تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا

نویسنده:

مرتضی

در تاریخ:

کانادا، به عنوان یکی از کشورهای پیش رو در جذب استعدادها و کارآفرینان از سراسر جهان شناخته می ‌شود. برای بسیاری از افرادی که به دنبال فرصت‌ های شغلی و سرمایه‌ گذاری در یک کشور پویا و پیشرفته هستند، این کشور به عنوان مقصدی جذاب و مطلوب به شمار می رود. برنامه‌ های ویزای کاری کانادا، افراد با استعداد را قادر می ‌سازند تا مدتی معین در این کشور به صورت حرفه ‌ای و مستقل کار کنند. سفر به این کشور، معمولاً یک آغاز به حساب می ‌آید و بسیاری از افراد، به دنبال تبدیل ویزای کاری خود به اقامت دائم هستند.

تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا

جاب آفر

اخذ ویزای کاری کانادا، از شرایط مختلفی برخوردار است و تمامی این شرایط، بسته به نوع ویزا، شغل، تحصیلات و تجربیات شما ممکن است، متفاوت باشند. جاب آفر از جمله عوامل مهمی محسوب می شود که برای برخی از انواع ویزای کاری، اجبار به حساب می ‌آید و باید از یک کارفرمای معتبر دعوت به همکاری در یک شغل مشخص در این کشور را کسب کرده باشید.

ابتدایی ‌ترین مرحله را می ‌توان استخدام توسط یک کارفرما در این کشور، با ارائه مدرک LMIA Labor Market Impact Assessment دانست. هیچ کارمند محلی برای پست مورد نظر در دسترس نیست. پس از اخذ پیشنهاد کار از کارفرما، فرد باید برای دریافت ویزای کاری مربوطه درخواست دهد.

بعد از ورود به این کشور و شروع به کار در موقعیت معرفی شده، می‌ توان اقدام به تمدید ویزای کاری خود کرد‌. به این صورت، مدت زمان لازم برای انجام فعالیت‌ های شغلی تحت پوشش قرار می ‌گیرد. در این مرحله، اثبات توانمندی و کارکرد موفق در شغل مورد نظر، از اهمیت بسیاری برخوردار است. در مرحله بعدی، پس از گذشت مدت زمان معین اقامت و کار در این کشور، فرد می ‌تواند اقدام به تبدیل ویزای کاری کانادا به اقامت دائم کند. این مرحله، نیازمند تایید و تطابق با شرایط معین بوده که باید از طریق مراجع مهاجرتی انجام شود. برای دریافت مشاوره جهت اخذ انواع ویزای کانادا ، میتوانید به وبسایت موسسه گلوبال امیگریشن بورد مراجعه کنید.

تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا

خود اشتغالی

درخواست ویزای خود اشتغالی به کشورهای دیگر، می ‌تواند یکی از مسیرهای جذاب برای مهاجرت و دریافت اقامت در آن کشورها باشد. این نوع ویزای کاری کانادا، به افرادی اعطا می‌ شود که توانایی و تخصص لازم برای انجام فعالیت‌ های مستقل در یک تخصص یا حرفه خاص را دارند. برای دریافت این ویزا، افراد باید معیارها و شرایطی را که در نظر گرفته شده اند، برآورده سازند. این معیارها، ممکن است شامل داشتن سابقه کار در زمینه مورد نظر، نمونه ‌های کاری، مدارک تحصیلی مرتبط، مهارت ‌های لازم و انگیزه و اراده مثبت برای انجام کارهای خود اشتغالی شوند.

برای تبدیل ویزای کاری کانادا به اقامت دائم از طریق خود اشتغالی، فرد باید مراحل زیر را طی کند:

  1. فرد باید یک طرح کسب‌ و کار دقیق و جامع برای راه ‌اندازی کسب ‌و کار خود در این کشور تهیه کند. این طرح باید شامل اهداف، استراتژی‌ ها، برنامه‌ های عملیاتی و پیش ‌بینی‌ ‌های مالی باشد.
  2. برای موفقیت در کسب‌ و کار، فرد باید مهارت°‌ها و تجربیات خود را در زمینه‌ های مرتبط با کسب ‌و کار ارتقاء دهد و اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشد.
  3. کسب و کار فرد باید با معیارهای مخصوص، از جمله تعداد شغل ‌های ایجاد شده، ایجاد ارزش افزوده و نیاز به کارکنان محلی، تطابق داشته باشد.
  4. پس از تهیه طرح کسب‌ و کار و اطمینان از تطابق با معیارها، فرد باید درخواست تبدیل این ویزا به اقامت دائم را به مقامات مهاجرتی این کشور ارسال کرده و اطلاعات لازم را ارائه دهد.
  5. مقامات مهاجرتی این کشور، درخواست فرد را بررسی کرده و تصمیم‌ می‌ گیرند که آیا باید اقامت دائم به او اعطا شود یا خیر.
تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا

کارآفرینی

دولت کانادا با ارائه برنامه‌ های کارآفرینی و سرمایه‌ داری، قصد دارد سرمایه ‌داران و نخبگان اقتصادی از کشور‌های جهان سوم را به سمت خود جذب نماید و با حمایت ‌های خود، آن‌ ها را به ایجاد کسب ‌و کارهای موفق در این کشور تشویق کند. از جمله این حمایت‌ ها، می‌ توان به امکاناتی مانند اخذ اقامت دائم برای کارآفرینان و خانواده‌ های آن ها اشاره کرد. برخی از مزایای کانادا به عنوان یک مقصد برای کارآفرینان، شامل موارد زیر می ‌شوند.

  • این کشور، به دنبال جذب بیشتر کارآفرینان است و طرح ‌های مختلف بیزینس را می پذیرد؛ اگر احتمال موفقیت بیزینس پلن شما بالا باشد و مورد تایید قرار بگیرد، احتمالاً از شما حمایت خواهد شد.
  • نسبت به برخی از کشورهای مطرح دنیا، این کشور از شرایط بهتری برای راه ‌اندازی بیزینس برخوردار است. این شرایط شامل نیاز به سرمایه کمتر، عدم نیاز به تحصیلات عالی و مدارک زبان سطح بالا می ‌شوند.
  • کانادا با جمعیت بزرگ و بازار مصرفی گسترده خود، به عنوان یک محل مناسب برای عرضه محصولات و خدمات شناخته می ‌شود.
  • کانادا، کشوری پویا بوده و با داشتن کسب ‌و کار متنوع و برخورداری از فرهنگ کارآفرینی، گزینه مناسبی برای کارآفرینان به حساب می ‌آید.
  • دولت کانادا برنامه‌‌ها و طرح‌ های بسیاری را برای حمایت از کارآفرینان ارائه داده که شامل اعطای وام‌‎ها، مشاوره تجاری و… می ‌شوند.

سخن پایانی

تبدیل ویزای کاری کانادا به اقامت دائم از طریق جاب آفر، خود اشتغالی یا کارآفرینی، فرصتی بی ‌نظیر برای کسانی به شمار می ‌رود که به دنبال زندگی پایدار و موفقیت در این کشور پویا هستند. با ایجاد یک شرکت مستقل، خلق مشاغل یا پیوستن به یک شرکت موفق، شما می‌ توانید اقامت دائم را دریافت کرده و در نهایت شهروندی کانادا را به دست آورید. شرکت‌ ‌ها و افرادی که توانسته ‌اند در زمینه اقتصادی موفق عمل کنند، از این مزایا، بهره ‌مند خواهند شد.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید