جاذبه گردشگری باغ گیاه شناسی سوچی

اگر قصد سفر به روسیه را دارید و دیدنی های مسکو برایتان تکراری شده است به شهر سوجی بروید و از باغ گیاه شناسی این شهر دیدن کنید که هم فال است هم تماشا.

«باغ گیاهشناسی سوچی» مجموعه ای منحصربفرد از انواع گیاهان نیمه گرمسیری است که در منطقه خوستینسکی سوچی قرار گرفته است. این پارک یکی از بخشهای دیدنی «پارک ملی سوچی» است.

جاذبه گردشگری باغ گیاه شناسی سوچی

در حال حاضر مساحت باغ گیاهشناسی سوچی حدود 46.4 هکتار است. تعداد گونه‌های درختها و درختچه‌های موجود در این باغ به بیش از 1800 گونه می‌رسد. از جمله این گونه‌ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گونه‌های متعدد سرو
  • 74 گونه کاج
  • 66 گونه بلوط
  • 54 گونه درخت خرما
  • گونه‌های بسیاری از گیاهان نیمه گرمسیری کمیاب

به غیر از گونه‌های گیاهی مذکور، در بخش پایینی این باغ یک آکواریوم احداث شده است که جانوران دریایی ساکن در دریای سرخ را به نمایش میگذارد. این باغ همچنین دارای یک برکه زیباست.

جاذبه گردشگری باغ گیاه شناسی سوچی

برای نمایش گیاهانی که در کشورهای مختلف وجود دارند بخشهای متعددی در باغ ایجاد شده است: بخشهای نظیر قفقاز، ژاپن، چین، استرالیا، مدیترانه، آمریکا شمالی و جنوبی.

این باغ از نظر علمی نیز حائز اهمیت زیادی است و آزمایشات نادری در حیطه گیاهشناسی در این پارک انجام شده است. نتایج این آزمایشات در باغ‌های گیاهشناسی آسیای مرکزی، رومانی، جمهوری چک و دیگر کشورها دیده می‌شوند.سالانه بیش از 1000 نمونه بذر گیاهان کمیاب از باغ گیاهشناسی سوچی به مؤسسات مختلف در سراسر جهان ارسال می‌شود.

جاذبه گردشگری باغ گیاه شناسی سوچی

ساختمان ویلای «نادژدا» که در این باغ توسط «خودِکُف» احداث شده بود، هم‌اکنون بازسازی شده و بعنوان یک نمایشگاه دائمی درباره زندگی خودِکُف و همچنین رقص باله مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما