جاذبه طبیعی آبشارهای تلاگا توجو لنکاوی | مالزی

جاذبه های گردشگری مالزی محدود به پایتخت زیبای آنجا یعنی کوالامپور نمی‌شود، اگرچه بیشتر مردمی که به مالزی سفر می‌کنند فقط کوالالامپور را می شناسند، اما لنکاوی یکی دیگر از جاهای دیدنی مالزی است که بسیار مورد علاقه توریست‌ها و گردشگران مالزی است.

 در این میان یکی از جاذبه های طبیعی لنکاوی، آبشارهای تلاگا توجو است که به اعتقاد مردم محلی بیشتر به نام خانه جن و پری‌ها شناخته شده است. این جاذبه شگفت انگیزترین جاذبه طبیعی جزیره لنکاوی است که از هفت استخر طبیعی به هم چسبیده به وجود آمده که از هفت آبشار مختلف و کوه «مات سینسانگ»  تغذیه می‌شود. 

جاذبه طبیعی آبشارهای تلاگا توجو لنکاوی | مالزی

خود آبشار در حدود 295 پا (90 متر) ارتفاع دارد و بر روی صخره ها می ریزد و از جنگل عبور می کند. کوچکترین استخر در پایین ترین قسمت قرار دارد. این منطقه به قدری جذاب است که نسبت به دیگر دیدنی های لنکاوی برتری می یابد.آبشار هفت چاه، تحت عنوان تلگا توجا خوانده می شود و دلیل این نامگذاری وجود هفت استخر طبیعی است که به خاطرجریان آب پایین کوه مات سینکنگ (ترجمه:سواحل کوه) در سطوح مختلف تشکیل شده اند.  

 افراد محلی می گویند این آبشارها گویی خانه پری ها هستند اما واقعیت این است که جذابیت گیاگان ها موجب جادویی شدن این منطقه می شود و ظاهرا این طور به نظر آید. از جمله گیاهان زنده اینجا می توان به گیاهان آهکی و سینتوک اشاره کرد. آنها یک نوع گیاه رونده هستند که بسیار زیاد رشد می کنند.

مسیر های دسترسی به آبشار

جاذبه طبیعی آبشارهای تلاگا توجو لنکاوی | مالزی

 گردشگرانی که علاقمند به کوهنوردی و صعود از صخره های شیب دار هستند، می توانند به بالای آبشار صعود کنند و از صخره های عظیم و هفت استخر عبور کنند. برای رسیدن به بالای آبشار 45 دقیقه کافی است. در طول مسیر می توانید ماکاها، نوک شاخان و سنجاب های بزرگ را هم از نزدیک ببینید. اما اگر علاقه ای به کوهنوردی نباشد، پس از پیاده روی کوتاه به جاده منتهی به پارکینگ می رسید و بعد باید به سمت چپ بپیچید تا به پایین آبشار برسید. از این پایین منظره زیبای فرود آبشار را خواهید که در نوع خود دیدنی است. 

برای اینکه بتوانید صعود کنید باید بتوانید  638 پله را رو به بالا بروید، ارتفاع رسیدن به بالای آبشار 480 متر است. بنابراین اگر به بالا می روید، باید قدم ها را آهسته بردارید و دقت کنید. باید افزود یک ساعت طی این مسیر طول می کشد. همچنین این مسیر از  جنگل های بارانی کوه مات سینکانگ میگذرد و می توانید تعداد زیادی از گیاهان و جانوران منحصر به فرد را در طول مسیر ببینید که خود برجذابیت های این منطقه می افزاید. وقتی به بالا می رسید می توانید از آنجا فرود جریان آب را ببینید که به استخرهای طبیعی می ریزد.

جاذبه طبیعی آبشارهای تلاگا توجو لنکاوی | مالزی

جالب است بدانید که می توانید در استخر های طبیعی این آبشار شنا کنید. بهترین فصل برای شنا، فصل موسمی (سپتامبر – اکتبر) است، اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که در آن زمان پله ها لغزنده هستند و بارش باران نیز آبتنی را کمی مختل خواهد نمود. در اینجا استراحتگاهی مناسب هم وجود دارد اما هیچ اتاق تعویضی برای شناگران وجود ندارد.

آبشار هفت چاه در منطقه پنتایی کوک و نزدیکی همین ساحل و دهکده شرقی واقع شده است و با تله کابین می توان بدانجا رسید.  ورودی آبشار تلگا توجا رایگان است و شما می توانید در هر ساعت در طول روز از این آبشار زیبا دیدن کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما