جاذبه تاریخی معبد سین سزه سی یا در کوالالامپور | مالزی

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

مالزی جزو آن دسته کشور هایی است که کا جاذبه گردشگری زیاد در آن یافت می شود. معبد سین سزه سی یا ( Sin Sze Si Ya Temple) یکی از زیباترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور محسوب می شود این معبد یکی از قدیمی تریم معبد ها در گشور مالزی است که تاریخ ساخت آن به 1864 بر می گردد. 

معبد سین سزه سی یا (Sin Sze Si Ya Temple) در سال ۱۸۶۴ توسط کارگران کاپیتان یاپ آه لوی، از شخصیت‌های مهم روزهای اولیه کوالالامپور ساخته شد.

جاذبه تاریخی معبد سین سزه سی یا در کوالالامپور | مالزی

این معبد تنها جایی است که طی سالیان شاهد رشد و گسترش شهر کوالالامپور بوده است و با قدمتی بیش از 150 سال به عنوان یکی از قدیمی‌ترین معابد در کشور مالزی محسوب می‌شود.

 یکی از بنیان‌گذاران کوالالامپور به نام کاپیتان چینی Yap Ah Loy، معبد سن سیز سی یا را برای بزرگداشت مشاور ارشدش و ستوان وفادارش بنا کرد، چراکه پیشگویی آنان در طول جنگ داخلی سلانگور (یکی از 13 ایالت مالزی) نقش به سزایی داشته است.

جاذبه تاریخی معبد سین سزه سی یا در کوالالامپور | مالزی

از ویژگی‌های این معبد می‌توان به طراحی داخلی تزیین شده، نقش و نگارها و سقف‌های پیچیده و استادانه‌اش اشاره کرد که بنا بر عقیده‌ی برخی توسط صنعتگران چینی انجام شده است.

در بازدید از معبد سن سزه سی یا که یک معبد منحصربه‌فرد شناخته می‌شود می‌توانید یک تالار اصلی و دو سالن جانبی را ببینید و از نزدیک با معماری سنتی چینی این معبد آشنا شوید.

همچنین در ورودی معبد سن سزه سی یا دو تخت روان و باشکوه را می‌بینید که بیش از 100 سال از عمرشان می‌گذرد و در طول مراسم خاص برای حمل خدایان استفاده می‌شده است.

جاذبه تاریخی معبد سین سزه سی یا در کوالالامپور | مالزی

مجسمه‌ای از کاپیتان Yap Ah Loy را خواهید دید که در کنار دیگر خدایان این معبد به چشم می‌خورد. عبادت‌کنندگانی بسیاری در طول مراسمی چون سال نوی چینی و همچنین گرفتن فال و پیشگویی درباره آینده‌شان به این معبد می‌آیند که با خرید شمع و عود از خدایان این معبد طلب خوش‌شانسی می‌کنند.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید