جاذبه گردشگری محله رویال کبک در کانادا

اگر می‌خواهید همزمان تجربه زندگی و سفر به اروپا و آمریکا را انتخاب کنید، «محله رویال» کبک بهترین انتخاب برای شماست. درباره این محله زیبای فرانسوی چیزی شنیده‌اید؟ محله «رویال» (به انگلیسی: Palace Royale) یکی از زیباترین و جذاب‌ترین دیدنی‌های کانادا در حاشیه شهر «کبک» است.

کبک از لحاظ شاخص کیفیت زندگی در سال ۲۰۲۲ توانسته رتبه شانزدهم را کسب کرده و در رده بهترین شهرهای مسکونی جهان قرار گیرد. محله رویال کبک به پایتخت فرانسوی کانادا و زادگاه فرانسه آمریکا مشهور بوده و همچنان مسکونی است. در کبک جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد.و این محله هم جزو مناطق معروف کبک محسوب می شود.

تاریخچه محله رویال

جاذبه گردشگری محله رویال کبک در کانادا

بسیاری می‌گویند کبک امروزی از محله رویال شکل گرفته و در واقع محل تولد شهر کبک است. فردی به نام ساموئل دو شامپلین در سال ۱۶۰۸  این محله‌ی مسکونی را بنا کرد. 

قدیمی‌ترین کلیسای سنگی آمریکای شمالی به‌ نام «کلیسای نوتردام دس ویکتوریز» که قدمت آن به سال ۱۶۸۸ بر‌می‌گردد نیز در محله رویال کبک قرار دارد. علاوه‌بر کلیسا، معماری دیرینه این محل با ساختمان‌ها و قلعه‌های تاریخی توجه بینندگان را به خود جلب می‌کند. این منطقه تاریخ گویای فرانسه در کانادا است که سالانه صدها گردشگر را با زیبایی دلفریبش به سمت خود می‌کشاند.

محدوده محله رویال کبک در قرن نوزدهم میلادی توسط مجلس ملی کبک مشخص شد. این محله در سال ۱۹۸۵ نیز در لیست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسید. با سفر به محله رویال کبک می‌توانید همزمان یک تیر و چند نشان را هدف گرفته و همزمان از زندگی جذاب کانادایی، فرانسوی و تلفیق این دو باهم لذت ببرید.

محله رویال کبک کجاست؟

جاذبه گردشگری محله رویال کبک در کانادا

محله رویال کبک توسط خیابان «پینس بنیت»، خیابان «نوتردام» و خیابان «د لا پلیس» محدود شده و یک فرانسه کوچک در دل کانادا محسوب می‌شود. این محله را می‌توانید به راحتی از مجسمه نیم تنه «لویی چهاردهم» پادشاه فرانسه در میدان مرکزی رویال پالاس پیدا کنید. 

اگر عاشق سبک زندگی و زبان فرانسوی هستید این محله دقیقا مناسب شما است. در محله رویال پر از دیدنی‌های شگفت‌انگیزی است که شما را برای ساعت‌ها سرگرم می‌کند.

جاذبه گردشگری محله رویال کبک در کانادا

در این فرانسه کوچک آمریکایی، تعداد زیادی کافه و رستوران در کنار ساختمان‌های رنگارنگ با تراس‌هایی به سبک پاریس وجود دارد که می‌توانید اوقات خوشی را در آن سپری کنید. محله رویال کبک دو بخش بالایی و پایینی دارد. با بازدید از محله رویال می‌توانید به دل تاریخ سفر کرده و از دیدن جاذبه‌هایی مانند قلعه تاریخی سنت لوئیس و خیابان سنت پیر لذت ببرید. سفر به کانادا خودش به تنهایی یک تجربه فوق‌العاده است، حالا در نظر بگیرید هم‌زمان نیز از اروپا دیدن کنید! در صورت سفر به این محله زیبا خاطرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما