جاذبه دیدنی و تفریحی برج کوالالامپور | برج KL

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

کوالالامپور پایتخت مالزی، از شهرهای توریستی این کشور به شمار می‌رود که دیدنی‌های بسیاری دارد به همین دلیل هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از دیدنی‌های مالزی به این کشور سفر می‌کنند. 

برج کوالالامپور که به برج KL نیز مشهور است، یک برج بلند واقع در کوالالامپور مالزی است. این برج در سال ۱۹۹۵ به منظور کارهای مخابراتی ساخته شده‌است و به همین علت آنتنی در بالای آن نصب شده‌است. یکی از تفریحات کوالالامپور دیدن از این برج زیبا است.

جاذبه دیدنی و تفریحی برج کوالالامپور| برج KL

بلندی این برج به ۴۲۱ متر می‌رسد و در رده پنجمین برج بلند گیتی قرار می‌گیرد. این برج برای دسترسی به طبقات بالا از پلکان عمودی و آسانسور بهره می‌گیرد. 

از آنجایی که این برج بر روی تپه بوکیت ناناس Bukit Nanas ساخته شده به نظر می رسد کمی از برج های دوقلوی پتروناس بلند تر باشد ولی در حقیقت اینطور نیست.سکوی بازدید برج در ارتفاع ۲۷۶ متری و ۱۰۰ متر بالاتر از سکوی پتروناس قرار دارد. رستوران گردان با ویو پانوراما از دیگر جذابیت‌های این برج است. از برج کوالالامپور به‌عنوان هفتمین برج بلند جهان یاد می‌شود. 

کاربری برج مخابراتی کوالالامپور یا برج KL

جاذبه دیدنی و تفریحی برج کوالالامپور| برج KL

برج در سال ۱۹۹۵ به منظور کارهای مخابراتی ساخته و در همین راستا آنتنی در بالای آن نصب شده‌ است.

همچنین ار دیگر کاربری های برج این است که به صورت یک رصدخانه نجوم اسلامی نیز عمل می‌کند.

در اصل از آن برای رویت هلال ماه و آغاز ماه‌های عربی رمضان، شوال و ذی‌الحجه استفاده تا عید روضه و عید فطر و عید قربان را جشن بگیرند.

امکانات برج KL

جاذبه دیدنی و تفریحی برج کوالالامپور| برج KL

از مهمترین امکانات برج کی ال یا همان برج مخابراتی کوالالامپور و جاذبه های دیدنی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سینمای ۶ بعدی

سالن کنسول بازی

آکواریوم مرجان آبی

باغ وحش کوچک

مناره کوالالامپور

عرشه دیدبانی

عرشه روباز

رستوران گردان

در محوطه اصلی ورودی برج ۹ مغازه، یک رستوران فست فود، یک مینی سینما که هر 15 دقیقه مراحل ساخت برج را به مسافران  نشان ویک سالن آمفی تئاتر با گنجایش 222 نفر که در فضای باز قرار دارد، فعالیت می کنند.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید