جاذبه گردشگری برج پیروزی و صلح اتاوا 

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

اگر مسافر کانادا هستید احتمالا یکی از شهرهایی که خواهید دید شهر زیبای «اتاوا» پایتخت کانادا است. اتاوا علاوه‌بر این که یکی از بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت و زندگی است، یک شهر گردشگری و توریستی نیز محسوب می‌شود. 

وجود جاذبه‌های گردشگری فراوان، موزه‌های متعدد و برخی از قدیمی‌ترین ساختمان‌ها و آثار تاریخی کانادا باعث شده سالانه بیش از ۱۵ میلیون توریست از این شهر دیدن کنند. 

برج صلح اتاوا

جاذبه گردشگری برج پیروزی و صلح اتاوا 

«برج صلح» (The Peace Tower) با ۹۲ متر ارتفاع، یکی از جاذبه‌های گردشگری اتاوا پایتخت کانادا است که امروزه نمادی برای این کشور و شهر محسوب می‌شود. برج صلح اتاوا با نام رسمی «برج پیروزی و صلح» در واقع یک برج ساعت و ناقوس بوده که در مسیر میانی بلوک مرکزی ساختمان‌های «پارلمان هیل» قرار دارد. بدون شک برج صلح و طراحی منحصر به فرد آن باعث شده پارلمان هیل بیش از پیش به چشم خورده و نظر هر گردشگری را جلب کند. درباره این برج و تاریخچه‌اش دانستنی‌های بسیار جذابی وجود دارد که شنیدن آن خالی از لطف نیست. 

تاریخچه برج صلح اتاوا

جاذبه گردشگری برج پیروزی و صلح اتاوا 

برج صلح اتاوا در سال ۱۹۱۶ پس از واقعه آتش‌سوزی بزرگ اتاوا که طی آن «برج ویکتوریا» و بسیاری از بناهای بلوک مرکزی پارلمان هیل سوخت، ساخته شد. در آن زمان برج ویکتوریا ۵۵ متر ارتفاع داشت و تنها ساختمانی که از این آتش‌سوزی جان سالم به در برد کتابخانه مجلس بود که تا به امروز در ساختمان پارلمان هیل می‌توانید آن را ببینید. پس از این حادثه درست همزمان با پایان جنگ جهانی اول، نخست وزیر وقت کانادا، سایت ساخت و سازی برای احداث نماد یادبود و ادای احترام به نیاکان و دلاورانی که در جنگ از بین رفته بودند، در نظر گرفت که مکان کنونی برج صلح است. کانادا طی جنگ جهانی اول بیش از ۶۶ هزار سرباز را از دست داد. دو سال پس از این زمان در تاریخ یک سپتامبر ۱۹۱۹ به دستور «شاهزاده ادوارد» سنگ بنای اولیه این ساختمان گذاشته شد و ۳ سال بعد در ۱۹۲۲ به اتمام رسید. بعدها برج صلح اتاوا در سال ۱۹۲۷ با تکمیل ساختمان درونی افتتاح گردید و عنوان بلندترین ساختمان اتاوا و کانادا در آن زمان را از آن خود کرد. این برج در سال ۱۹۹۴ برای محافظت بیشتر به ثبت سازمان میراث جهانی یونسکو رسیده و جزیی از آثار ملی تاریخی کانادا محسوب می‌شود. در حال حاضر عکس این برج را می‌توانید روی اسکناس‌های پنجاه دلاری و بیست دلاری کانادا ببینید. 

طراح برج صلح اتاوا کیست؟

جاذبه گردشگری برج پیروزی و صلح اتاوا 

برج صلح اتاوا به سبک معماری گوتیک ویکتوریایی با طراحی «ژان عمر مارچند» و «جان.آ» طراحی و ساخته شد. در گوشه گوشه این برج، نمادها و مجسمه‌هایی وجود دارد که بسیار شبیه به سایر معماری ساختمان پارلمان هیل هستند. از جمله دانستنی‌های جالب درباره ساختمان برج صلح این است که برج ساعت یا همان برج ناقوس اتاوا، ۵۳ ناقوس متفاوت داشته که تنها وزن بزرگترین آن‌ها به بیش از ۱۰ تن می‌رسد.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید