت قبرس شمالی بدون بهره هستند و می‌توان اقساط آن را به‌صورت بلندمدت پرداخت کرد.

بازار ملک رو‌به‌رشد در قبرس شمالی

در هر کشوری که قصد سرمایه‌گذاری داشته باشید ابتدا باید نسبت به رشد بازار آن اطمینان پیدا کنید. قبرس شمالی از جمله کشورهایی است که با رشد اقتصادی خوبی در زمینه‌های مختلف همراه خواهد بود. به همین دلیل به یکی از بهترین مقصدهای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است.

همچنین باید گفت تقاضا برای خرید ملک در قبرس شمالی زیاد بوده و اگر به‌هر دلیلی نسبت به سرمایه‌گذاری در این کشور پشیمان شدید یا نیاز فوری به سرمایه خود داشتید، می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ملک خریداری‌شده را با قیمتی مناسب به‌فروش برسانید.

آیا امکان دریافت پاسپورت قبرس شمالی و استانبول وجود دارد؟

نزدیکی به ایران و هزینه‌های کم سفر

یکی از جذابیت‌های سفر به قبرس شمالی برای ایرانی‌ها عدم نیاز به دریافت ویزا است. از طرف دیگر فاصله هوایی این کشور تا ایران حدودا 4 ساعت بوده و به همین دلیل نیز می‌تواند بهترین گزینه برای سفر باشد.

اگر می‌خواهید در هربار رفت‌وآمد به این کشور هزینه‌‌ای برای رزرو هتل پرداخت نکنید و همچنین نگرانی بابت پربودن هتل و سوئیت‌های گردشگرپذیر نداشته باشید، به خرید خانه در قبرس شمالی فکر کنید. با این کار امکان کسب درآمد از طریق اجاره دادن نیز برای شما فراهم می‌شود.

ارائه سند رسمی برای خرید ملک در قبرس شمالی

دولت قبرس شمالی هیچ‌گونه تفاوتی بین خریداران بومی و سرمایه‌گذاران خارجی قائل نیست و برای هر 2 گروه سندهای رسمی و کاملا قانونی صادر می‌کند. با خرید خانه در این کشور به شما یک سند تک‌برگ کاملا رسمی ارائه می‌شود که نشان‌دهنده مالکیت قانونی است.

این سند همچنین باعث می‌شود افراد دیگر نگرانی بابت از دست دادن ملک در اثر اتفاقات ناگوار نداشته باشند. درواقع باید گفت ورثه با درست داشتن سند می‌توانند به‌راحتی ملک را از روش قانونی به‌نام خود بزنند و دولت با تنظیم قوانین مناسب در این مسیر به آنها کمک می‌کند.

با توجه به تمام این مزایا باید گفت خرید ملک در قبرس شمالی می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها برای سرمایه‌گذاری باشد. به‌خصوص اینکه برای سفر به این کشور نیازی به دریافت ویزا نداریم. اما درصورتی‌که که هدف شما دریافت اقامت و پاسپورت باشد احتمالا باید به روش‌ها یا خرید ملک در کشورهای دیگری فکر کنید.

آیا با خرید ملک در استانبول می‌توان پاسپورت آن را دریافت کرد؟

استانبول یکی از شهرهای مهم و گردشگرپذیر ترکیه است که با خرید ملک در آن می‌توانید علاوه‌بر یک سرمایه‌گذاری مناسب، به اخذ اقامت دائم این کشور نیز فکر کنید.

خرید ملک در استانبول به یکی از محبوب‌ترین روش‌های دریافت اقامت برای ایرانی‌ها تبدیل شده است. دلیل این موضوع نیز می‌تواند شرایط آسان اخذ اقامت و همسایگی این کشور با ایران باشد.

لازم به ذکر است برای اینکه بتوان با سرمایه‌گذاری ملکی در این کشور پاسپورت آن را دریافت کرد؛ فرد باید یک یا چند ملک با ارزشی مشخص خریداری کند. همچنین تا 3 سال امکان فروش آن وجود نخواهد داشت. اما می‌توانید از طریق اجاره‌دادن ملک به کسب درآمد بپردازید.

جمع‌بندی

هرچند درحال‌حاضر با خرید ملک در قبرس شمالی نمی‌توان پاسپورت این کشور را دریافت کرد اما باز هم مزایای آن مانند بازار ملکی روبه‌رشد، ارائه سند تک‌برگ رسمی، خرید به‌صورت اقساط و کسب درآمد از طریق اجاره‌دادن باعث شده هنوز هم خرید خانه در این کشور محبوب باشد.

 اگر هدف شما تنها اخذ پاسپورت است خرید ملک در استانبول نسبت به قبرس شمالی گزینه مناسب‌تری خواهد بود. مجموعه پرشیا هومز در مسیر خرید خانه در این کشورهای گردشگرپذیر به شما کمک می‌کند.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید