جاذبه طبیعی غار بام بامه در رامسر

شهر رامسر که جاذبه های توریستی بی شماری در دل خود جای داده است و از مقاصد اصلی بسیاری از گردشگران در شمال است، غربی ترین شهر استان مازندران بوده که با استان گیلان مرز جنگلی دارد. یکی از جاذبه های توریستی طبیعی این شهر غار بام بامه است که می تواند مکانی جذاب برای افراد علاقه مند به غارنوردی باشد.

غار‌ بام بامه در شهرستان رامسر در استان مازندران در جنوب هتل رامسر و جنوب غربی محله رمک واقع شده است و در میان جنگل های پوشیده از درختان کهنسال در فاصله 200 متری دامنه کوه قلعه بند قرار دارد.

جاذبه طبیعی غار بام بامه در رامسر

دهانه این غار به شکل مثلث می باشد و حدود 40 متر نیز عمق آن است. به احتمال زیاد این غار در روزگاران قدیم محل اختفای اشیای با ارزش و عتیقه بوده است. غار بام بامه بسیار ديدنی بوده و از جاهای دیدنی رامسر می باشد.

 این غار که عمقی در حدود 40 متر دارد یکی از جاذبه‌های دیدنی رامسر محسوب می‌شود. غارها در عین زیبایی به دلیل تاریکی و ناشناخته بودنشان فضاهای اسرارآمیزی‌اند.

جریان رودهای زیرزمینی در برخی از غارهای ایران با ایجاد حوضچه‌هایی، فضاهای متفاوتی را خلق می‌کنند. استلاگمیت‌ها و استلاکتیت‌های ایجاد شده در طی سال‌ها، از تزئینات غار به شمار می‌آیند که بر زیبایی غارها می‌افزایند و صحنه‌های بی‌بدیلی را خلق می‌کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما