جاذبه تفریحی کافه عمارت مسعودیه تهران

اگر علاقمند به تهرانگردی هستید و می‌خواهید لذت کافه‌گردی در خیابان‌های قدیمی تهران را تجربه کنید به کافه مسعودیه که در میدان بهارستان و خیابان اکباتان واقع شده است بروید.

نگاهی به تاریخچه‌ی بنای کافه

جاذبه تفریحی کافه عمارت مسعودیه تهران

عمارت مسعودیه در میدان بهارستان قرار دارد. این عمارت، قصر شاهزاده‌ای است که شاه شدن در تقدیرش نبود. مسعود میرزا، فرزند ناصرالدین شاه بود. لقب ظل السلطان (سایه شاه) را از پدرش گرفت و حاکم اصفهان شد ولی بعدا به دلایلی از چشم شاه افتاد و از سلطنت دور ماند. او در سال ۱۲۹۰ هجری قمری دستور ساخت عمارت را در زمینی چهار هزار متر مربعی در خیابان ملت تهران صادر کرد.

استاد شعبان معمار باشی مسئول ساخت عمارت شد و بنا در سال  ۱۲۹۵ هجری قمری، با نظارت سراج الملک کامل گردید. محوطه اصلی عمارت مسعودیه از دو قسمت شرقی و غربی تشکیل شده که جداسازی آن‌ها با یک دیوار مشبک انجام گرفته است.

حیاط، باغ، دیوان خانه و عمارت دیوان خانه در بخش شرقی قرار دارند. قسمت غربی نیز شامل بخش‌هایی چون سر در اصلی‌،‌ حیاط و عمارت سید جوادی، عمارت مشیرالدوله، حیاط مشیری‌ و … است. این عمارت در میدان بهارستان قرار دارد و در طول تاریخ شاهد حوادث مهمی به ویژه در دوران مشروطه بوده است. عمارت مسعودیه در گذر تاریخ کاربری‌های متنوعی همچون کتابخانه و موزه‌ی ملی، دانشکده‌ی افسری و وزارت آموزش و پرورش داشته است.

جاذبه تفریحی کافه عمارت مسعودیه تهران

اکنون و بعد از گذشت نزدیک به۱۵۰ سال از زمان ساخت بنا، هنوز وقتی که وارد محوطه عمارت می‌شوید، ستون‌ها و سقف گچ‌بری شده و ارسی‌های بزرگ با شیشه‌های رنگی نظر شما را به خود جلب می‌کنند. دیوارها با کاشی‌های زیبا و نمای ساختمان با آجر تزیین شده‌اند و سنگ فرش‌ها به زمین جلوه داده‌اند. یک حوض مستطیلی بزرگ روبروی هر عمارت قرار دارد و گل‌های زیبا و خوشبوی درون حیاط هر عمارت فضا را روح‌بخش و عطر آگین می‌کند.

اگر عاشق مکان‌های قدیمی و تاریخی‌ هستید، ما کافه مسعودیه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این کافه در عمارت مسعودیه‌ واقع شده است و با محیطی گرم و دلپذیر، شما را به گذشته‌ی فارغ از هیاهوی تهران می‌برد تا لحظاتی با شاهزادگان قاجاری هم‌ذات پنداری کنید! درها و پنجره‌های چوبی با شیشه‌های رنگارنگ، دیوارهای گچ‌بری شده‌ی زیبا، منظره‌ای از یک حیاط سرسبز و پُرگل با حوضی بزرگ و صد البته نوشیدنی‌ها و غذاهای خوشمزه، گوشه‌ای از زیبایی‌ها و لذت‌هایی هستند که در این مکان انتظار شما را می‌کشند.

جاذبه تفریحی کافه عمارت مسعودیه تهران

در این کافه‌ی زیبا و دلنشین انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد ارائه می‌شود. در میان این نوشیدنی‌ها، از شربت‌های سنتی و عرقیات گیاهی کافه غافل نشوید. قهوه‌ی ترک کافه نیز بسیار محبوب است.

پای سیب را هم حتما امتحان کنید! در اینجا انواع غذاهای سنتی ایرانی نیز سرو می‌شود، از جمله کتلت، کوکوسبزی، میرزاقاسمی، املت‌ و آش رشته‌ی خوش عطر و طعم. اما صرف یک صبحانه‌ی کامل و لذیذ می‌تواند بهترین پیشنهاد ما به شما باشد. البته به فکر لحظه‌ی پرداخت صورت حساب خود هم باشید چون قیمت خوراکی‌های کافه کمی بالاست.

روزها و ساعات کاری کافه : یکشنبه تا جمعه (به غیر از ایام سوگواری) از ساعت ۹ تا ۱۹ این نکته را در نظر داشته باشید که کافه در اکثر مواقع شلوغ است بنابراین برای جلوگیری از معطلی و انتظار، بهتر است از قبل میزتان را رزرو کنید.

آدرس کافه : تهران، خیابان جمهوری، نرسیده به بهارستان، خیابان ملت، تقاطع خیابان اکباتان، عمارت مسعودیه

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما